Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak kompresji! PILNE a4 b5 1


siwy046

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z kompresją po złożeniu silnika. Po skręcałem wszystko do kupy próba odpalenia a tu nic kręci lekko brak żadnych oznak życia. Strzeliło parę razy z dolotu bo rozrząd źle brat złożył po ponownym złożeniu na znaki jest okej ale dalej brak kompresji. Założona stara uszczelka pod głowicę została i niestety nie wiem kiedy ona była wymieniana widać jak sie poci jutro jadę po nową uszczelkę i moze cos to da. Olej do filtra dociera pompa chodzi itp. Przed rozłożeniem silnika chodziło dobrze tylko teraz po poskładaniu góry coś nie idzie przypuszczam tą uszczelkę ale chciał bym po słuchać waszych rad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć ale dziwię się że :

1 -   bo rozrząd źle brat złożył

2-   Założona stara uszczelka pod głowicę została  

3 -    jadę po nową uszczelkę i moze cos to da. 

Jak oceniasz brak kompresji? Sprawdzałeś jakie poszczególne ciśnienia sprężania są na każdym cylindrze? 

Po co wogóle zakładać starą uszczelkę?

Rozbierz to, głowica do planowania, sprawdzić stan gniazd zaworowych (najlepiej je dotrzeć), obejżeć same zawory bo jak źle był rozrząd złożony to któryś zawór mógł dostać strzała od tłoka i gotowe.  Potem nowa uszczelka, nowe śruby, odpowiednie dokręcenie itp.

Jak na razie to widzę że tylko generują się koszty.

 

 

 

Edytowane przez wojtek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak źle założony rozrząd i odpaliłeś to mogło głowicę rozwalić to jak ma być kompresja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temacik rozwiązany, autor dodał 2 tematy na raz i właśnie w tym drugim wyszły pogięte zawory, skończyło się na remoncie albo kupnie nowej głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda :grin:

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...