Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie kierunków USA pod ORI przycisk halogenów.


Docki95

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, tak jak w temacie, chciałbym wyrezać sobie postoje w kierunkowskazach. Żarówki dwuwłoknowe już mam. Teraz pytanie, jak zrobić, aby wyłączać je dodatkowym przyciskiem od halogenow np?

Chodzi mi o to, ze dokupiłem sobie przyciski ori, i umiejscowie je po lewej stronie kierwonicy, i teraz jak ma wyglądać schemat takiego podłączenia, zeby dwie lampy (dwa postoje) gasły i zapalały się po nacisnięciu włącznika? Czytałem o podłaczeniu przez przekaźnik 397, ale malo info jest na ten temat, a ze mnie d*pa z elektryki jest. ;d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć to przez tzw. przekaźnik bistabilny. Klik i włączysz, klik i wyłączysz. Ja Tak mam podłączoną podgrzewaną kierownicę.
Na allegro kosztuje jakieś 30-40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić to tanim kosztem to kup włącznik ogrzewania szyby z przedlifta. Odpowiednio go przerobisz i też będzie działał, w zależności od kondensatora jaki będzie zastosowany od kilku do kilkudziesięciu minut. Jak nie chcesz kombinować to kupuj przekaźnik bistabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten przekaźnik bistabilny 4wsp na 12v. Z tym sprawa jest już w miarę prosta. Lepiej plus po zapłonie brać niż z postojówek nie? A co do diód w przycisku, podświetlenie emblematu wezmę sobie z innych przycisków, a diodę sygnalizującą właczenie gdzie podpiąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież postojowe w kierunkach to raptem 10W  a do tego przekaźnik nie musi wcale być . Wystarczy sam wyłącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega chce to włączać przyciskiem od halogenów - nie jest on on/off tylko przycisk impulsowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...