Skocz do zawartości
IGNOROWANY

235/45/17 na 225/45/17


kojot_84

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, szersze raczej wrzucaj na tył, pompa serwo nie przepada za szerokimi laczkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze majac quattro wielkosc kola z przodu i z tylu powinna byc taka sama

czyli jesli z tylu 235/45R17 to z przodu tez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy quattro daj na przód i tył takie same oponki. Ja Ci proponuję jednak 225 zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie zauważyłem Q. Musi być taki sam rozmiar przód i tył, ale do AFNa z Q zdecydowanie polecam coś węższego od 235 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze będa pasowałyt 235/45 takie opony zakłada audi na 17 cali fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie zauważyłem Q. Musi być taki sam rozmiar przód i tył, ale do AFNa z Q zdecydowanie polecam coś węższego od 235 :)

225 :tongue4::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż 225/45 przód i tył i będzie :good:

A jaką masz szerokość felgi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem fabryczne alu z oponami 205/55/16, następny rozmiar większy jaki fabryka zakładała to 235/45/17... ale pomyślałem, że do AFN 235 laczek trochę może być za szeroki a druga sprawa, że profil 45 i raczej już komfort ucierpi :embarrassed: więc kupiłem oponki 205/50/17 ale jeszcze nie testowałem :confused4: dopiero na wiosnę, ale na sucho już alu 17 z oponami 205 zakłądałem i wygląda bardzo fajnie no i najważniejsze, że obwód koła jest identyko jak przy kołach 205/55/16 no i szerokość identyko więc pogorszenia osiągów i gorszego prowadzenia w koleinach czy w kałużach nie będzie w stosunku do standardowych 205/55/16 :decayed: ale juz sie nie moge doczekać kiedy założe 17 :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz szerokość felgi, że 205 kupiłeś?

7,5 a wzór identyko jak u Ciebie (te 5 ramienne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205 na 7,5'' raczej będzie dość / \, ale na ile to się dopiero okaże. Jakiej firmy masz opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz Quattro, chyba że w profilu masz inaczej, niż w rzeczywistości. Quattro - napęd na cztery koła, stały, wymaga aby mieć identyczne koła na obu osiach (koła, czyli felgi i opony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205 na 7,5'' raczej będzie dość / \, ale na ile to się dopiero okaże. Jakiej firmy masz opony?

Nie wiem na ile, jeszcze nie jeździłem. Znajomy ma w Grande Punto na feldze także 7,5 osadzone 205 opony i rok jeździł i nic nie narzekał i się nie skarżył i u niego koła wyglądają normalnie na oponach Good Year Excellence. U mnie opony są nałożone i wyglądają normalnie (nawet jak na aucie były założone to normalnie wyglądały) Opony Michelin Pilot Primacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...