Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiące zawieszenie na nierównościach.


golfagn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, coś skrzypi w prawym przednim kole. Zapsikałem smarem każdą gumową część i przeszło na moment.  Skrzypi podczas jazdy na nierównościach nie każdych, na policjantach i dziurach raczej nie. Najbardziej przy przechyłach i koleinach, po rozbujaniu na postoju chyba nic.  Przed zapsikaniem piszczało przy skręcaniu jeszcze.

Nie ma różnicy czy pada czy jest sucho. Raczej zaraz po odpaleniu nie piszczy. 

Dzisiaj zdjąłem koło, przeczyściłem wszystko, sprawdziłem i nie ma żadnych luzów i pisków na żadnej części zawieszenia podczas mocnego ruszania nimi.  Nie dawno wymieniałem dolne wahacze, końcówki drążków, łączniki stabilizatora. 

Po postawieniu auta na koła zaczyna piszczeć... To na bank nie hamulce i łożysko.  Możliwe, że to gumy stabilizatora? Jutro jeszcze raz na spokojnie zdejmę koło, na co radzicie spojrzeć jeszcze raz? Może są jakieś szczególnie wrazliwe miejsca w Audi, szarpaki dopiero w czwartek będę miał. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W passacie tez mi piszczalo kiedyś zawieszenie juz nie pamiętam jak wygląda tam zawieszenie strxykawka i trochę oleju wstrzykiwalem w gumy osłony sworzni chyba i pomagało na jakiś czas 

Edytowane przez jarek920
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najchętniej bym wymienił skrzypiącą część, ale nie mogę dojść która to.  W serwisie pewnie będą chcieli mi całe zawieszenie wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź lapkę w ręce i sprawdzaj po kolei każdy wahacz, u mnie skrzypi dolny przedni, na tulei i na łączniku stabilizatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak dzisiaj robiłem. Jutro jeszcze dokładniej to sprawdzę dla pewności. 

Wstrzyknę pod każdą gumę trochę oleju. Jak przestanie to może tak znajdę winowajcę.  Ale na pierwszy ogień guma stabilizatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo górne wahacze albo łącznik stabilizatora albo gumy sprężyny. Spryskałem dokładnie te części i przestało skrzypieć.  Jak znowu zacznie to spryskam po kolei po części i tak wyeliminuję świerszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem. Gdy jadę po jakiś nierównościach z małą prędkością słychać z tylnego prawego koła skrzypienie jak stary tapczan... Nie wiem co to może być byłem u mechanika też nie bardzo mi pomógł psiknal trochę wd40 po osłonie amorka ale za wiele to nie dało dodam że sprężyny i amorki były robione kilka miesięcy temu więc to raczej nie ich wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...