Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak podświetlenia deski rozdzielczej


marcos1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jest jakiś bezpiecznik od podświetlenia przycisków deski rozdzielczej? zaznacze że klimatronik jest podświetlony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie swieca wcale.i wywalilo mi bezpiecznik 22 od prawego pozycyjnego i cały czas wywala jak zmienie

 

Zawartość dodana 0 minutes later

musi być gdzies zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z licznikiem ? on odpowiada za podświetlanie wszystkich przycisków. Sprawdź czy nie ma zwarcia do masy, a jak masz 2 licznik to podczep na próbę bo może to wina licznika. Miałem taki przypadek że nie było wcale podświetlenia a winą okazał się licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik swieci .ale ten bezpiecznik mi nie daje spokoju.Jaki to ma związek licznik swiatło deska? trochę dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcos1 napisał:

licznik swieci .ale ten bezpiecznik mi nie daje spokoju.Jaki to ma związek licznik swiatło deska? trochę dziwne

W liczniku masz dwa pokrętła. Lewe pokrętło jest od zegarka i od rozjaśniania/ściemniania podświetlenia, w tym podświetlenie przycisków i wyświetlaczy klimatronika oraz świateł przeciwmgielnych, regulacji świateł itp. w konsoli środkowej a prawe jest od wyświetlacza kilometrów. CO do palącego się bezpiecznika to sprawdź w skrzynce czy nie masz zwarcia do masy na kablach od bezpiecznika 22

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no najlepiej by było.Duzo jest zabawy ze zdjęciem mocowania bezpiecznikow? wystarczy odkrecic i powinien być łatwy dostep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcos1 napisał:

no najlepiej by było.Duzo jest zabawy ze zdjęciem mocowania bezpiecznikow? wystarczy odkrecic i powinien być łatwy dostep.

Wydaje mi się że bez wyciągania plastiku spod kierownicy da się zrobić, wyczep spalony bezpiecznik i sprawdź przy okazji napięcie na tych kablach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się zgubiłem bo myślałem o podświetleniu wnętrza a tu o mowa o bezpieczniku postojowych :D czyli wywala bezpiecznik postojowych ? to raczej nie ma nic wspólnego z oświetleniem w środku .. Sprawdź bezpieczniki od podświetlenia, numer 14, działa ci lampka w schowku pasażera ? A co do postojowych to sprawdź w lampach może gdzieś w kostce coś przyśniedziało i zwarcie robi 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa lampka w schowku

Zawartość dodana 1 minute later

dokładnie od postojowych ale prawych bezp  22

Zawartość dodana 2 minutes later

powiedz gdzie do tej kostki się mogę dobrac .chodzi o ta do leflektorow co się podpina do przedniego i tynlej lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyciski nie swieca i te od regulacji swiatel tez nie swieca tylko klimatronik jest podswietlony

Zawartość dodana 3 minutes later

swiatło w kabinie jest także 14 będzie ok.ale niema jako tako bezp od oświetlenia deski.czyli musi to mieć związek z zwarciem z pozycyjnymi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcos1 napisał:

przyciski nie swieca i te od regulacji swiatel tez nie swieca tylko klimatronik jest podswietlony

Aha okej rozumiem, miałem identyczny problem w innej a4 b5, motania było, a to bezpieczniki, a to kable, a to może zwarcie a podczepiłem 2 licznik na próbę i całe podświetlenie powróciło a dodam że podświetlenie licznika tego (zepsutego) działało bez problemu a mimo to cała konsola środkowa nie była podświetlona... radziłbym żeby pierwsze co zrobić to sprawdzić bezpieczniki a później jeśli jest taka możliwość to wziąć od kogoś licznik na podmiankę .. warto sprawdzić takie rzeczy, po co darmo motać się w kablach jak to może nie ich wina ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już  wumie nie wiem jaki jeszcze bezp sprawdzić ,bo ten przepala 22 ,a deska uzalezniona od licznika.kabina działa.jedynie kostki jeszcze zostały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na licznik, niby to tylko licznik, ale podświetlenie od licznika zależy, gdyż przerabiałem to jak wyżej pisałem i myślę że to jego wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zobacze te kostki i za bezpiecznikiem przewody

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 3 minutes later

d9088c5a17be8c24b2a8d50df8bdc261.jpg

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 4 minutes later

Sklejone to jest te przewody od tego bezpiecznika

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 4 minutes later

Sklejone sa przewody od tego bezpiecznika

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 8 minutes later

5de2ef5b38b4a0b301da1967ea0cfb15.jpg

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek trzeba odnaleźć zwarcie na bezpieczniku 22. Zasila on postojówki prawe tył i przód i tam na początek trzeba poszukać zwarcia. Jeżeli nic nie widać to do przodu idzie kabel szaro-czerwony przez żółte złącze 6-stykowe przy prawej nodze pasażera. Rozłącz, wsadź bezpiecznik i włącz same postojówki. Jak przepali bezpiecznik to złącz i przy lewej nodze kierowcy odszukaj złącze 10-stykowe brązowe (z kablem szaro-czerwonym) i próba tylnej postojówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche srednio ogarniam elektryczny temat.Jakbysmi jeszcze podpowiedzial od ktorej strony to zrobic za bezpiecznikiem rozumiemtam ida 2 przewody jeden w kierunku prawdopodopnie prawej lampy tj.czerwony i cienszy z lewej bodajrze

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zoltej kostce nie ma szaro czerwonego przy prawej nodze pasazera77ed562ff191ecb4b5aff73f0051280d.jpg

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...