Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KLAPA BAGAŻNIK


Biskup987

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć   wszystkim 

Mam  problem z  otwieraniem  klapy bagażnika  . Klapę  można otworzyć jedynie poprzez kluczyk  ;/  przyciski  nie reagują na cięgło  ( kiedy nacisnę  przycisk  lampka przygasa w bagażniku ) .

Próbowałem :

- wymieniłem  przyciski  od kolegi   "NIC "

-wymieniłem  całą wiązkę (uciętą  od 1.8 ) "NIC"

 

Proszę  o  pomoc  bo  już nie mogę wytrzymać z tym  kluczykiem   ;/ 

 

PS.  A  tak  na  marginesie  czujnik  temp  zewnętrznej  pasuje  z 1.8  do  1.9 ? Czy może  być coś nie tak    ?

 

Edytowane przez Biskup987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm  o  tym  nie pomyślałem  ;/  podmienię  na inną i zobaczę

Teraz sobie przypomniałem że  przy  mojej  pompce coś było  kombinowane bo kiedyś  do niej zaglądałem 

Edytowane przez Biskup987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem  pompkę  i nie działa  inna  ;/  Aktualnie miałem  dostęp do  pompki  o symbolu "e" ( w  moim  aucie siedzi  pompka  "C" )  i  raczej  nie była  wymieniana bo  gąbka  do  pompki  też ma taki  symbol .   Ale chciałem  zapytać czy  system zamka centralnego  BOWI CARPROTECT KOMFORT BX40 może mieć  coś z tym wspólnego ? .  Ja tego nie zakładałem  taką  kupiłem  więc nic o tym nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama podmiana pompki da tyle co nic.

Musisz zaaadaptowac ja do sygnalu z kluczyka.

 

Ja mialem przez chwile tak jak Ty.

Tj otwieralem baga przez przycisk w pilocie lub kluczykiem bo przyciski w klapie nie reagowaly na ruch a do tego pompka pracowala dlugo.

Co zrobilem to:

Wymiana silniczek od gofra i dalej to samo w sumie po tej wymianie przestaly wlasnie dzialac przyciski w klapie.oba silniczki sprawne a grafit caly nie posypany.

Wczoraj poszedlem wyjolem pompke poskrecalem raz jeszcze ja i pobawilem sie fegulacja dlugosci zamykania i otwierania.

Meczylem sie z 1h i jakos udalo sie mi to ustawic z tym ze dalej byl delikatny problem z 1 dzwiami tzn nie otwieraly sie mimo dania dosc dlugievo czasu pracy pompki.

Postanowilem ze jutro powalcze i spakowalem pompke w gombke i wsadzielem na miejsce o dziwo wsio zadzialalo nawet przyciski w klapie.

Jak dlugo pracuje pompka moze nieszczslnosc powoduje nie domknkecie baga??wszystkie furtki zamyka poprawnie????

Jak otworzysz baga to lapmka w bagazniku sie zapala???

 

Co do czujnika to poza tym co podaje Ci na desce czujnik nie ma innej funkcji dla pracy motoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem  wszystko  pod   klapą  ;-)  Przyciski  reagują  ponieważ  lampka  w  bagażniku  gaśnie .  Co do mikrostyku to  chyba  jest  też dobry  co prawda nie reaguje na  przycisk ale kiedy go lekko złapałem probówką to załapał  cały mechanizm i  klapa  zaczeła  się otwierać  ... :D Co  jeszcze ?  Rzeczywiście mikrostyk  czy nie ?   Zamek ma coś do tego  ? Czy  szukać przy  pompce jeszcze raz może jakiś  kabel  gdzieś  nie styka albo  zimny lut na płytce ? 

 

 

Ps.   Kiedy  pompka  była wyjęta to reagowała na  przycisk  tylko pstryknięciem w  pompce ale mechanizm  się nie uruchomił .  Kiedy schowałem pompkę  to chyba już nawet  pstryknięcia nie było ..  jutro muszę sprawdzić  jeszcze  raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz pompke na 2 wyjscia to obok nich jest taka plastikowa zazlepka, pod nia jest drucik ktory przesuwa sie w prawo lub lewo do takich blaszek.Blaszki sa ruchome tzn jak dasz blizej drucika bedzie pompka mniej pracowala i na odwrot.

Nie posiej zaslepki tylko:-D

Wydaje mi sie ze problem lezy po stronie pompki.

Albo nieszczelnosc w bagu albo zalamany przewod w klapie.

 

Jak swiatelko gasnie to czujnik zamkniecia i otwarcie jest ok.

Wyjmij pompke I posprawdzaj wsio w srodku tzn jak wyglda wirnik itd.jest temat o naprawie pompki tam znajdziesz duzo wskazowek tez.

Ja wyjolem ja posprowadzilem przewody od silniczka jak powinny byc i teraz nawet nie slysze pracy pompki.

A pompka u Ciebie pracuje dlugo tj az do odciecia???

Jak bawilem sie chwile centralnym to za jakis czas pompka nie reagoawala na kluczyk bylo slychac tylko klik w niej.podejrzewa ze to jakies zabezpieczenie.

Musisz wtedy odczekac chwilke lub odlaczyc na chwile czarna kostke.mowa oczywiscie o pompce na 2 wyjscia z 3 kostkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel został usunięty.  Pompka chodzi jak chodziła wszytko jest ok ale problem z bagażnika dalej ten sam.  Nie wiem po co był kabel skoro wszystko chodzi... 

Przyciski działają bo kiedy nacisne to gaśnie światło w bagu i jest pstrykniecie w pompce .  Mikro styk nie reaguje dopiero kiedy zrobię to ręcznie próbowka to zalapie i otwiera bagażnik. Wydaje mi się że to nie problem pompki tylko gdzieś inndziej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bag bierze sygnal z pompki.

Jak ona nie dostanie sygnalu nie otworzysz baga z pstryczka w klapie.a dziala Ci otwieranie baga ze srodmkwego przycisku w aucie????

Ja mialem tak po zabawie z pompka nie weim co to nawet praca pompki bo nie slysze jej w ogole...

Wybebesz klape i popatrz czy ten czujnik od zamkn i otwartej klapy dziala.

Moze byc albo  nieszczelnosc na przewodzie do baga albo pourywane kable.

Jeszcze rozkrec dekiel w silniczku zeby bylo pewne ze jest caly grafit.mozemy gdybac a tam mozel lezec problem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybebeszyłem już  dawno  całą  klapę  . 

-Zmieniłem  dwa przyciski  w  klapie dla pewności 

-zmieniałem  całą  wiązkę kabli co idą  do  klapy  ( kable pewne  że  działały )

-rozebrałem  pompkę i odlutowałem kabel

-oczyściłem  całą  płytkę w pompce denaturatem ( doradził mały majsterkowicz kolega )

-przyciski  reagują ( bo gaśnie lampka w bagu i jest  pstryknięcie  w pompce )

-kiedy nacisnę mikrostyk w klapie probówką  to zamek się otwiera

-pompka  zamyka wszystko poprawnie z  pilota

-bag otwieram  z kluczyka  ( wtedy pompka się załącza  i otwiera całe auto  łącznie z bagiem )

-w klapie działa  wszystko (cięgło , przyciski , mikrostyk , zamek )

 

 

Ręce mi opadają  bo już nie wiem co  robić  ;-( Nie wiem już gdzie szukać . Jeżeli  rozbiorę pompkę i sprawdzę  grafit  to  czy  on  coś do  tego ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że przewód do baga może być nieszczelny ale  przecież klapa  ma otwieranie  elektryczne tak   ?

ZNALAZŁEM NA  FORUM 

 

Problem rozwiązany.

Karol24 miał poniekąd rację z nieszczelnością. Zamek wymieniony na sprawny i wszystko wróciło do normy. Sterownik nie dostawał widocznie sygnału, że zamki są otwarte - dlatego nie było reakcji w przyciskach klapy. Dzięki wszystkim za pomoc. Wymiana nie taka straszna i czasochłonna. Zamek wyszedł bez demontażu prowadnic szyby. Odkręciłem tylko 2 śruby od prowadnic od strony zamka by lekko ją nagiąć do środka drzwi.

Pozdrawiam.

 

Zauważyłem  ze w tylnych lewych  drzwiach  lekko  ucieka powietrze kiedy pompka  otwiera  zamki  czy to może być to  : ?

Edytowane przez Biskup987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka chyba otwiera powiegrzem ciegno i wtedy odblokowuj mikrostyki w aucie.Nie jestem tego  pewny bo nie ruszalem klapy.

 

A masz przycisk do otwierania samej klapy w kluczyku???

Moze podmien pompke i zaaadaptuj ja i bedziesz wiedzial 

To zdejmij przewod przy zamku i zaslep go palcem i  bedziesz wiedzial czy to jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...