Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ciężko wchodza biegi na postoju


bolo1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nastepujący problem. Po odpaleniu po postoju( zimny silnik) biegi ALE tylko w miejscu wrzucajac z luzu na 1 lub wsteczny lub przy próbie innego biegu czuc opór jakbym probował wrzucic na sucho bez sprzegła, jak chwile odczekam to wchodzi jak w masło, jak ruszę również lub jeśli jade na wstecznym lub na 1 i dam sprzegło i chce dać inny bieg to jest ok, ale jak dam luz potem sprzegło to jest opór. Po rozgrzaniu problem nie wystepuje. W listopadzie wpadło nowe sprzegło kompletne + dwumas Luk.  Niedawno było wymieniane serwo hamulcowe co za tym idzie zdejmowany zbiornik plynu hamulcowego. Wydaje mi się ze stało się to od tamtej pory, miedzyczasie tez były duzee mrozy. Teraz juz temperatura wyższa ale ciagle jest to samo. Probowalem odpowietrzać sprzeglo metodą tradycyjną czyli pompowaniem sprzegła lecz nic to nie dało. Wysprzeglik stary. Nie pomaga pompowanie sprzegłem tylko dluzsze przetrzymanie. Sprzegło pracuje w pelnym zakresie plynu nie ubywa wszedzie sucho.

Jak ktoś ma jakis pomysł to bym prosił o podzielenie sie  nim bo juz brak pomyslow mechanicy sie poddaja . Olej w skrzyni zmieniany rok temu ale po wymianie na mrozach nie było problemu.

Poniżej film jak wyglada problem :

https://www.youtube.com/watch?v=YvKCbg2_320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie odpowietrz sprzęgło, albo trzeba wyciągnąć wysprzęglik i go nieco wydłużyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wydłużyc? co wysprzeglik po zapowietrzeniu moze sie nie do konca wysuwać i nie pracuje w pelnym zakresie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...