Skocz do zawartości
IGNOROWANY

check na desce i kontrolka EPC, problem z odpaleniem


michal008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę bo mam ostatnio problem  z moim AVJ-em.  Od jakiegoś czasu sporadycznie zaświecała  sie kontrolka EPC. Zaczęły się problemy z odpalaniem. Szczególnie na ciepłym silniku czasem trzeba było kilka razy zakręcić rozrusznikiem. Komputer pokazał błędy:

16706 - Engine Speed Sensor (G28): No Signal
P0322 - 004 - No Signal/Communication
16395 - Bank 1: Camshaft A (Intake): Retard Setpoint not Reached (Over-Advanced)
P0011 - 002 - Lower Limit Exceeded
16705 - Engine Speed Sensor (G28): Implausible Signal
P0321 - 008 - Implausible Signal

Z wątku na forum wyczytałem że to czujnik położenia wału korbowego (g28). Zakupiłem nowy owy czujnik i oo wymianie 2 dni był spokój. Dziś znów problem powrócił. W dodatku zaświecił się check i podczas pracy silnika na luzie obroty utrzymywały się stale na 1200. Po wyłączeniu silnika i ponownym zapaleniu obroty były już ok. 750. Podpiąłem ponownie komputer i tym razem pojawił się błąd

16705 -  Engine Speed Sensor (G28): Implausible Signal
        P0321 - 008 -  Implausible Signal - Intermittent

 

Obecnie na rozgrzanym silniku występują duże problemy z odpaleniem. W samochodzie mam zamontowany gaz i gdy kilkukrotnie próbuje odpalić to wygasza się centralka od gazu (diody nie świecą). Ponadto zauważyłem że przed odpaleniem często nie słyszę żeby pompa paliwa zadziałała. Dodam że czasem przed odpaleniem pompa paliwa potrafiła solidnie zawyć ale nic się wówczas nie działo. Ale zawsze słyszałem przed odpaleniem po przekręceniu kluczyka w pozycję 1 jak przez ok 2 sekundy pompa podała paliwo. Czy powyższe błędy mogą mieć związek właśnie z pompą? Czy problem może leżeć zupełnie gdzie indziej? Poradźcie

Zawartość dodana 19 minutes later

dodam jeszcze że jak świecił się check to podczas jazdy nie działał tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za czujnik kupiłeś? Prawdopodobnie będziesz musiał kupić inny. U siebie też miałem problem z odpalaniem na ciepłym. Pojawiała się kontrolka epc. Kupiłem boscha i miesiąc miałem spokój. Pewnego dnia wracałem z Warszawy do Lublina i nagle check miga, epc świeci i silnik prycha. Zgasł na trasie i już nie odpalił. Powrót na lawecie. Nigdy co nowe nie musi być dobre, tym bardziej elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik nie jakieś byle co tylko Delphi więc powinien być raczej ok. Z drugiej strony  jak u Ciebie bosch padł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...