Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 1.6 benzyna tłuste szyby


arkadiusz30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowym użytkownikiem na tym forum także witam i jednocześnie posiadaczem Audi A4 b5 1.6 benzyna. Kupiłem auto 2 miesiące temu. Wszystko ogólnie jest w porządku, wymieniłem rozrząd olej, płyn chłodniczy filtry i ostatnio filtr kabinowy. Nurtuje mnie tylko jedna rzecz którą zauważyłem już podczas kupna, a mianowicie tłusty nalot na szybach wewnątrz auta. Czytałem trochę i wychodzi na to że może być nagrzewnica uszkodzona i gdzieś tak się dostaje przez nawiewy. Ogrzewanie grzeje prawidłowo i chłodzi tak samo dobrze, klima działa. Wymieniłem na początek filtr kabinowy ale to nie pomogło. Trochę ubywa ze zbiorniczka płynu tylko nie bardzo widać gdzie ucieka. Niby gdzieś tam od spodu widać na wężykach jakieś małe kropelki, ale nie wygląda to na wyciek. A i jak otworze maskę to za każdym razem wycieram zbiorniczek płynu jakby gdzieś tam po nim zlatywało... przez korek wlewu?

Proszę o jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umycie szyb nie pomaga a nalot jest słodki to na bank nagrzewnica Ci padła.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba myć szyby co najmniej raz na 2 tygodnie a czasami nawet raz w tygodniu. 

Widziałem w necie że wyciągnięcie nagrzewnicy jest czasochłonne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwa dni jest do ogarnięcia.Bardziej bym powiedział że jest morderczochłonne.Trzeba tylko uważać na plastiki,zaczepy żeby nic nie połamać.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica na 100000000%
W golfie zdejmowali cała deskę, nie wiem jak w Audi.
Ona się zaczyna rozszczelniac teraz, jak pęknie to nieźle siurnie ciepłym, cokolwiek masz w chłodnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na pewno nagrzewnica, u siebie ostatnio wymieniałem, nie zdziwię się jeśli będzie gąbka podłogowa do wysuszenia albo wymiany, w zależności od tego ile już km przejechane na pękniętej nagrzewnicy. U mnie przejechane było dobrych kilka tysięcy, i trzeba było gąbkę wymienić bo auto pływało w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po umyciu szyby powraca ten nalot??To raczej od papierochów sie dzieje..Od palenia tytoniu w środku.Pewnie auto po palaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica też to miałem sam w półtora dnia ogarnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierosy to raczej nie bo nie widać żeby było spalone ani nie czuć no i sam nie pale w nim. Zobaczę jak będę miał jakiś weekend luzniejszy to się za to wezmę. A na początek zamòwię nagrzewnicę. Mam nadzieję że to ogarnę sam. Dałbym do mechanika to żeby zrobił ale boję się że coś uszkodzi przy rozbieraniu, a tak będę miał pretensje do siebie jak coś się stanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup płynu od razu, będziesz potrzebował :D
Zależy w jakim aucie, ale VAGi lubią mieć to do tego, że bez zdejmowania deski się nie obejdzie, daj znać jak tobie poszło, może jakaś foto relacje zrób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był poradnik na forum jak wymienić nagrzewnice.Ni niestety trzeba wszystko rozbebeszyć.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę działał to postaram się zrobić tą fotorelację ;) będę musiał kogoś zatrudnić to pisania na bieżąco i fotografowania.

Jeszcze jedną sprawę mam. Moje audi jest z gazowane i dziś rano jak jechałem już na gazie było trochę pod górkę. Wciskam gaz żeby trochę przyspieszyć a tu auto tak średnio z tym przyspieszeniem, tak jakby moc stracił a po chwili takie jakby kichnięcie usłyszałem albo strzał i później już normalnie jakby moc odzyskał. miałem takie wrażenie wcześniej że się tak dzieje ale listwę wtryskiwaczy od gazu wymieniłem i było ok. Mam wrażenie jakby zamulał czasami. Miał ktoś może takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po czasie! nie zrobiłem sensownej fotorelacji, najlepiej jakby ktoś to robił z boku. nagrywał co mówię i robię. samemu ciężko rozbierać i ogarniać fotorelację. Ogólnie ogarnąłem temat wymiany nagrzewnicy w jakieś 6 godzin. co się na wkurzałem to moje ale działa do dziś.

Moje rady jeśli chodzi o wymianę?! Sprawdzać po kolei jak się rozbiera pulpit czy nie ma gdzieś śrubek z każdej strony. Można łatwo coś połamać. Lepiej 3 razy sprawdzić niż na siłę robić. Mi udało się nic nie zepsuć. Jakby ktoś potrzebował pomocy to chętnie pomogę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...