Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Chwilowy brak paliwa przy przyspieszaniu


gawel1999

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z autkiem. Co jakiś czas, nie wiem od czego to zależy :no: przy przyspieszaniu szarpie mi całym samochodem :slina: jak tylko puszcze gaz jak ręką odjął jak dodaje gazu to szarpie(nie regularnie). zdjagnozować było by łatwiej gdyby działo się to cały czas, a tak nie jest.problem powraca np po przejechaniu 1000 km i trwa z 40 km. i znowu przestaje :confused4:na biegu jałowym nic się nie dzieje na postoju jak dodam gazu tez nic, tylko przy obciążeniu :wallbash: co to może być??może coś z elektronika??przeczytałem chyba wszystkie wątki, ale nie znalazłem czegoś co by jednoznacznie pasowało :confused4: z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się wtedy sprawdzić czy przydymia jak szarpie.

filtr ma okolo 20000 tys km. kiedyś jak mi tak szarpał to walnął chmurkę , teraz nie widzę żeby kopcił.silnik pracuje super bez wycieków bez kopcenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr ma okolo 20000 tys km.

w poniedzialek najpierw do sklepu a potem do mechanika i zmieniaj filtr.. 20tys to za duzo, moja poprzednia fura szarpala przez filtr paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr ma okolo 20000 tys km.

w poniedzialek najpierw do sklepu a potem do mechanika i zmieniaj filtr.. 20tys to za duzo, moja poprzednia fura szarpala przez filtr paliwa

i objawy miałeś dokładnie takie same?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpalo przy przyspieszaniu, przy ruszaniu ze swiatel, wyprzedzaniu... takie chwilowe odciecia. wprawdzie to byl filtr od LPG ale zasada taka sama. teraz zmieniam wszystkie filtry razem z olejem co 10-12k

edit:

masz inny silnik podany w profilu a inny w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpalo przy przyspieszaniu, przy ruszaniu ze swiatel, wyprzedzaniu... takie chwilowe odciecia. wprawdzie to byl filtr od LPG ale zasada taka sama. teraz zmieniam wszystkie filtry razem z olejem co 10-12k

wymienię i napisze za jakiś czas czy to dale efekt. a czy tobie też trwało to przez jakiś czas i pózniej na dłużej przestawało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy tobie też trwało to przez jakiś czas i pózniej na dłużej przestawało?

raz szarpalo raz nie, nie dostrzeglem zaleznosci, moze ewentualnie w czasie wycieczki po gorach i czestych podjazdach szarpalo czesciej. po wymianie problem znikl calkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy tobie też trwało to przez jakiś czas i pózniej na dłużej przestawało?

raz szarpalo raz nie, nie dostrzeglem zaleznosci, moze ewentualnie w czasie wycieczki po gorach i czestych podjazdach szarpalo czesciej. po wymianie problem znikl calkowicie

ok dziękuje za podpowiedz i tak zrobię. Jak ktoś ma jeszcze jakieś przypadki to proszę pisać to może jeszcze komuś się przyda (a i ja je wezmę pod uwagę) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam do wymiany PD i w tej chwili mam wsadzony o innym NR seryjnym i tak mam ale czy u Ciebie tak jest to nie wiem bo mam troszkę inne autko i czy Twoje ma PD to nie wiem

* kolego jeżeli się wypowiadasz to z sensem.

udzielasz rady na podstawie własnych doświadczeń, użykownikowi inaczej rozwiazenego technicznie silnika. wprowadzając jego i innych w błąd.

[Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego silnik nie ma PD ... :wink4:

raczej nie :> zobaczę po wymianie filtra :> jak na razie przestało szarpać choć go nie wymieniłem :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tankujesz moze masz syf w baku, zmień filtr szybciutko

na neste tankuje i parę razy dolewałem dodatek do paliwa(taki na oczyszczanie układu paliwowego, zwiększa liczbę cetanów). ale powiem szczerze , że tankowałem na neste przez około roku może 1,5 LT 35 i nie miałem takich problemów, a robię dziennie parę kilometrów busem[br]Dopisany: 21 Styczeń 2009, 21:08_________________________________________________

a gdzie tankujesz moze masz syf w baku, zmień filtr szybciutko

na neste tankuje i parę razy dolewałem dodatek do paliwa(taki na oczyszczanie układu paliwowego, zwiększa liczbę cetanów). ale powiem szczerze , że tankowałem na neste przez około roku może 1,5 LT 35 i nie miałem takich problemów, a robię dziennie parę kilometrów busem

no i jestem po wymianie ori filtra (knecht) i dalej poszarpuje:(:(mysle , że to moze byc coś ze sprzeglem. przy ruszaniu tez mi troche szarpie :wallbash: jak dodam duzo gazu i w momencie spadania obrotow puszcze sprzeglo to bez szarpniec rusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...