Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie sa świece żarowe w 2.0 TDI CAGA


krisztof1

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ludziska czy ktoś mi powie mniej wiece jak wymienić świece w CAGA nigdy tego nie robiłem a chciałem spróbować. Wczoraj ściągnąłem osłone plastikową i nie mam pewnosci gdzie te swiece sa wydaje mi sie ze na lewo os listwy CR ale czy do świec ida2 metalowe rurki? Mam obawy je odkręcić. Wydaje mi się ze są to przewody pod cisnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 4 świece koło listwy cr idą po jednym przewodzie do każdej świecy nie musisz niczego odkręcać do wymiany dojście jest ok ale jak nie możesz ich zlokalizować to nie polecam bo możesz sobie zrobić koszty w setkach jak nie tysiącach złotych np. urwiesz jak nie masz czucia w ręce albo klucza dyno, albo krzywo wkrecisz i uszkodzisz gwint więc nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są wtryski świece są pod tą gąbką jeśli się nie myle albo bardziej na prawo lepiej zostaw to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gabki niewidze na zdjeciu chcyba ze chodziło ci o tą co jest już ściągnięte przed zrobieniem zdjęcia. Nie zostawie tego. Wymienie te świece i wrzucę kilka fotek z tej operacji. Bo widze że nawet moderator nie jest w stanie dokładnie określić gdzie one są. Tylko sie bawi w docinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krisztof1 napisał:

Ja tam gabki niewidze na zdjeciu chcyba ze chodziło ci o tą co jest już ściągnięte przed zrobieniem zdjęcia. Nie zostawie tego. Wymienie te świece i wrzucę kilka fotek z tej operacji. Bo widze że nawet moderator nie jest w stanie dokładnie określić gdzie one są. Tylko sie bawi w docinki

Jak Ty nie potrafisz znaleść 4 pojedynczych przewodów biegnacych do świec żarowych ktore widac od razu po zrzuceniu oslony silnika to nie zabieraj sie za ich wymiane.To nie jest odkrecenie śrub od koła tylko bardzo poważna operacja.Ukręcisz świece i bedziesz nam tu lamentował co zrobić z tym fantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam też miałem lekki problem z lokalizacją świec, użyj specjalnego smaru na nowe świece (na wysoką temp.) nie będzie później problemu z odkręceniem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, execuiter napisał:

A nie jest czasem tak ze w B8 sterownik pokaze jak ktoras swieca jest ubita ? Masz problem z paleniem ze chcesz dotykac swiec czy tak profilaktycznie to robisz ?

Rok temu przy wymianie oleju w warsztacie mechanik mi je sprawdził i były ok. Niedawno mi wyskoczył błąd że swieca 2 i 3 niedziałaja poprawnie czy coś takiego. Zanim zamówię świece to chciałem najpier kable spradzić czy prad idzie

 

23 godziny temu, kotu napisał:

Pamiętam też miałem lekki problem z lokalizacją świec, użyj specjalnego smaru na nowe świece (na wysoką temp.) nie będzie później problemu z odkręceniem ich.

Dzieki za radę masz jakąś konkretna nazwe tego smaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już mowiłem postaram sie nakrecić z wymiany jakiś krótki film. Wiadomo jak coś pierwszy raz robisz to wolisz sie upewnić. To oczewiste ze wymiana świec to nie to samo co wymiana kół i zanim zdecydowałem że to sam zrobię przekopałem fora i YT żeby poznać wszystkie ewentualne problemy i rady jak mozna je rozwiązać. Nie rozumiem podejści moderatora o nazwie WIHAJSTER który zamiast posłużyć jakąś konkretną radą prubował mnie ośmieszyć. Czy ty napewno powinieneś być moderatorem? Mogłeś nic nie pisać ale jednak nie wytrzymałeś. Przypomnij sobie momenty w swoim życiu kiedy robiłeś coś pierwszy raz czy wszystko wiedziałeś odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego moja ranga do mojego komentarza? Po prostu chciałem Cie ostrzec przed tym zabiegiem. Jak pytasz się gdzie są świece żarowe to dajesz do zrozumienia,że jesteś kompletnym laikiem i za tak poważny zabieg nie powinieneś się zabierać....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. Odkopoe trochę temat. Mam do wymiany świece na 3 cylindrze. Pokazuje mi tak VAG. Szczerze mówię że nigdy wcześniej tego nie robilem ale kiedyś muszę się nauczyć ;) mam klucz dynamometryczny i inne potrzebne do tego typu napraw. Pytanie tylko czy

1. Smarować nowa świece smarem miedzianym? Czy innym? 

2.  Wymieniać wszystkie czy wymienić tylko ta spalona na 3cim cylindrze? 

3. Jakie mogę napotkać problemy podczas wymiany? Rozumiem to że może się urwać ale może coś jeszcze? 

4. Jak się zabezpieczyć przed zrobieniem szkód? Jakieś złote rady? 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kubajvc napisał:

1. Smarować nowa świece smarem miedzianym? Czy innym

2.  Wymieniać wszystkie czy wymienić tylko ta spalona na 3cim cylindrze

3. Jakie mogę napotkać problemy podczas wymiany? Rozumiem to że może się urwać ale może coś jeszcze? 

4. Jak się zabezpieczyć przed zrobieniem szkód? Jakieś złote rady? 

Witam. Odp. 1 Smarem miedzianym sie nie smaruje. Jest specjalny smar do świec żarowych. Odp. 2 Książkowo powinno sie wymienić wszystkie dlatego zeby wszystkie cylindry byly tak samo grzane, ale mozesz wymienic jedną. Odp. 3 Odkrecaj na zimnym silniku i dzien wczesniej pryśnij wd 40 do gniazda swiecy. Odkrecaj z czuciem. Odp. 4 Kluczem dynamometrycznym bym nie dokręcał ponieważ nie wiem w jakim stanie jest gwint w gnieździe. Dokręć małą grzechotka z czuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kkt napisał:

Odkrecaj na zimnym silniku

wręcz przeciwnie na ciepłym sie odkręca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kogo mam się słuchać;) Powiedzcie mi czy urywają się świece w tych silnikach Czy to są silniki wysokiego ryzyka czy normalnie powinno pójść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...