Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aplikacja związana z autem


Tapne

Aplikacja internetowa  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy korzystałbys z tej aplikacji?

    • Tak
      3
    • Nie
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem młodym programista jak i posiadaczem auta. Często swoje naprawy notuje na kartkach i wsadzam do książki serwisowej. Pomyślałem ze przydałaby się do tego aplikacja przechowująca takie dane (ceny, stan licznika etc). Wiec pytanie leci do was, czy takie coś by się przyjęło? Wstępnie myślałem nad historia napraw/serwisu oraz logiem tankowań ( sr spalanie etc), z czasem by dochodziły nowe funkcje. Co wy ma to? :)

Edytowane przez Tapne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest podobny temat https://a4-klub.pl/index.php?/topic/389948-Manager-auta-online---narzędzie-do-zarządzania-autem

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, bialy986 napisał:

Tu jest podobny temat https://a4-klub.pl/index.php?/topic/389948-Manager-auta-online---narzędzie-do-zarządzania-autem

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Owszem jest podobny temat ale na aplikacje mobilne, ja celuje trochę wyżej i myślałem nad stworzeniem aplikacji internetowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł napewno ciekawy.Wiadomo że obecnie większość ma dostęp do netu pod ręką i w każdej chwili można mieć dostęp do wglądu serwisu auta.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ffi napisał:

w czym programujesz? java?

Programuje w kilku językach :) ale projekt by powstał w większości w PHP i cząstkami javy i jquery

 

 

 

// dodałem ankietę żeby mieć rozeznanie 

Edytowane przez Tapne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Tapne napisał:

Programuje w kilku językach :) ale projekt by powstał w większości w PHP i cząstkami javy i jquery

a jakie środowisko programistyczne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ffi napisał:

 

a jakie środowisko programistyczne? 

Na studiach obecnie mam c/c++ oraz matlab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tapne napisał:

Na studiach obecnie mam c/c++ oraz matlab

spoko ale jakie środowisko: czy eclipse czy może visual studio? czy w notatniku z pomocą html pisałbyś strone? jeśli aplikacja internetowa to celuje, że coś z frameworkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bug telefonu proszę o usunięcie tego komentarza]

Edytowane przez Tapne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, ffi napisał:

spoko ale jakie środowisko: czy eclipse czy może visual studio? czy w notatniku z pomocą html pisałbyś strone? jeśli aplikacja internetowa to celuje, że coś z frameworkiem?

To nie ma zbyt dużego znaczenia, ale zaspokoje Twoja ciekawość, do php używam brackets oraz notepad++ a do c/c++ używam vs oraz dev

a co do frameworkow jak na razie front czyli bootstrap ale jest w planach laravel oraz symfony

Edytowane przez Tapne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tapne napisał:

 

To nie ma zbyt dużego znaczenia, ale zaspokoje Twoja ciekawość, do php używam brackets oraz notepad++ a do c/c++ używam vs oraz dev

a co do frameworkow jak na razie front czyli bootstrap ale jest w planach laravel oraz symfony

super życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zainteresowania tematem, także projekt uważam że nadaję się do kosza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już od razu do kosza...
 

załóżmy że zrobiłeś taką apkę, masz baze danych i jakiś system identyfikowania samochodu np. po VINIE. Teraz powiedz mi jaka jest różnica między tym a książką serwisową? Przecież w książkę możesz sobie wpisać cokolwiek Ty, ASo, mechanik i każdy inny.  Przebieg też mogę napisać jaki chce. 

Fajne byłoby tylko to, że można sprawdzić historie serwisowania auta przez neta po VINIE np. teraz jest od tego ASO ale oni powiedzą tylko  o tym, co było robione u nich - jeszcze taka przyjemnośc kosztuje ~50zł...
Tylko co z wiarygodnością danych? Nic! Trzeba wierzyć na słowo niestety.

 

Mam za to fajne udoskonalenie Twojej wersji aplikacji, mianowicie:

Dla każdego samochodu przypisany byłby mikroczip - coś jak karta do bankomatu lub naklejka nfc. Taki mikroczip mógłby być umieszczony np. w kluczyku. W każdym nowym samochodzie masz jakiś komputer, który spokojnie dałoby się zaprogramować tak, żeby co jakiś odstęp przejechanych kilometrów zrzucał dane na nasz mikroczip. (Tak da się to zrobić). Wtedy na kluczyku mamy zapisaną ilość przejechanych kilometrów. Dlaczego nie zrzucać przebiegu z kompa za każdym razem gdy wyciagam kluczyk? Wiadomo - przebieg można zmienic dostępnymi urządzeniami. 

Teraz przy przeglądzie pokazujesz taki mikroczip i z niego zczytywane są dane do Twojego systemu. Dzięki temu masz realny przebieg każdego auta.
Oczywiście na każde zabezpieczenie znajdzie się 10 hacków ale to już kwestia zaplanowania. Tutaj tylko pomysły. 

PS. U siebie w apce zrobiłem tak, że każdy pracownik ma mikrochip RFID i wchodząc do pracy skanuje go rpzy drzwiach, od momentu wejscia naliczane są godziny pracy - wychodząc skanuje ponownie. W bazie mam dane kiedy zaczal, skonczyl i ile pracowal. 

Ogólnie to zrobienie takich rzeczy nie jest jakieś mocno skomplikowane. Z tego co wiem to i w php można bawić się z arduino. Pomyśl. 

Jak kiedyś zaimplementujesz takie coś to chętnie zobaczę. 

 

PS2. Do PHP polecam Netbeans'a - i poducz się symfony to szybko znajdziesz prace bo jakoś mało ludzi się interesuje tym frameworkiem. Sam kiedyś pouczyłem się symfony może ze 4 miesiące i prace zdalną znalazłem chyba w 3 dni :D

Pozdrawiam.
 

Edytowane przez inzKornel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, inzKornel napisał:

już od razu do kosza...
 

załóżmy że zrobiłeś taką apkę, masz baze danych i jakiś system identyfikowania samochodu np. po VINIE. Teraz powiedz mi jaka jest różnica między tym a książką serwisową? Przecież w książkę możesz sobie wpisać cokolwiek Ty, ASo, mechanik i każdy inny.  Przebieg też mogę napisać jaki chce. 

Fajne byłoby tylko to, że można sprawdzić historie serwisowania auta przez neta po VINIE np. teraz jest od tego ASO ale oni powiedzą tylko  o tym, co było robione u nich - jeszcze taka przyjemnośc kosztuje ~50zł...
Tylko co z wiarygodnością danych? Nic! Trzeba wierzyć na słowo niestety.

 

Mam za to fajne udoskonalenie Twojej wersji aplikacji, mianowicie:

Dla każdego samochodu przypisany byłby mikroczip - coś jak karta do bankomatu lub naklejka nfc. Taki mikroczip mógłby być umieszczony np. w kluczyku. W każdym nowym samochodzie masz jakiś komputer, który spokojnie dałoby się zaprogramować tak, żeby co jakiś odstęp przejechanych kilometrów zrzucał dane na nasz mikroczip. (Tak da się to zrobić). Wtedy na kluczyku mamy zapisaną ilość przejechanych kilometrów. Dlaczego nie zrzucać przebiegu z kompa za każdym razem gdy wyciagam kluczyk? Wiadomo - przebieg można zmienic dostępnymi urządzeniami. 

Teraz przy przeglądzie pokazujesz taki mikroczip i z niego zczytywane są dane do Twojego systemu. Dzięki temu masz realny przebieg każdego auta.
Oczywiście na każde zabezpieczenie znajdzie się 10 hacków ale to już kwestia zaplanowania. Tutaj tylko pomysły. 

PS. U siebie w apce zrobiłem tak, że każdy pracownik ma mikrochip RFID i wchodząc do pracy skanuje go rpzy drzwiach, od momentu wejscia naliczane są godziny pracy - wychodząc skanuje ponownie. W bazie mam dane kiedy zaczal, skonczyl i ile pracowal. 

Ogólnie to zrobienie takich rzeczy nie jest jakieś mocno skomplikowane. Z tego co wiem to i w php można bawić się z arduino. Pomyśl. 

Jak kiedyś zaimplementujesz takie coś to chętnie zobaczę. 

 

Pozdrawiam.
 

Ale to nie miało być na celu archiwizacja wiarygodnych danych dla sprzedawców czy Bóg wie kogo ... To ma być praktyczne narzędzie dla użytkowników - czyli dla nas. (np kiedy wymieniany olej lub rozrząd) Mamy wgląd co kiedy mamy wymieniać lub po prostu prowadzić kosztorys napraw. Głównie miało to być do tankowania i spalania auta, a te naprawy to miał być tylko dodatek.

A co do Twojej apki, to nic nowego mi nie mówisz bo było już wykorzystywane parę lat temu mobilnie jak i fizycznie w zakładach pracy 

Edytowane przez Tapne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo, myślałem że chcesz zrobić coś wyj*****ego, a tak to przegląd wiadomo kiedy się ma,  olej też wiem kiedy się wymienia - zresztą chyba zagląda się pod tą maskę między wymianami, kosztorysu chyba wolałbym nie znać bo padłbym na zawał i większość mężów miałaby przerypane gdyby żonka się dowiedziała. 

Z tymi notatkami to w sumie miałoby prawo bytu gdyby ktoś miał jakąś flotę samochodów(kurierzy, taksówkarze), albo faktycznie mase spraw na głowie...
Jeśli już taka apka miałaby istnieć to tylko jako apka mobilna + internetowa jako jakaś bardziej rozbudowana wersja np.

 

Sory, że tak bombarduję pomysł ale z drugiej strony nieciekawe by było gdybyś napracował się a nikt by nie skorzystał. 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tapne napisał:

archiwizacja wiarygodnych danych dla sprzedawców czy Bóg wie kogo

dla kupujacych bardziej :)
Ja bym chcial wiedziec np. jakie naprawy byly robione w moim autku a ze nie bylo robione w ASO to nigdy sie nie dowiem. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt optymistycznie patrzysz na to, gdybym miał realizować Twoje pomysły i żeby mieć dostęp np do bazy w ASO to musiałbym płacić w milionach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi o to, zebys zrobil swoja baze. Np. robisz system z uwierzytelnianiem - system niebyłby zidentyfkiowany z wlascicielem tylko z samochodem np. wchodzisz na strone i logujesz sie vinem. Po zalogowaniu masz zakladke naprawy/kosztorys/spalanie/czesci i co tam jeszcze chcesz. 
Wchodzisz na zakladke naprawy i widzisz wpis: 18.05.2006r. - wymiana prawego wachacza - Janek Nowak. Przebieg 100 000km

 

Jest rok 2017 kupujesz auto - prosisz o VIN i się logujesz. I widzisz  co ktoś wcześniej zrobił, nieważne czy to mechanik robił czy janek na podówrku. 
Taki  (chyba) mniej więcej system jest w ASO do którego nie mamy dostępu.  Tylko ze tam wiadomo tylko wewnętrznie mogą dodawać wpisy.

Dodać do tego jakieś zabezpieczenia, żeby nie było mega przekrętów i bajka.

A Twoja wersja apki, o ile dobrze zrozumiałem to odnotowywanie co się zrobiło, koszty części, przebieg, terminy inspekcji. Mówisz, że chciałbyś powiadomienia, kiedy np. następny przegląd. Jak apką internetowa chciałbyś to rozwiązać? 
Załóżmy że mam przegląd do jutra, więc dzisiaj chce dostać jakieś powiadomienie o tym bo nie pamiętam. Nie chce wchodzic na internet bo szybciej zobacze sobie w dowodzie... Jedynym wyjsciem jest wysłanie jakiegoś SMS'a z pwiadomieniem. 
Gdyby to była apka mobilna to przy włączonym necie (praktycznie każdy teraz ma) mozna dostawać takie powiadomienia na bierząco. 

Może napisz jakoś bardziej szczegółowo o apce, o której myslisz to pomyslimy czy to jest coś warte. Lubię dyskutować na takie tematy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...