Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] nie odpala, nie świeci FIS, rozrusznik kręci


patryk_85

Rekomendowane odpowiedzi

Auto do dziś uruchamiało się i jeździło bez problemów. Dziś nagle przestało zapalać.

Pacjent to B5 z silnikiem AJM, wskaźniki z miniFIS.

Po przekręceniu kluczyków nie zapala się mini FIS, nie zapalają się również inne kontrolki. Podświetlanie tablicy wskaźników działa, kontrolka od świateł/kierunkowskazów również, światła i klimatronik działają. Rozrusznik kręci, ale silnik nie łapie.  Mam podejrzenie zalania sterownika silnika, gdy otworzyłem maskę, to podszybie było pełne wody.

Co można jeszcze sprawdzić?

Stacyjka? Ale wtedy by chyba światła i klimatronik nie działały.

Czytałem o immobilizerze, ale czy wtedy mini FIS by się nie zapalił?

Jakieś przekaźniki?

Bezpieczniki sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik ma w sobie immo. Prawdopodobnie przez to, że licznik się nie uruchamia, to Immo nie może się odblokować. Pytanie tylko dlaczego Licznik się nie uruchamia. Sprawdź jeszcze raz bezpieczniki. Podmień te które odpowiadają za licznik i plus po zapłonie. Pod kierownicą i w obudowie komputera tez są. Może też to być wina licznika (masz jaegera czy vdo?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dobrze bezpieczniki i  przekazniki. wygląda na brak zasilania ecu lub licznika.a podobnie kostka stacyjki. rozdziela napięcia zasilające.

komputer podpinales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Przekręcam kluczyk, wszystko działa - podświetlenie,  poza fis i nie odpala. To co zaobserwowałem, im dłużej stoi nie nieużywany zjawisko to pogłębia się, dłużej załapuje za 5-8 razem. Ale wystarczy przejechać się parę kilometrów i wszystko działa.

Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez Robert1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...