Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nowy wydech od turbo do końca - jaka średnica i grubość ścianki ?


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Szykować się będę do spawania nowego wydechu od suszarki do wydechu końcowego prosta rura .

Jaką średnicę wybrać na wydech ..myślałem nad 3 calami ( 7,60 cm) tylko jaka grubość ścianki będzie wystarczająca ? 1,5 mm ? :)

Aktualnie seryjny wydech w AFN jest coś ok. 5,5 cm.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3" na przelot , będziesz miał chyba bardzo głośno , każdy raczej robi 2,5" , w sumie nie znam sie za bardzo tak tylko mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3" na przelot , będziesz miał chyba bardzo głośno , każdy raczej robi 2,5" , w sumie nie znam sie za bardzo tak tylko mi się wydaje

Tomek ..jakoś mnie przekonuje mnie cudze " glośno" bo każdy tłumikarz twierdził , że na ori wydechu bez kata i środkowej puszki będzie głośno ..i mylili się :wink4:

To nie wolno ssak , ze będzie pierdział i dudnił :tongue4:

2,5 cala to jakieś 6,35 cm :mysli: Wydeje mi się , że poniżej 70 mm nie zejdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim dieslu mialem 2.5 całkowity przelot bez kata ani tłumików...ale od razu zaznaczam że bez łapówki na przeglądzie się nie obejdzie raczej...ja moge dać Ci numer do gościa który jest mistrzem migomatu :kox: ogarnia super a ceny ma zmiemskie a nie kosmiczne jak El- Tec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim dieslu mialem 2.5 całkowity przelot bez kata ani tłumików...ale od razu zaznaczam że bez łapówki na przeglądzie się nie obejdzie raczej...ja moge dać Ci numer do gościa który jest mistrzem migomatu :kox: ogarnia super a ceny ma zmiemskie a nie kosmiczne jak El- Tec

Migomat to i ja mam w domu :wink4: Rury drogie nie są wiec potrenować mozna samemu ..a to raptem 4 spawy :wink4:

Numer możesz dać :wink4::good:

Co do przeglądu ... jeszcze nigdy nie dawałem w łapę .. trza jechać na zadupie tam gdzie wyglądają klientów to jeszcze z pocałowaniem w pierścień Ci przegląd zrobią :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz taki przegląd to git malina :) powiedz gdzie jeździsz na przegląd to sam tam będę jezdził :naughty:

Wiesz ze spawaniem wydechu to nie jest tak szybko i fajnie, ja już widziałem wydechy spawane przez właścicieli i uwierz ani to nie wyglądało ani nie chodziło, nie mówie że Ty nie masz umiejętności ale ja Ci polece człowieka który ma ceny najniższe bo nigdzie indziej taniej nie spotkałem.

Numer prześle na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz taki przegląd to git malina :) powiedz gdzie jeździsz na przegląd to sam tam będę jezdził :naughty:

Lubartów .. jakieś 170 km od Wawy :wink4:

Ok . Czekam na numer do Gościa od spawania ..zobaczymy jakie ceny zaproponuje - moj materiał ..on ma tylko ciąć , dopasować i spawać :naughty:

Na Bródnie jest koleś . który za 600 zł zrobił wydech z materiałem ( zwykle rury - nie kwas) :wink4:

Ja moge miec duuzo taniej za samą usługę :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że kwas nie rdzewieje także można powiedzieć że zrobisz raz i masz spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że kwas nie rdzewieje także można powiedzieć że zrobisz raz i masz spokój :)

Dokładnie ..a pamietasz może jaką miałeś grubość ścianki w rurze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci 3" do 1.9TDi?

A jak myślisz ? :wink4:

Zbieram sie powoli na mody silnika ..a wypadało by ruszyć tez bardziej wydech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze zabierasz sie za mody to wiem, ale az 3"? :decayed:

Ori jest 2.2 cala :wink4:

Nie wiem czy robić 2,7 czy od razu wycelować grubo w 3 cale :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze 2.5x1.5 albo 3x1.5 ci styknie :good:

No ja tez tak myślę ..tylko o 2.7 cala ( 70 mm) albo 3 calach ..i chyba wezme 2.7 bo akurat takie rury znalazłem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupelnosci 2.5 cala ci wystarczy . Ja po SWAP-ie na AWX i po programie na 170KM mialem seryjny wydech z 1Z i nie bylo problemow. Teraz zrobilem sobie nowy wydech bez kata na jednym koncowym tlumiku od 2.5TDI ,srednica rury 57mm ruznicy nie ma zadnej ale w planach jest wieksza turbinka i wydaje mi sie ze ten wydech wystarczy do 200KM . Tak ze niewiem w jakie moce celujesz ale 2.5 cala to 300KM obsluzy wiec niema sensu ladowac 3 cali :naughty::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie 2.7 ( bo nie wiem w przyszłości na jakim silniku bedzie auto jeździło :naughty: ) tylko nie wiem jaka grubość ścianki :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie 2.7 ( bo nie wiem w przyszłości na jakim silniku bedzie auto jeździło :naughty: ) tylko nie wiem jaka grubość ścianki :embarrassed:

No chyba ze bedziesz wkladal 3.0 TDI :kox:

Grubosc scianki wystarczy 1.5mm :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...