Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wsteczny bez wciskania ?


zimny0000

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!! chcialem zapytac czy ktos juz sie spotkal w B5 AFNie ze skrzynia ktora ma wsteczny bez wciskania do podlogi?? bo u mnie wciska sie normlanie, ale kolega ma takie same auto, ten sam rocznik, silnik i u niego nie trzeba wciskac wstecznego stad moje zainteresowanie... ta skrzynia w ogole jakos inaczej chodzi niz moja: mianowicie lzej i biegi mozna szybciej przelaczac... i zastanawiam sie poprostu czy moze ja mam juz olej do wymiany czy jak to jest... jakies sugestie ktos ma? z gory dzieki i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie raczej powinna się wciskać żeby jakiś "mistrz kierownicy" nie wsadził R zamiast 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!! chcialem zapytac czy ktos juz sie spotkal w B5 AFNie ze skrzynia ktora ma wsteczny bez wciskania do podlogi?? bo u mnie wciska sie normlanie, ale kolega ma takie same auto, ten sam rocznik, silnik i u niego nie trzeba wciskac wstecznego stad moje zainteresowanie... ta skrzynia w ogole jakos inaczej chodzi niz moja: mianowicie lzej i biegi mozna szybciej przelaczac... i zastanawiam sie poprostu czy moze ja mam juz olej do wymiany czy jak to jest... jakies sugestie ktos ma? z gory dzieki i pozdrawiam!!

Mam tak samo jak u ciebie natomiast drugie auto w rodzinie z tego samego rocznika lecz z końca roku ma wsteczny bez zabezpieczenia. Rzeczywiście szybkość przełączania biegów jest większa, może jest to spowodowane nowszym rozwiązaniem mechanizmu przełączania :mysli:. Jeśli chodzi o olej to chyba nie ma na to żadnego wpływu w obu autach został wymieniony na oryginalny i nie ma różnicy w pracy skrzyni przed i po wymianie. Jedno jest pewne w obu autach olej był przepracowany i nadawał się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu autach olej wymieniałem sam. Olej jest drogi litr kosztuje około 90 zł, można go dostać w litrowych i półlitrowych butelkach. Wymiana nie jest trudna ale jest potrzebny specjalny klucz do korka oleju taki jak na tej aukcji http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=512701408 oraz klucz imbusowy w rozmiarze 17 do korka wlewowego. Cała operacja nie jest trudna oraz pracochłonna ale potrzebny jest kanał. Jak planujesz jeździć autem to wymień olej ale na oryginalny. Zapis o tym iż go się nie wymienia jest marketingowy (chodzi o koszty eksploatacji) dotyczy pierwszego użytkownika który spisuje książkę serwisowa i sprzedaje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany to widzialem wlasnie jak zmienialem sobie olej ten korek spustowy, ale rikardo powiedz mi gdzie sie wlewa od gory tej olej bo tego juz nie wiem :angry: aaa ile mniej wiecej wlales tam nowego? bo ludzie roznie mowia... niekorzy ze 2l, inni ze 2,5l... i powiedz czy np moglbym cos takiego tam zalac: http://www.allegro.pl/item522527476_hurt_mobil_1_shc_75w90_1l_gratisy_rabatnafiltr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju wchodzi 2,25 i z tego co ja się dowiadywałem w ASO to właśnie takim mobilem u mnie była skrzynia zalana i na taki też wymieniłem.

U mnie wsteczny wchodzi bez żadnego wciskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam tak, że wsteczny wbija się bez wciskania i bez problemów, skrzynia chodzi ładnie i szybko. Zastanawiałem się tylko czy nie powinno być jakiegoś zabezpieczenia. Przyznaję że czasem jadąc autostradą przydałby się 6-ty bieg, i to mnie trochę zastanowiło czy ktoś przesiadając się z 6-cio biegowej skrzyni odruchowo nie przełączyłby na R. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jest Nas trochu - u mnie również nie trzeba wciskać żeby weszło :decayed:

A z pracy lewarka jestem bardzo zadowolony :good: chodzi szybko, płynnie i delikatnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo to widze ze jednak jest kilka osob co ma wsteczny bez wciskania... a mam do Was wszystkich taka mala prosbe: moglibyscie sprawdzic i napisac jaki macie symbol skrzyni biegow? zalaczam rys gdzie sie to znajduje (ta naklejka jak kazdy chyba wie znajduje sie w bagazniku przy kole zapasowym). z gory dzieki!!

stickerfh2eq6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całe wciskanie nie zależy od skrzyni. Na lewarku pod mieszkiem jest przykręcony taki element plastikowy który nie pozwala na załadowanie wstecznego bez wciśnięcia lewarka. Podejrzewam że albo to macie ułamane albo ktoś sobie zrobił tuning :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam EEN i ten wsteczny wciskany... ale czekam jeszcze na innych jak to wyglada...

Mam identyczna skrzynię biegów, przy włączaniu wstecznego biegu lewarek muszę wcisnąć. Moze zależne jest to od wyposażenia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa teoria :gwizdanie:

O tym mowa.

517829372jv1.png

[url=http://g.imageshack.us/img380/51782937

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u Ciebie tak jest ale u mnie nie ma nie było i nie będzie wstecznego wciskanego i nikt nie robił tuningu jak to napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u Ciebie tak jest ale u mnie nie ma nie było i nie będzie wstecznego wciskanego i nikt nie robił tuningu jak to napisałeś

Nie ma się co denerwować. Chciałem pomóc i opisałem jak to działa u mnie i wysunąłem podejrzenia jakie mogą być powody że u innych działa inaczej. Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wcale nie denerwuje :)

Z tym tuningiem to trochę śmiesznie zabrzmiało tylko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...