Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] dziwne, pojawiające się i znikające, stukanie w silniku


Rafik88audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moja kruszynka :/ silnik 2.0tdi 16v 140km BLB , czasami na biegu jałowym slyszę stukanie z silnika takie równomierne "tyl,tyk,tyk" postuka z parę sekund i przestaje, pozniej musis czekac z 10-15 minut i znow postuka przez pare chwil, a czasem jest tak że pare dni jest spokuj i pozniej znow sie odzywa :/, ten problem mam od 3 tygodni a dzis na dodatek zaswiecila mi sie kontrolka z awaria silnika (taka żołta) ale pali normalnie , mocy tez nie stracił. czy ktos moze wie co to moze być ?? prosze o pomoc z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest powodem świecącej się kontrolki, nie dowiesz się dopóki nie wykonasz diagnostyki.

a co jest przyczyną pojawiającego się i znikającego stukania, możnaby próbować ustalić słysząc owo stukanie np. na nagranym filmie.

z jakiego rejonu silnika stuki dobiegają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dniach podjade podpiac go to zobaczymy, a stuki sa bardziej po lewej stronie jak stoisz przed silnikiem, sprobuje nagrac film ale ciezko bedzie zlapac te stuki, bo raz są raz nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 09:09, Rafik88audi napisał:

na dniach podjade podpiac go to zobaczymy, a stuki sa bardziej po lewej stronie jak stoisz przed silnikiem, sprobuje nagrac film ale ciezko bedzie zlapac te stuki, bo raz są raz nie

 

I co ci stwierdzili z tym stukaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo co to było? Słyszę je także z tym, że wcale nie okresowo a raczej co kilka/kilkanaście sekund. Jakby stukanie palcem o blat, taki płytki odgłos upadku. Nie wiem czego się bać, czy wtrysków czy napędu oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...