Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Fakturowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

mam coś dla osób prowadzące działalności gospodarcze. Jakiś czas temu napisałem sobie aplikację webową, która miała być początkowo tylko na własny użytek, ale teraz postanowiłem podzielić się nią też z innymi.

W wielkim skrócie - aplikacja pozwala na wystawianie faktur vat. Póki co za wiele tam nie ma, m.in. dlatego też postanowiłem napisać ten post. 

Na obecną chwilę aplikacja daje możliwość:

1. dodawania klientów - dane firm można pobrać z GUS z bazy REGON na podstawie numeru NIP, REGON lub KRS.

2. dodawania osób kontaktowych do konkretnych klientów

3. i najważniejsze, czyli wystawianie faktur.

 

Jeśli ktoś miałby trochę czasu i chęci przetestowania i ewentualnie zasugerowania poprawek, czy dodania czegoś nowego to byłbym bardzo wdzięczny. 

Aplikacja dostępna jest pod dwoma adresami:

- wersja testowa, gdzie testuje wszystko przed wrzutą na produkcję: https://test.efk.com.pl/

- wersja produkcyjna: https://efk.com.pl/.

Opublikowano

na jakiej bazie to postawiłeś?? MySQL czy MS?? Swoją prace inżynierską pisałem z baz danych i stworzyłem system dla działu kadr-płac

Opublikowano
  • Autor

Baza to MySQL. Całość działa na Pythonie/Django jeśli to też Cię interesuje :P 

Opublikowano

siedzisz zawodowo w bazach??? Ja swoją bazę robiłem w MS

Opublikowano
  • Autor

Tak, można powiedzieć, że tak. Na co dzień to raczej MS i Oracle.

Ta aplikacja stoi na MySQL ze względu na to, że MySQL i Postgresql były dostępne na hostingu, a poza tym aplikacja była od początku robiona tylko na moje potrzeby, więc wybrałem mniejsze zło.

W razie konieczności czy problemów z wydajnością pewnie zmienię na Postgresa.

Opublikowano

można wiedzieć gdzie pracujesz??? Jesteś z Krakowa, wpadł byś na spota to byśmy pogadali

Opublikowano
  • Autor

Pracuję w firmie WEBCON w Krakowie i mieszkam w Krakowie. 

Ciężko mi powiedzieć kiedy dam radę podjechać na spota, bo akurat we wtorki mam angielski m/w w tych godzinach co są spoty. 

Opublikowano

na jakiej wersji MS pracujecie w pracy??

Opublikowano
  • Autor

Zależy od klienta. Bo każdy klient ma różne wersje. Tak naprawdę od 2008 do 2014.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

express czy coś wyżej??

Opublikowano
  • Autor

Express to tylko na środowiskach testowych i to nie zawsze, zazwyczaj wyższe.

Opublikowano

Koledzy po fachu :)
Mogę zapytać, czego używasz do generowania faktur? Jakiś html2pdf?

Opublikowano
  • Autor

Reportlab ;-)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

można by też zrobić np.: generować tabele widoków a potem to tylko wyświetlać i drukować przez zwykłe okno systemowe

Pozdrawiam, Łukasz

Opublikowano
  • Autor

M/w coś takiego było na początku ale Reportlab jest bardziej.. Przewidywalny :-P

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

raportlab nie znam, ale jak tak mówisz to chyba warto się tym zainteresować i trochę poczytać ;)

Pozdrawiam, Łukasz

Opublikowano
Dnia 15.03.2017 o 20:50, Lukasz_mk2 napisał:

generować tabele widoków a potem to tylko wyświetlać i drukować przez zwykłe okno systemowe

Gorzej, jak ktoś by chciał zapisać sobie pdfa ;)

Opublikowano
  • Autor

Dlatego też reportlab jest spoko. Trochę ciężki do ogarnięcia na początku bo dokumentacja jest słaba, ale jest kilka tutoriali, w tym też po polsku, i po jakimś czasie idzie już łatwiej :P

Opublikowano
52 minuty temu, petrosdbz20 napisał:

Gorzej, jak ktoś by chciał zapisać sobie pdfa ;)

obecnie drukarka pdf jest chyba dostępna we wszystkich systemach operacyjnych bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji, ale reportlab jest spoko ;)

Opublikowano
  • Autor

wkhtmltopdf jest spoko, ale problem zaczyna się jak masz "dziwne" specyficzne style.. każda przeglądarka trochę w inny sposób interpretuje cssy, dlatego jak wcześniej już pisałem - reportlab jest bardziej przewidywalny, zawsze taki sam wynik dostaniesz, bez względu na to jaki masz system/przeglądarkę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.