Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chińska tokarka stołowa.


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dawna marzy mi sie własna tokarka, powoli rozglądam sie i szukam informacji co warto kupić. Tokarka służyła by mi tylko do własnych potrzeb czyli hobbystycznie. Czasem potrzeba zrobić głupią tulejkę lub zrobić dystans pod łożysko i jest problem. Z racji na potrzeby jak i ograniczone miejsce interesują mnie małe tokareczki stołowe.

Wiele osób poleca stare konstrukcje np TSB16 lecz taka tokarka to koszt ok 4000zł i na dzien dobry trzeba ją regenerować aby robić małe detale takie jak w moim przypadku, wyjdzie pewnie ponad 5 tys.

Naczytałem sie o chińskich tokarkach i domowi majsterkowicze sobie chwalą. W necie ludzie chwalą tokarkę Einhell bt-ml 300 lub Maktek TYTAT 500, jedna i druga jest na folowniku 230V i posiadają wrzeciono z rostawem ok 100mm czyli idealne dla mnie. Problem z tym że ani jednej ani drugiej nigdzie nie mozna juz dostać a tokarki które są np na allegro nie są jeszcze zbytnio przetestowane a mi nie uśmiecha sie wydać 4000zł i przekonać sie że to szmelc i rozrzut na suporcie ma 5mm.

Teraz moje pytanie: czy posiada ktoś chińską tokarkę stołową która nadaje sie do użytku dla domowego łapserdaka i można ją obecnie gdzieś dostać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie odpowiem Tobie bezpośrednio na pytanie, ale podpowiem tylko, że masz 2 lata gwarancji na testowanie maszyny. Jak coś padnie to naprawa do skutku. Jak 3 raz to samo padnie to zwrot kasy lub nowa maszyna i gwarancja(rękojmia) znowu 2 lata :) 

Na domowy użytek bym brał chińczyka, pamiętaj też że wszystko z Chin przyjeżdża. Nawet Bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest np w castoramie ale tokarek nie sprzedają na każdym rogu i reklamacja jest mocno problematyczna jesli np sklep jest w Poznaniu a ja mieszkam w Warszawie dlatego wole dobrze poszukać zanim na coś się zdecyduje.

Tokarka będzie napewno chińska tylko problem jaką wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim pytaniem odezwałbym się na elektrodę bo tam ktoś może korzystać z tego. Tu wątpie że znajdziesz użytkownika takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...