Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuk przy zmianie biegów . Co to może być ?


Łukasz94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w moim audi . Mianowicie przy zmianie biegów prawie za każdym razem słyszę dziwny stuk ( czasami bardzo mocny a czasami nie ) . Zwłaszcza jak chce autem poruszać się szybko , wyprzedzanie , redukcja biegu itp . Jeszcze jak na nierozgrzanym silniku podkręcę auto do 4-5 tys. obr. i puszcze gaz nie zmieniając biegu to też jest ten stuk . Jak zmieniam spokojnie bieg i powoli puszcze sprzęgło to nic nie słychać . Przeszukuje fora i szukam jakiś informacji co może powodować taki dźwięk . Możecie coś doradzić ? Wymieniam teraz całe zawieszenie wraz z zwrotnicami na poliftowe i liczę , że ten stuk ustanie . Ale czy ten problem może być związany ze skrzynią lub wałem , napędem quattro ? Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem to proszę o pomoc .

 

Pozdrawiam i Życzę wszystkim Forumowiczom Wesołych Świąt Wielkanocnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że któraś poduszka siedzi i jak wbijesz bieg i puścisz sprzęgło wówczas skrzynia uderza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciężko jest mi sprawdzić czy poduszki skrzyni są całe ? Osłony mam usmarowane w oleju ale nie widziałem żadnych pęknięć czy innych uszkodzeń . Możesz polecić jakiś sposób na sprawdzenie tych poduszek skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz złapać z kanału za skrzynię i trochę nią poszarpać, zobaczyć czy nie za luźno lata, sprawdź czy nie ma luzów za dużych na półosiach od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i wstępna diagnoza to podpora skrzyni biegów. Nie jest zerwana, jednak jest dosyć miękka. Najprawdopodobniej w tym tygodniu będę po wymianie, więc napiszę czy to było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki sam problem, tyle że w Audi 80 i co się okazało ? Przegub wewnętrzny (przy skrzyni) prawy, mimo że z początku nie dawał żadnych objawów szarpań drgań itp.

Ja bym się przyjrzał w jakim stanie są przeguby wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...