Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Otwiera się tylna klapa


mackri

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem w avancie podczas jazdy lub postoju(z odpalonym silnikiem) otwiera mi sie tylna klapa i zapala mi sie kontrolka otwarcia ponadto jest problem z otwarciem klapy z zewnątz .czy ktoś miał podobny problem ,prosiłbym o jakąś podpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazał kolega ten problem :mysli:

Mam to samo, nie mozna zamknąć klapy

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_problem_z_zamknieciem_tylnej_klapy-t112481.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem w avancie podczas jazdy lub postoju(z odpalonym silnikiem) otwiera mi sie tylna klapa i zapala mi sie kontrolka otwarcia ponadto jest problem z otwarciem klapy z zewnątz .czy ktoś miał podobny problem ,prosiłbym o jakąś podpowiedż

Identyczne objawy...

Wie ktoś co padło, co trzeba wymienić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem w avancie podczas jazdy lub postoju(z odpalonym silnikiem) otwiera mi sie tylna klapa i zapala mi sie kontrolka otwarcia ponadto jest problem z otwarciem klapy z zewnątz .czy ktoś miał podobny problem ,prosiłbym o jakąś podpowiedż

Identyczne objawy...

Wie ktoś co padło, co trzeba wymienić :?:

ja wymieniłem element zamykajacy w klapie, problem ustał, choć czasem potrafi sie zablokować klapa na dzień dwa, zwłaszcza w zimne dni jak umyje auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u Ciebie był inny problem z tego co czytałem i nie wiem czy to to samo się wysypało :mysli:

Moja się nie zacina, kluczykiem w zamku i z pilota bez problemu ją otwieram. Nie działa, a czasami działa otwieranie ręczne.

Poza tym czasami sama od siebie lubi się otworzyć :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było róznie, na początku lubiła sie zatrzasnąć na amen, pózniej otwierała sie podczas jazdy i nie mozna było jej zamknac bo ciągle samoczynnie sie otwierała, a na koniec w ogóle przestała sie zamykać nawet na zgaszonym silniku mozna było sobie trzaskac klapą a ona zachowywała sie tak jak by nie było w ogóle zamka :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co, raczej nie wina pompki bo tylko klapa się tak otwiera :mysli:

Może faktycznie ten mechanizm zamka wymienię...

Spadam poszukać czegoś w dziale sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi to sie zrobiło w zime, wymieniłem ten mechanizm w klapie(nowy 185zł jakos mnie kosztował) jak ręka odjął, chociaż niedawno zablokowała sie po myciu, ale otwarcie działało tylko z pilota. Z kluczyka nie moge otwierać bo zamek jest zasyfiony. Szukaj od polifta, przedlifty miały inne :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, daj znać jak rozwiążesz problem

Ale co, raczej nie wina pompki bo tylko klapa się tak otwiera :mysli:

Może faktycznie ten mechanizm zamka wymienię...

Spadam poszukać czegoś w dziale sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dzisiaj wszystko i dokładnie posprawdzałem...

Nie jest to na pewno wina zamka, tam są mechanizmy i one działają - jedyna elektryka to czujnik otwarcia klapy. Nie jest to też wina mechanizmu otwierającego bo z kluczyka działa a ręcznie już nie - jest sprawny. Zamek od kluczyka na krótko też działa poprawnie i z kluczykiem również... Przyciski od przy klapie też sprawdzałem, zwierałem kabelki na krótko i również się nie otwierała... Stawiam że wysypał się jakiś przekaźnik w puszce centralnego zamka gdzie jest też sterowanie otwieraniem tylnej klapy... Spróbuję od kogoś przepiąć do siebie i jak mi normalnie klapa zadziała to będzie wszystko jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka jest chyba w prawym boczku z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamku (w polifcie sedanie przynajmniej) sa dwa mikrostyczniki - jeden po przekreceniu zamka(wciska się-mikrostycznik) wtedy blokujemy sobie mozliwosc otwierania przy centralnym - z pilota nie ruszy w ogole. Drugi mikrostycznik(przekrecamy zamek kluczykiem w druga strone niż w przypadku wyzej) jest do otwierania bagaznika z kluczyka (przekrecamy i tym samym wciskamy mikrostycznik - silownik dostaje impuls i otwiera cięgno). To tez możecie sprawdzic.

U mnie w zimie się coś przymroziło i musiałem włazić przez środek do bagaznika :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamku (w polifcie sedanie przynajmniej) sa dwa mikrostyczniki - jeden po przekreceniu zamka(wciska się-mikrostycznik) wtedy blokujemy sobie mozliwosc otwierania przy centralnym - z pilota nie ruszy w ogole. Drugi mikrostycznik(przekrecamy zamek kluczykiem w druga strone niż w przypadku wyzej) jest do otwierania bagaznika z kluczyka (przekrecamy i tym samym wciskamy mikrostycznik - silownik dostaje impuls i otwiera cięgno). To tez możecie sprawdzic.

U mnie w zimie się coś przymroziło i musiałem włazić przez środek do bagaznika :gwizdanie:

Własnie w tych mirostykach lezy problem na 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamku (w polifcie sedanie przynajmniej) sa dwa mikrostyczniki - jeden po przekreceniu zamka(wciska się-mikrostycznik) wtedy blokujemy sobie mozliwosc otwierania przy centralnym - z pilota nie ruszy w ogole. Drugi mikrostycznik(przekrecamy zamek kluczykiem w druga strone niż w przypadku wyzej) jest do otwierania bagaznika z kluczyka (przekrecamy i tym samym wciskamy mikrostycznik - silownik dostaje impuls i otwiera cięgno). To tez możecie sprawdzic.

U mnie w zimie się coś przymroziło i musiałem włazić przez środek do bagaznika :gwizdanie:

Własnie w tych mirostykach lezy problem na 99%

Nie zgodzę się, wystarczy spiąć je na krótko i sprawdzić czy działają. Poza tym jak z kluczyka działaja to są sprawne.

Otwieranie klapy ręczne ma osobny układ, a tym wszystkim steruje zestaw przekaźników i ja na nie bym stawiał...

Może uda mi się to przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...