Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wyciszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , jezdze moja audiczka juz troche czasu ale ostatnio wbilem sie na autostrade i troche sie zawiodlem wyciszeniem :( czytalem o matach wygluszajacych naklejanych na blache dzwi od strony wnetrza, czy ktos moze robil takie cos  jak tak to jest jakas roznica ??

Opublikowano
  • Autor

nikt nic nie probowal w tym temacie????

Opublikowano
  • Autor

?????????

Opublikowano

no to może ja ci pomogę. Wygłuszenie drzwi matami to zawsze dobry pomysł. Zwiększa się komfort jazdy oraz poprawia dźwięk z głośników. Wygłuszać musisz przyklejając maty do blachy drzwi oraz do "stelaża" (tam gdzie teraz masz piankę). Musi to być w miarę możliwość zrobione szczelnie, ale pamiętając, że na dole drzwi masz odpływy wody.

co do szumów przy większych prędkościach to przyczyną mogą być same drzwi. mogły się lekko obniżyć i powstały delikatne nieszczelności na uszczelkach. Pomijam już szumy generowane przez opony, łożyska etc.

 

Opublikowano

a wyciszał ktoś może bagaznik w sedanie? Interesuje mnie przestrzeń od strony bagaznika nadkoli i bocznych blach? 

Opublikowano

Co do dobrych mat to nie pomogę. Ja nie miałem na to kasy więc wyciszalalem mata dekarską. Jest o wiele tańsza a też posiada warstwę bitłumiczną. 100zl w castoramie

Wysłane z mojego ONE E1001 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja wytłumiałem drzwi, nadkola i bagażnik matą butylową jakąś no-name z lokalnego sklepu z akcesoriami audi itp. Wygłuszanie bagażnika i nadkoli matą butylową dużo daje, bardzo osłabia to odgłosy toczenia opon dochodzące do kabiny. Wyklejenie drzwi nie poprawia zbytnio wyciszenia, ale zauważalnie lepiej grają wtedy głośniki drzwiowe, zwłaszcza słyszalne to jest podczas jazdy. Ogólnie b6 nie jest źle wyciszone, na pewno lepiej niż beemka e46 czy vectra, mazda 6 albo mondeo. Oczywiście pod warunkiem, że auto jest proste i niekombinowane, a uszczelki drzwiowe są w dobrym stanie. Jeżeli wiszą drzwi na zawiasach, spasowanie blach na odp...dol, powyrywane są pianki w drzwiach to nie ma siły, musi gwizdać.

Każda markowa mata będzie ok, pamiętaj tylko żeby byłą butylowa, a nie bitumiczna.

Edytowane przez majkel_majki

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Dnia 16.03.2017 o 22:40, majkel_majki napisał:

Ja wytłumiałem drzwi, nadkola i bagażnik matą butylową jakąś no-name z lokalnego sklepu z akcesoriami audi itp. Wygłuszanie bagażnika i nadkoli matą butylową dużo daje, bardzo osłabia to odgłosy toczenia opon dochodzące do kabiny. Wyklejenie drzwi nie poprawia zbytnio wyciszenia, ale zauważalnie lepiej grają wtedy głośniki drzwiowe, zwłaszcza słyszalne to jest podczas jazdy. Ogólnie b6 nie jest źle wyciszone, na pewno lepiej niż beemka e46 czy vectra, mazda 6 albo mondeo. Oczywiście pod warunkiem, że auto jest proste i niekombinowane, a uszczelki drzwiowe są w dobrym stanie. Jeżeli wiszą drzwi na zawiasach, spasowanie blach na odp...dol, powyrywane są pianki w drzwiach to nie ma siły, musi gwizdać.

Każda markowa mata będzie ok, pamiętaj tylko żeby byłą butylowa, a nie bitumiczna.

ile potrzebowales na wygluszenie bagaznika i nadkoli, oraz jak myslisz ile pójdzie  tej maty na wygluszenie dzwi

Opublikowano

Na całe auto poszły 2 rolki maty 0,5m/3,5m, na każde drzwi wyjdzie jakieś 0,6- 0,7 m2.

Opublikowano
  • Autor
Dnia 2.04.2017 o 11:47, majkel_majki napisał:

Na całe auto poszły 2 rolki maty 0,5m/3,5m, na każde drzwi wyjdzie jakieś 0,6- 0,7 m2.

podrzucisz jakas stronke gdzie bym mogl zamowic to ?? jak myslisz jak to kasowo wyjdzie ??

 

Opublikowano

Co do strony to nie pomogę, kupowałem u siebie w mieście. Jeden wałek kosztował mnie 250 zł, zeszły mi dwa.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

2 x 250 zl ? na całe auto to znaczy podłoga i wszystkie drzwi ?

Opublikowano

Poniższy filmik może być pomocny. 

 

Opublikowano
9 godzin temu, kubajvc napisał:

2 x 250 zl ? na całe auto to znaczy podłoga i wszystkie drzwi ?

Źle o ująłem w sensie całe, podłoga nie była ruszana. Tylko drzwi, cały bagażnik z wnęką koła zapasowego i drzwi.

Opublikowano

Strasznie duzo pieniedzy . Nie ma co gadac . Oczekiwałbym po takiej akcji naprawde kolosalnej róznicy . Czy faktycznie taka róznica jest ?

Opublikowano

Różnica jest zauważalna, ale kolosalną bym jej nie nazwał.  W każdym razie wara tych pieniędzy jak dla mnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.