Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzeszczące plastiki - boczki w drzwiach


miroslav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas jazdy (szczególnie na nierównościach) dają się we znaki hałasy dobiegające ze wszystkich drzwi. Wydaje mi się, ze to boczki i/lub uszczelki w drzwiach, ale nie mam za bardzo sposobu jak to jednoznacznie zdiagnozować. Czytałem, że ludzie próbują ten problem eliminować silikonem w sprayu. A Wy jak sobie z trzeszczącymi plastikami radzicie? Jaki konkretnie silikon w sprayu (lub inny produkt) byście polecili żeby te irytujące odgłosy wyeliminować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w Twoim roczniku już coś skrzypi.

Tak silikon w sprayu. Kupiłem ostatnio w auchanie za 10zł. Działa cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dziwne, ale widziałem na forach nawet tematy ludzi, którzy mają B8 i już narzekają na skrzypienie. Też mi się to na początku wydawało dziwne, a same odgłosy są tak wkurzające, że nie da się tego opisać. A gdzie konkretnie pryskasz tym silikonem i jaki to faktycznie daje efekt?

Być może ktoś kiedyś rozbierał/wymieniał boczki i są kijowo poskładane, a ja raczej talentu do tego nie mam więc nie chcę rozbierać i składać od nowa, bo znając mnie pourywałbym połowę zatrzasków :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wymieniłbym komplet spinek w drzwiach i zapomnisz o skrzypieniu. Nie potrzebujesz żadnego silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest szacunkowy koszt i skąd wziąć numer katalogowy takowych spinek?

Trudna operacja do wykonania, czy raczej samodzielnie mozna się pobawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszowe sprawy. Numery znajdziesz w ETCE lub w warsztacie w temacie np. o dekorach led. Sam ogarniesz w 2h z piwkiem w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności oczyścić dobrze uszczelki drzwi z całego syfu jaki się na nich znajduje i przesmarować preparatem do uszczelek np. 1z Gummi Pflege.

Jeśli nie pomoże to tak jak już koledzy wspomnieli - kupić komplet spinek na tapicerki drzwi i powymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki już próbowałem wazeliną przesmarowywać, ale pożądanego efektu to niestety nie przyniosło ;/ pewnie trzeba będzie spróbować z tymi spinkami, tak jak mówicie.

http://allegro.pl/spinka-spinki-tapicerki-drzwi-audi-a3-a4-b6-b7-i5906887208.html coś takiego chyba będzie pasowało?

No to jeszcze pytanko - ile zakupić, żeby nie zabrakło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi skrzypi rączka od strony kierowcy jak za nią pociągnę lub na nierównościach albo jak jest mocny bass to też słychać, spinki wszystkie nowe macie jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem głośniki dolne w tylnych drzwiach. Pourywane spinki zakupiłem w ASO i zmieniłem na nowe. Po montażu coś skrzypi, wydaje mi się że wcześniej tego nie było, jednak mogę się mylić. Macie na to jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...