Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pompka centralnego - nie działa otwieranie tylniej klapy


insecto

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnosnie pompki. Co to moze byc ze pompka jest sprawna otwiera z pilota wszystkie drzwi uzbraja alarm domyka szyby ale nie dziala otwieranie tylniej klapy i otwieranie z pilota ? sprawdzilem pompke nie ma wilgoci sa 2 minimalne biale osady ale wydaje mi sie ze po za tym jest ok. Nie wiem co to moze oznaczac. Pompka w ogole nie wykrywa pilota. Po zalozeniu pompki kolegi wszystko smiga jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli na pompce od kolegi smiga,juz wiesz ,ze Twoja sprawna nie jest-zobacz,czy dmucha w dwie strony-czy z zamykaniem jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wymieniałeś czasem baterie w pilocie? Po wymianie baterii trzeba ponownie zaadoptować kluczyk do sterownika centralnego zamka. Dziwi mnie tylko ze na innej pompie wszystko działa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie najbardziej zastanawia mnie to ze na tej 2 pompce wykrywa kluczyk a na mojej nie wiec sam klucz jest sprawny. Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz w momencie zamykania auta z kluczyka jest taki dziwny dzwiek syreny od alarmy jak by ktos delikatnie nadusil klakson. jakie oznaczenie powinna miec pompka ?? ja mam z koncowka "A" moze ta pompka nie ma funkcji obslugi pilota ? tak juz mam od momentu zakupu auta. (avant 99r) 1.9tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw mnie,jesli cos zle zrozumialem-na Twojej pompce pilot nie dziala,a na pompce kolegi mozesz swoim pilotem otworzyc auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z klucza reagował centralny a z pilota nie zawsze, ale alarm rozkodywał. Przyczyną nieprawidłowości była centralka od alarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak u siebie rozbieralem tylna klape to zauwazylem ze sterowanie tylnej klapy nie jest podcisnieniowe tylko elektryczne... do zamka w klapie nie szedl zaden wezyk :mysli:

sprawdz zamek w klapie czy dochodzi napiecie... moze od mrozu cos nie kontaktuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslalem. Sprawdzilem u jednego mechanika oznaczenia pompek A B C D itd. Najsmieszniejsze jest to ze zadzwonilem dzis do serwisu audi i nie mieli zielonego pojecia o co chodzi z literkami na koncu numeru fabrycznego (smiech na sali). Do kombi z centralnym i alarmem pasuja jedynie pompki z koncowka "K" i "D". tylko te pompki obsluguja elektryczny zamek klapy avanta. Pompka "A" jest od sedana z alarmem centralnym i nie posiada obslugi pilota. Przelutowalem elektryke z pompki "D" do mojej i co ? Dziala jak powinno otwiera klape i alarm dziala. Mam tylko jedno pytanie czy da rade zakodowac kluczyk bez vaga (posiadam tylko jeden klucz). Jesli nie ma takiej opcji bede musial jechac do jakiegos speca. Za elektryke z uszkodzonej pompki(wirnik) zaplacilem az 60 zl :P czyli w porownaniu do cen groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz tylko jeden klucz-to tylko vag ci pomoze :wink4:

a po co ci spec,zrob tak samo,jak robiles z kolesiem,jak zamienialiscie pompki-przecierz to robiles-powtorz temat i po klopocie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz uwaga kolejny problem nie moge zakodowac pilota na nowym ukladzie bo mam tylko jeden klucz. Facet ktory mi mial go zakodowac mowi ze musi byc 2 bo nie ma jakiejs funkcji komfort czy cos. Uslyszalem ze albo trzeba rozebrac zamek w dzwiach albo stacyjke a cena jaka mi zaspiewal to min 150 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popraw mnie,jesli cos zle zrozumialem-na Twojej pompce pilot nie dziala,a na pompce kolegi mozesz swoim pilotem otworzyc auto?

po zakodowaniu go vagiem jak najbardziej. Teraz pytanie czy pompka z oznaczeniem "A" ma odbiornik pilota i jaka bedzie pasowac jako zamiennik ?

zrob tak,jak wczesniej z kolega...[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 21:14_________________________________________________http://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm dla ulatwienia-wydrukuj sobie i wez do auta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...