Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b6 concert II nie grają tylne głośniki


grzeniu19856

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z nagłośnieniem w a4 b6 rocznik 2002. radio audi concert II. Wogóle nie grają tylne głośniki, nie ma także podświetlenia przycisków i za każdym razem po wyjęciu kluczyka radio trzeba rozkodować. Gdzieś wyczytałem że powinny być podłączone przez wzmacniacz w bagażniku, ale u mnie takiego wzmacniacza niema. Nie ma nawet uchwytów gdzie mógłby być zamontowany ani żadnej kostki jaką można by w niego wpiąć.  W tylnych drzwiach głośniki są na pewno bo je widać przez maskownicę. do radia dochodzą jedynie dwie kostki brązowa i czarna oraz antena. w radiu jest wiecej miejsc na wtyczki ale żadnych więcej wtyczek  nie ma. Nie wygląda to jakby ktoś coś przerabiał. Pytanie brzmi jak uruchomic tylne głośniki. czy potrzeba jakis wzmacniacz czy założyc inne radio?? Proszę o pomoc

20170222_113839.jpg

20170222_113850.jpg

20170222_113856.jpg

20170222_113913.jpg

20170222_113919.jpg

Edytowane przez grzeniu19856
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli jak rozumiem mam cały kabel od licznika pociągnąć? tylko po co ktoś by to demontował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiał demontować. Mogło nie być od nowości. Zobacz, jakich kostek Ci brakuje - na pewno CAN do licznika i do tylnych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to tylne głośniki są zamontowane ?

Bo jak nie ma suba to i zapewne tylnych głośników więc się wcalę nie dziwię że nie grają.

Bo z pustego i "salmonella" nie naleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze jedno ostatnie pytanie. Skoro nie bylo tej wtyczki od nowości to jak te głosniki tylne mialy wg producenta czyli audi dzialac?? Co to jakies zrób to sam czy co??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fido napisał:

A tak w ogóle to tylne głośniki są zamontowane ?

Bo jak nie ma suba to i zapewne tylnych głośników więc się wcalę nie dziwię że nie grają.

Bo z pustego i "salmonella" nie naleje.

Sa tylne glosniki. Widac je przez maskownice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek nie graly glosniki z tylu wyczytalem ze za tyl odpowaida wzmacniacz w bagazniku wiec rozkrecilem prawa strone bagaznika boczek i tam jest wzmacnaicz wyjmujesz go rozkrecasz i w srodku jest przekaznik o nazwie "maluska" wymienilem i zaczelo dudnic.

lol.jpg

 

Moja kostka tak wyglada

  • lolo.jpg
Edytowane przez dijo55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisał, że u niego nie ma wzmacniacza. Czeka Cię ciągniecie przewodów do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nitroo napisał:

Ale kolega pisał, że u niego nie ma wzmacniacza. Czeka Cię ciągniecie przewodów do bagażnika.

Ciekawe czy dobrze szukal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zobaczył maskowice i tyle. A pod maskownicami głośników brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem do tego, który opisał grzeniu19856. Nie posiadam głośnika niskotonowego ani też wzmacniacza w prawej części bagażnika. Samochód kupiłem z radiem Blaupunkt Dublin c32. Chciałem zachować oryginalny, spójny wygląd deski rozdzielczej zdecydowałem się na zakup oryginalnego Audi Concert II, jednak jak przeczytałem po jego zamontowaniu nie będą grały mi tylne głośniki. Może koledzy z forum podpowiedzą jakie byłoby najlepsze rozwiązanie w takim przypadku.

Myślałem nad zakupem tylnego głośnika niskotonowego ze wzmacniaczem i wiązką tylko nie wiem jak z podłączeniem, czy przewody są podłączone ze wzmacniacza prosto do tylnych głośników (wówczas trzeba było by ciąć przewody biegnące do głośników w drzwiach) czy wystarczy tylko wiązkę przeciągnąć do radia, podłączyć i wszystko ładnie zagra. Wydaje mi się, że gdzieś przeczytałem, o możliwości spięcia tylnych głośników razem z przednimi bez wzmacniacza.

Załączyłem zdjęcie wtyczek przy radiu (mam więcej zajętych pinów w czarnej wtyczce niż grzeniu19856). Może ktoś wie do czego służy białe złącze na ostatnim zdjęciu (nie jest nigdzie podłączone).

 

RadioDublinC32.jpg

wtyk1.jpg

wtyk_pytanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w brązowej wtyczce są obsadzone wszystkie piny to tylne głośniki są podłączone bezposrednio do radia. W przypadku radia concert do tylnych głośników potrzebny jest wzmacniacz. Można zainstalować wzmacniacz z subem w bagażniku oraz centralny głośnik podłączony pomiędzy przednie kanały (widać to na zdjeciach kolegi dijo55 - podwójne przewody zielono-niebieski i brązowo-zielony)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...