Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za przełączniki


tutusik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj znalazłem ogłoszenie z b7 i w środku ma takie przełączniki. Powie ktoś co to za 2 przełączniki obok standardowego przełącznika świateł a5d11d65600dac50f0e32872f4141743.jpg

Link do ogłoszenia: Audi A4 1,8Turbo 163KM 2X S line serwis ASO skóra bezwypadkowy Szwajcar 184000

https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-1-8turbo-163km-2x-s-line-serwis-aso-skora-bezwypadkowy-szwajcar-184000-CID5-IDifMZb.html

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewe pokrętło to regulacja elektryczna wysokości świateł - występuje wtedy gdy w aucie są zwykłe lampy H7 (nie xenon/bixenon)

Prawe pokrętło - wlącznik/włącznik CLH - coming/leaving home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z lewej to regulacja kątu padania świateł , a drugi to włącznik funkcji coming/leaving home. 

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kątu tylko zasięgu.
Żeby nie oślepiać innych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zmieniająć kat zasięg się przypadkiem nie zmienia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się w instrukcję obsługi auta, nie będziesz musiał pytać o takie pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Onyks napisał:

A czy zmieniająć kat zasięg się przypadkiem nie zmienia ? 

Może i to samo, jednakże nie spotkałem się jeszcze by ktoś tak nazywał, coś co nie ma odpowiednika w urządzeniach samochodu...
Po co nam zmiana kąta świateł? jakich?

Zmiana zasięgu....przynajmniej wiemy, że chodzi o odległość oświetlanej drogi, ale kąta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GreGoriO napisał:

Może i to samo, jednakże nie spotkałem się jeszcze by ktoś tak nazywał, coś co nie ma odpowiednika w urządzeniach samochodu...
Po co nam zmiana kąta świateł? jakich?

Zmiana zasięgu....przynajmniej wiemy, że chodzi o odległość oświetlanej drogi, ale kąta?

Jaka zmiana kątu swiatel ? Chodzi o zmiane kątu padania swiatla. Podpowiem Ci, ze różnica pomiędzy minimalną, a maksymalną wysokością świecenia reflektorów fachowo nazywany jest  kątem przewyższenia. Jego wartość znajdziesz na obudowie reflektorów, niezbedna jest wlasnie do prawidlowego ustawienia kątu padania swiatla.To, że ty się z tym nie spotkałeś nie oznacza ze jest bzdurą.   

Poza tym myślę,  że zakładający temat zrozumiał o co chodzi, a dalsza dyskusja jest zbędna.

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawmy się w formułki techniczne, bo to niczemu nie służy, normalny kierowca zna popularnie nazwy i tego należy się trzymać.
Każda inna nazwa wprowadza tylko niepotrzebny zamęt.

Ale koniec OT. Wiesz Ty wiem ja. I tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...