Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepustnica 2.0 TDI BRE


mA4eusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wyskoczyła mi kontrola "awaria silnika", podjechałem sprawdzić i okazało się, że padła przepustnica, dodatkowo podczas gaszenia (od tej niedzieli) czasami ale rzadko daje taki dźwięk jakby  plastik, który zatrzymuje koło fortuny. Nie mogę nigdzie dogrzebać się do numeru części :/ Być może jest gdzieś ukryty od spodu.  Nowa część w sklepie kosztuje od 550 zł w górę, poszukuje w chwili obecnej używanej. Moje pytanko jest takie, która podejdzie z aukcji na allegro.pl? Czy wszystkie przeznaczone do 2.0 TDI pasują? Kod silnika BRE, rok 2006.

https://allegro.pl/listing?string=Przepustnica Audi A4 B7 2.0 TDI&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-uni-1-5-0222

Liczę na waszą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SotoM napisał:

Ta za 150zl pasuje 

Wiekie dzięki za pomoc! Cześć zamówiona, pozostaje tylko czekać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

Od dłuższego czasu przy gaszeniu auta telepie silnikiem. Wczoraj postanowiłem obejrzeć pracę przepustnicy. Okazało się że jest ona cały czas otwarta i ani drgnie. Po jej rozkręceniu nie zauważyłem nic złego, prócz oleju który się tam zgromadził. Wszystkie zęby na swoim miejscu. Przed zakupem nowej chciałbym się upewnić że jest zepsuta. Czy jest wogóle inna możliwość? Jak sprawdzić, żeby się upewnić? Po głowie chodziło mi podpięcie na krótko, ale nie wiem jakie tam napięcie powinno dochodzić oraz w które piny się wpiąć...

a może komuś leży sprawna z wytartymi zębami i chce się jej pozbyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze Bezpieczniki na początek Kiedyś ktoś coś napisał że przepustnica jest na tym samym Bezpieczniku co wentylator chłodnicy... Nie testowałem po omacku bo do testów mam przepustnice... Nie potrzebnie ja kiedyś wymieniłem, po fakcie się Dowiedziałem że zgromadzenie się w środku oleju to ich naturalna wada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest to bezpiecznik nr 4. Sprawdzalem i jest okej. Ja olej wylalem wyczyscilem i dalej nic. Teraz tylko cyce uniknac kupowania niepotrzebnie przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stało się to co w moim przypadku elektronika zdechła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...