Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palący bezpiecznik


Tomek1_2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj jak jechałem w nocy to nagle przestała się świecić jedna żarówka od świateł drogowych dzisiaj postanowiłem zobaczyc czy zarowka jest dobra okazło sie ze nie jest spalona i nadal nie swieci wiec szykalem dalej okazalo sie ze spalil sie bezpiecznik wymienilem go na nowy po chwili wlaczylem swiatla drogowe i znowu sie spalil czy ktos mial taki problem? jaka moze byc tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kostkę przy żarowce i przy lampie. Może jest brak styku. Zobacz czy któryś pin nie jest przegrzany. Przegrzany powoduje słaby styk przez co rośnie prąd i pali bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek70 napisał:

Sprawdź kostkę przy żarowce i przy lampie. Może jest brak styku. Zobacz czy któryś pin nie jest przegrzany. Przegrzany powoduje słaby styk przez co rośnie prąd i pali bezpiecznik.

Ja bym się nie zgodził, że słaby styk powoduję wzrost prądu w obwodzie wręcz przeciwnie (wzrost oporu elektrycznego powoduje spadek prądu płynącego w obwodzie - światło by się co najwyżej nie świeciło lub świeciło słabiej, ale by się nie przepalał bezpiecznik):). Chyba że któryś styk w obwodzie jest już tak zjechany, że zaczyna iskrzyć to może spowodować spalenie bezpiecznika. Obstawiałbym zwarcie w obwodzie świateł. Przecież bezpiecznik przepala się dopiero po załączeniu świateł.

Mam rozumieć że bezpiecznik wymieniony 1 do 1 i jest takiej wartości prądu zadziałania jakiej powinien być w tym obwodzie?

Edytowane przez 54321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się za dużo rozpisywać ale prąd rośnie w momencie zwarcia . A bezpiecznik może się przealić albo od wysokiego Amperażu większego niż wartość bezpiecznika albo z powodu wydzielanego ciepła które jest spowodowane słabym stykiem.      ( Pracuję jako elektryk już prawie 30 lat i wiem co mówię ) 

Ale nie chodzi o racje tylko o to co kolega ma sprawdzić. Dziękuję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik dałem 10A. To wystarczy jak przeczyszcze styki od zarowki i te kostke od lampy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 10A wystarczy. Taki zresztą jest podany w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacek70 napisał:

Tak 10A wystarczy. Taki zresztą jest podany w instrukcji.

Wie że taki jest w instrukcji ale założyłem 10A i go spaliło później założyłem kolejną 10A i też ją spaliło a teraz to włożyłem 15A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że dopiero teraz piszę ale coś jest nie tak z instalacją skoro pali bezpieczniki.  Zmieniając bezpiecznik na większy możesz spalić instalacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 13:32, jacek70 napisał:

Sorki że dopiero teraz piszę ale coś jest nie tak z instalacją skoro pali bezpieczniki.  Zmieniając bezpiecznik na większy możesz spalić instalacje. 

a moze np byc cos z przekaznikiem? czy mam szukac bardziej na przewodach czy nie ma zadnego zwarcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...