Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem, podczas hamowania wyraźne stukanie.


Stalowy23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  auto posiadam od ok. Mies.  I nie znam się jeszcze na tyle aby sam zdiagnozować problem więc dlatego zwracam się do was z prośbą, poradą. 

Problem występuje gdy rozpędze się powyżej 40km/h i zacznę dynamicznie hamować,  nagle słychać wyraźnie stukanie z przodu auta. Tarcze ok klocki też sprawdzone na diagnostyce jedynie tył do wymiany zaciski. Myślałem że to brak płynu hamulcowego więc dolałem weszło ok. 70 ml i nic to nie dało...  Co teraz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil ! odpisz dokładniej jakie to stukanie, podejrzewasz tarcze ? jeśli tarcze są krzywe będzie bicie, mogą być druty na zacisku hamulcowym, wtedy jak wciśniesz hamulec będzie pojedyncze stuknięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest bicie,  to bardziej takie przeskakiwanie ABS może bardziej,  no nie wiem słychać takie (krrrr)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stalowy23 napisał:

Nie to nie jest bicie,  to bardziej takie przeskakiwanie ABS może bardziej,  no nie wiem słychać takie (krrrr)  

Przy końcu hamowania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stalowy23 napisał:

Tak, dokładnie 

Ahaaa.. napisałeś że stuka a to po prostu ABS załącza się przy końcu hamowania. Przeczyść we wszystkich kołach czujnik ABS, któryś jest zabrudzony i podaje złą prędkość. Jak nie masz vaga to lepiej kup albo pojedź do kogoś zrób bloki pomiarowe ABS>>Bloki pomiarowe>>kanał 01, sprawdź czy odczyty od 1-4 są takie same przy 10 km/h i przy 6 km/h. U mnie była sprężynka okazało się że 4 czujniki miały po 10 km/h ale gdy prędkość zmieniłem na 6 km/h to 3 czujniki podawały 6 km/h a czwarty czujnik 1 km/h i ABS się załączał podczas końcowego hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Vaga? Sory jestem zielony... 

Zawartość dodana 2 minutes later

Dobra już wiem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs diagnostyczny vag-kabel obd,który podlaczasz w aucie z zainstalowanym programem w laptopie i odczytujesz błędy,robisz adaptacje itp.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stalowy23 napisał:

Co to jest Vaga? Sory jestem zielony... 

Zawartość dodana 2 minutes later

Dobra już wiem :D

 

Możesz kupić kabel diagnostyczny  pod laptopa ale ja osobiście polecam przenośny vag kosztuje od 100 zł i więcej, ale warto, obroty falują czy ciężko odpala czy coś innego zawsze masz pod ręką vaga, wpinasz, patrzysz błędy i wiesz co jest grane. Jeśli nie chcesz kupić to pojedź do znajomego/mechaniora, ale znając mechaników to opłacalne będzie kupno własnego interfejsu diagnostycznego i będziesz na bieżąco ;) na pewno zwróci się podczas użytkowania auta nie raz :D W razie pytań pisz czy tutaj czy pw. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dzięki za info i pomocne rady 3majcie się temat już chyba wyczerpany wszystko wiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...