Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 zapalają się kontrolki od abs trakcji recznego


A4 B6 Multi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .
Mam taki problem że raz na jakiś czas odpalam auto i po włączeniu świateł pojawiają mi się kontrolki od abs kontroli trakcji i ręcznego.Wystarczy zgasić auto odpalić jeszcze raz i problem znika po czym powraca np po 2 dniach.Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo tematow na ten temat na forum i kilka wi;nnych elementow moze byc. Jak wyskoczal bledy trzeba podpiac vaga i sprawdzic bledy a potem mozna cos powiedziec [emoji5]

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść miał ostatnio taką choinkę w pasku 1.9-do tego dochodziło brak mocy, twardy pedał hamulca-uszkodzona pompa vacum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy w załączniku

20170224_150758.jpg

20170224_150815.jpg

 

I co nikt  nie wie co to może być??Bo zaczyna sie to dziać coraz częściej,nie raz nie trzeba nawet odpalac auta ,wystarczy włączyć swiatła i robi się choinka...
Musi to być związane ze swiatłami skoro się tak robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś usuwać błędy i znów z czytywać? wszystkie wracają? czy tylko nie które? zajrzyj do bezpieczników, i pod kierownicę do mce tego co światłami steruje i popatrz tam, jak już zdejmiesz osłonę czy z ecu nie cieknie, czy kolo pedałów i w dół w góre nie masz mokro wykładziny i czy nie pociekło do MK bo jego też jakieś błędy dotknęły.  W każdym razie na tyle co sam bym sprawdzał w 1 kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po usunięciu błędów wracają:
18165-napięcie zasilania -obwód otwarty /przerywany
18258-Szyna danych sterowników układu napedowego-brak komunikacji ze sterownikiem silnika [ECU] /przerywany
18259-brak komunikacji między sterownikiem silnika a sterownikiem kontroli hamulca /przerywany

18057-Brak komunikacji układu napędowego brak komunikacji z modułem abs
A tak w ogóle to co to są za błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia akumulator,czujnik hamulca ,ja mialem uszkodzoną kostke stacyjki i cyrki się dzialy przygasały kontrolki w zagarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 13.03.2017 o 17:18, Bilder napisał:

A próbowałeś usuwać błędy i znów z czytywać? wszystkie wracają? czy tylko nie które? zajrzyj do bezpieczników, i pod kierownicę do mce tego co światłami steruje i popatrz tam, jak już zdejmiesz osłonę czy z ecu nie cieknie, czy kolo pedałów i w dół w góre nie masz mokro wykładziny i czy nie pociekło do MK bo jego też jakieś błędy dotknęły.  W każdym razie na tyle co sam bym sprawdzał w 1 kolejności.

Błędy usuwam i wracają:

18057 -  Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
        P1649 - 35-10 -   - - Intermittent

18061 -  Please check DTC Memory of ABS Controller
        P1653 - 35-00 -   -

Sprawdzone bezpieczniki ,nigdzie nie jest mokro,pod kierownica wszędzie sucho[sprawdzane zaraz po mocnych deszczach].Co jeszcze może być przyczyną?

I jeszcze taki w abs wyskakuje:

65535 -  Internal Control Module Memory Error

 

 

 

 

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65535 -  ten wygląda mi na poduszki nie zapala się kontrolka ?
Z tego co w necie wyczytałem to prawdopodobnie uwalony sterownik
i w tym temacie też o tym mówią

Ale w pierwszej kolejności tak jak kolega wyżej pisał, sprawdź działanie pedału sprzęgła i stopu, można by było także sprawdzić czy prędkość kół też mierzy. Gdzieś w blokach pomiarowych da się to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie masz ori czy dołożony HID ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc:
Airbag mi się nie zapala,być może błąd wyskoczył przez jakiś inny...
Pedał sprzęgła odpada bo wcześniej miałem automat i też ten błąd wyskakiwał.
Xenon mam ori ,ale 2 przetwornice są chińskie[wymienione]i jeden żarnik ori ,a jeden chińczyk...
Jak pojawia się błąd esp abs i ręcznego [zawsze wszystko na raz] to nie działa także prędkościomierz.Nie raz wystarczy tylko włączyć światła mijania bez odpalania silnika i od razu wyskakuje "choinka",nie raz włączam światła jeszcze przed uruchomieniem silnika i wszystko jest OK,odpalam go na światłach i jak tylko odpalę to od razu wyskakują błędy.Wystarczy zgasić odpalić jeszcze raz i problem nie występuje...

Ps:Teraz mi się przypomniało że błąd airbag był bo odłączałem poduszkę kierowcy...

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może właśnie tu trzeba szukać przyczyny?
Jak choinka się robi przy włączniku świateł. Może podmienić włącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2017 o 10:32, Bilder napisał(a):

To może właśnie tu trzeba szukać przyczyny?
Jak choinka się robi przy włączniku świateł. Może podmienić włącznik?

Włącznik podmieniony tzn jezdze na zworce, bo padł włącznik świateł,ale dalej to samo:(

 

20170502_132759[1].jpg

 

Włącznik wymieniony na inny ori,ale dalej to samo...

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem wymieniłem pompe abs samą elektronike i problem dalej nie ustąpił bład pojawaia sie co jakiś czas nie zawsze niekiedy przekręce kluczyc wyskoczy kilka razy a niekiedy nie. Kontrolki abs esp wykrzyknik poduszka powietrzna słabiej świeci auto nie chce odpalić problem jaki u mnie się okazał to kostka stacyjki z biegiem czasu problem sie nasilał. Do sprawdzenia elektryka pod kierownica czerwone przewody te cienkie które są doczepione do jednego grubego. Masa pod pompą abs akumulator jego napiecie. Sprawdz napiecie miernikiem jeden koniec na plusa aku drugi wtyczka od pompy abs gruby pin czerwony przewód. Napiecie ma być takie same jakie jest napiecie na aku. Jeśli aku ma 12.4 i na pompie abs też dochodzi przewody jest ok jeśi napięcie aku ma 12 lub mniej problem będzie wystepował ze względu że pompa abs musi mieć minimalnie zasilenie 12.4. U mnie okazała sie kostka na forum nikt nic nie wiedział ani nikt nie udzieliły żadnej odpowiedzi każdy stawiał czujnik pedału hamulca chodź w tedy nie ma dźwięku 3 krotne piszczenie napisu brake. Bład wyskakuje że pompa abs nie ma napięcia lub masy. U mnie po wymianie kostki  stacyjki problem ustapił chodz instalacje cała przepatrzyłem chodź pompe wymieniłe. Sprawdź czy dochodzi napiecie do pomy abs jak coś pisz na priv. Bo tu nikt ci nie udzieli na ten temat odpowiedzi. Bo już nie raz pisałem a nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2017 o 20:51, Wasyl622 napisał(a):

Mam ten sam problem wymieniłem pompe abs samą elektronike i problem dalej nie ustąpił bład pojawaia sie co jakiś czas nie zawsze niekiedy przekręce kluczyc wyskoczy kilka razy a niekiedy nie. Kontrolki abs esp wykrzyknik poduszka powietrzna słabiej świeci auto nie chce odpalić problem jaki u mnie się okazał to kostka stacyjki z biegiem czasu problem sie nasilał. Do sprawdzenia elektryka pod kierownica czerwone przewody te cienkie które są doczepione do jednego grubego. Masa pod pompą abs akumulator jego napiecie. Sprawdz napiecie miernikiem jeden koniec na plusa aku drugi wtyczka od pompy abs gruby pin czerwony przewód. Napiecie ma być takie same jakie jest napiecie na aku. Jeśli aku ma 12.4 i na pompie abs też dochodzi przewody jest ok jeśi napięcie aku ma 12 lub mniej problem będzie wystepował ze względu że pompa abs musi mieć minimalnie zasilenie 12.4. U mnie okazała sie kostka na forum nikt nic nie wiedział ani nikt nie udzieliły żadnej odpowiedzi każdy stawiał czujnik pedału hamulca chodź w tedy nie ma dźwięku 3 krotne piszczenie napisu brake. Bład wyskakuje że pompa abs nie ma napięcia lub masy. U mnie po wymianie kostki  stacyjki problem ustapił chodz instalacje cała przepatrzyłem chodź pompe wymieniłe. Sprawdź czy dochodzi napiecie do pomy abs jak coś pisz na priv. Bo tu nikt ci nie udzieli na ten temat odpowiedzi. Bo już nie raz pisałem a nic

Dzięki kolego za wyczerpującą odpowiedz.Dopiero teraz przeczytałem,nie wiem czemu nie dostałem żadnego powiadomienia:(
Strasznie uporczywe to zaczyna się robić [coraz częściej],dlatego wszedłem i miałem napisać czy nikt nic nie wiem ,a tu odpowiedz:)
U mnie są dwie różnice:
1.Nigdy nie było tak że auto  nie odpaliło
2.Nie przygasa żadna kontrolka,więc raczej zwarcie odpada.
Nie mniej jednak trzeba będzie sprawdzić tą stacyjkę i zasilanie...
Mam nadzieję że usunę tą usterkę z twoją pomocą bo po dłuższym użytkowaniu staje się to nie do zniesienia[tym bardziej że mam jeszcze inne usterki do usunięcia i też nadal nie wiadomo co jest ich przyczyną]...

Ps:Jutro podmienię z innej a4 b6 kostkę stacyjki i zobaczymy jaki będzie efekt.
Dam znać...

 

Kostka stacyjki podmieniona,problem dalej występuje...Coraz bardziej mnie denerwuje to auto...

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepni pompe abs gruby czerwony przewód miernik zobacz zasilanie czy dochodzi prąd do abs napiecie musi byc takie same jak napiecie na aku. Sprawdz mase oraz wiazke kabli do can. Mam jak coś pompe abs sprawna. Pomoge ci w kodowaniu nic trudnego. U mnie byl problem z kostka po wymianie problem ustąpił. Problem z nimi jest tak albo pompa elektryka w pompie. Wiazka czerwone pdołaczonew są 3 mniejsze kable plus. Tam dobrze nie ma styku. Masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazłem podobny problem.Okazało się że jednak instalacja na podszybiu była zaśniedziała.Jutro będę sprawdzał i dam znać.Pozdr

 

 

18057 -  Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
Jak czytam o tym błędzie to wszyscy piszą że uszkodzona pompa abs[sterownik]

 

W dniu 28.05.2017 o 11:15, Wasyl622 napisał(a):

 U mnie byl problem z kostka po wymianie problem ustąpił.

Z którą kostką dokładnie?Bo moja ta podłużna na zatrzask która wchodzi pompy abs jest uszkodzona tzn ten plastik z góry odpada...Sama kostka raczej siedzi dobrze i sztywno.

Obecnie wyskakują błędy:
W Engine
18057 -  Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
P1649 35-10 intermittent

18061- please check DCT memory of abs controller
P1653 35-00-

W ABS
65535- internal control module memory error
00-00
 

 

Problem błędów abs, esp i ręcznego po włączeniu świateł rozwiązany.
Przyczyną okazały się nieoryginalne przetwornice xenonów,trzeba dołożyć can bus canceller lub przekaźnik który omija błąd,ja zastosowałem przekaznik 12v 70A
can bus.jpg

 

edit:ostatecznie przekaźnik nie spełnił swojej roli i po zastosowaniu can bus canceller [ten co na  foto wyżej]od 7 miesięcy problem nie wystąpił.Oczywiście kupujemy 2 szt ,po 1 szt na każdą z przetwornic.Montaż plug&play...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bilder do twojej odpowiedzi wyżej o mokrym pod pedalami to co może być tego przyczyną i wyskakują te same błędy tylko od ręcznego miga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może puszczać wodę puszką na podszybiu gdzie masz komputer. Najlepiej zdjąć osłonę pod kierownica i patrzeć czy tamtędy woda się nie leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...