Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kilka problemów


miclawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoją b6. Siedzi w niej silnik 1.9tdi avf 131km. Po pierwsze trzęsie strasznie budą na wolnych obrotach i silnik według mnie trochę głośno pracuje. Po 2 bywa czasami tak, że jadąc auto momentalnie traci moc, ale po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Po 3 czasami na wolnych obrotach obroty przydusi i wracają do normy i tak kilka razy. Po 4 maglownica po regeneracji jeszcze na gwarancji a słychać huczenie. Szukać winy w pompie wspomagania czy w zbiorniczku?  Dodam, że dwa wtryski leją  i tu jest moje pytanie kupić 2 używki, zregenerować dwa czy zrobic lub kupić  komplet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że wtryski leją?

Podłącz kompa sprawdź stan pompowtryskiwaczy.

To, że traci moc to prawdopodobnie notlauf, do sprawdzenia, grucha, węże podciśnieniowe, ewentualnie do zrobienia logi dynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nt. wtryskiwaczy - poczytaj, wszystko jest juz na forum.

nt. logów i ich wykonania również. jak je zamieścisz obejrzymy podpowiemy.

co do przekładni kierowniczej, płyn wspomagania, nowy? właściwy? w odpowiedniej ilości?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości pompek powinny oscylować w granicach 0. Jeśli są na plusie to niekoniecznie lejące wtryski. Pompka na słabszym cylindrze będzie podlewać żeby wyrównać pracę silnika. Zrób logi pompek.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...