Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dzwiek po wymianie rozrządu.


Kajrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mieszkam w Niemczech i byłem w Polsce na wymianie rozrządu. Przy okazji mechanik wymienił również napinacz i jakaś rolkę zwrotna no i oczywiście pasek do tego.

Po przejechaniu 700km czyli po powrocie z Polski, słychać dziwny dźwięk z okolicy alternatora.. co to możne być? Warsztat w sobotę jest chyba zamknięty wiec nie moge narazie sie skontaktować z mechanikiem. Aczkolwiek ten dźwięk nie daje mi spokoju od wczoraj.  Może po prostu ze są nowe czesci to dlatego taki dźwięk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko było dobrze, a po wymianie tych rzeczy których napisałem to nagle się zepsuło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek alternatora wymieniał czy stary został?

Chyba białe napisy widać jak się kręcą czyli nowy pasek więc może to on być powodem (były te hałasy opisywane na forum pod kątem różnych producentów paska lub rolka pada)

Zerknij jakiej firmy ten pasek..

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że od razu po odpaleniu samochodu nir ma tego dźwięku, pojawia się np gdy przejadr kilometr lub coś. Zaraz zerkne co to za firma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć pasek i sprawdzić jak się kręci rolka (w jedną stronę powinno się kręcić gdyż tam jest sprzęgiełko jednokierunkowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. Gdybym bym wciąż w Polsce to by nie było problemu. Ale teraz jestem w Niemczech i w najbliższym.czasie nie jadę do polski.  Bo niestety trzrba znów cały przód ściągać mam rozumieć?  Jest mozliwe ze mechanik coś źle zrobił i mogę się z nim kłócić czy to po prostu zbieg okoliczności?...  Chociaż w zbieg okoliczności nie chxe mi się wierzyć. Niestety pasek nie chce się zatrzymać w takim miejscu abym widział jakiej marki jest ;p 

Nie bardzo mi się uśmiecha oddawać samochód do niemieckiego mechanika i ponosić koszty przez niedopatrzenie polskiego zakladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Teraz po zrobieniu około 10 km dźwięk znikł. 0.o nie czaje o co tu biega. Jak znikł to za***iście. Mam nadzieje ze za następne 10 km nie pojawi się ponownie, lub po szybszej jeździe po autostradzie. :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie w Passacie B6, po jakimś czasie pasek się ułożył i był spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci tak cyka polej na niego troszkę wody.

jak odrazu dźwięk zniknie czekaj aż się pasek ułoży bo to jego wina a nie rolki. Jak nie zniknie, to zrób tak jak kolega podpowiedział, czyli zdejmij go i zobacz rolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie przestało i nie będę lał żadnej wody :P

taaa aby ściągnąć pasek to trzeba cały przód rozebrać .. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 17:12, Kajrol napisał:

narazie przestało i nie będę lał żadnej wody :P

taaa aby ściągnąć pasek to trzeba cały przód rozebrać .. :P

Dobry mechanik przodu nie rusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek był wymieniany na naprawie rozrządu. No ale już dźwięków nie ma i jest Gut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...