Skocz do zawartości
IGNOROWANY

6 błędów airbag na vagu, świecąca kontrolka


kubass025

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie☺, na wstępie zaznaczę że auto posiadam (a4 b5 1.9tdi afn avant grudzień 97) od 2008roku i przez tyle lat nie zwracałem na to uwagi aż wkońcu sąsiad miał świecące kontrolkę airbag i się zainteresowałem tym u siebie....

Otóż u mnie ona się wogule nie zaświecała przy przekręceniu kluczyka, i rozebrałem licznik a tam zalepione było żółtą izolacją gdzie ma świecić airbag?, wyjołem to i airbag świeci cały czas, zaglądałem do poduszki pasażera i wygląda ok, pod siedzeniami też wtyczki siedzą ok (od kierowcy wyciągałem fotel w lato ale wszystko się ok powpinało) poduszki z kiery nie odkręcałem a do sterownika też się nie dobierałem. 

Podpiołem vaga i pokazało 6 błędów których nie dało się usunąć:

01217-side airbag igniter driver side (N199) 32-10 resistance to high intermittet 

01218-side airbag igniter passenger side (N200) 32-10 resistance to high intermittet 

65535-internal control module memory error 00-10 intermittet 

01-221 crash sensor side airbag driver side  (G179) 44-10 short circuit intermittent 

01-221 crash sensor side airbag driver side (G179) 36-10 open circuit intermittent 

00-532 supply voltage B+ 07-10 signal to low intermittet 

akumulator jest ogólnie już stary i nie za mocny i zdażało się odpalać że wolno kręcił ale silnik odpalał szybko (niskie temperatury) z abs-em nie było nigdy żadnych problemów

auto napewno miało kiedyś stłuczkę gdyż zderzak był cienki (nieorginalny) i maskę żarło koło grila jak nie fabryczną oraz ten cały przód plastikowy gdzie jest chłodnica ma na spodzie takie pęknięcie nie za duże ale nie wiem czy to było przyczyną czy może akumulator (bo raczej nie wyciąganie fotela) kontrolka była zalepiona więc nie mogłem tego monitorować a auto jest już prawie u nas 10lat dodam że fotele nie wydają się być kombinowane (skóra)

prosiłbym po tym długim wywodzie o jakieś rady co by zrobić, sprawdzić dodam że wkoło poduszki pasażera i siedzeń nie było widać jakiś oprników, kostek nie rozpinałem, posiadam vaga może by nim co zrobił, dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam ?

Zawartość dodana 11 minutes later

poradzi mi ktoś co robić z tym fantem czy można jeszcze uratować sterownik czy trzeba dać nowy oraz czy sam sterownik pomoże analizując te 6 błędów? vag pokazuje błędy w chronologicznej kolejności z góry do dołu tzn. że na dole są najmłodsze błędy czy inaczej? Właśnie na jaką całość składają się te wszystkie błędy bo oddzielnie to mniej więcej wiadomo o co chodzi i czy jakby sterownik był dobry to by któreś udało się wykasować?

Moża ponownie spróbować zakodować sterownik vagiem i jak to zrobić? Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...