Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z multitronic .


DevilHools

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam Audi a4b6 2003 r. 120 kw 163PS ze skrzynią multitronic . 

 

Już opisuję mój problem  , otóż , od jakiegoś czasu kontrolki PRND były podświetlone na czerwono (ale nie zawszę ) ostatnio gdy wyjechałem spod domu obroty dochodziły do 3tyś obrotów i wiecej lecz skrzynia nie zmieniała biegów na wyższe przejechałem moze tak 100 metrów , po czym puściłem gaz i znów dodałem wtedy zmienił się bieg na drugi i znów to samo daje gaz a tu dalej drugi bieg i nie chce wbić na trzeci , wiec znów pusciłem gaz poczekałem 2 , 3 sekundy i znów wcisnąłem , jest... wrzucił na 3 bieg . zmieniałem tez ręcznie biegi  i dobrze wczodzą , lecz samochód w ogole nie ma mocy ! jedzie max 110.  poźniej znów dałem na automata i powtóra biegi tak jakby sie zacinały do tego samochód nie ma mocy .  wie ktos moze co jest przyczyną i jak to naprawić ?? proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj najpierw odczytaj błędy ze skrzyni biegów jakie są zapisane i je tu wrzuć, jak napisałeś że miałeś wszystkie pozycje podświetlone na czerwono to właśnie wskazuje o błędach w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik skrzyni do naprawy. Pisz kolego do Bart-s z naszego forum, to specjalista od Multitronik. Znajdziesz go szukając w "Encyklopedia Multitronik" na forum.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko , znacie jakiś program darmowy na którym mozna by to sprawdzić? bo kolega posiada taki program ale niestety dziś on nie da rady dopiero jutro , ewentualnie jutro wrzuce screena błedów , dzieki wielkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag.com albo vcds. A kabel masz?

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , Niestety popełniłem błąd.. to nie jest skrzynia multitronic tylko Tiptronic ! 

 

Po podłączeniu do kompa o to błedy : -  18161 przełącznik tiptronic , nieprawidłowy sygnał .  - Stały .

 

doszliśmy z kolegą do tego że to ta płytka jest uszkodzona  (na zdj ) po skasowaniu błedów  kontrolki już nie są podświetlone na czerwono normalnie pokazuje który bieg  jest wbity P , R , N.. lecz po ustawieniu na   . D . błąd automatycznie wyskakuje i podświetlaja sie kontrolki na czerwono . 20170428_194559.jpg

 

 

 

Czy wymiana tej płytki pomoże ?? i jak ją dopasować ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy blad typtronika .W tej przesuwnej osłonie szpary lewarka jest magnes, lubi się rozsypać, bo jest tylko wsunięty w gumę, pod deklem płytka z czujnikami halla .Jeśli to skrzynka 09L to sterownik ma zamontowany w środku . 
F 189 triptonic switch jest zamontowany w lewarku.Możesz sprawdzić w blokach wartości mierzonych czy działa poprawnie , bywały też problemy w sterowniku skrzyni . 
Najpierw więc sprawdz ten f 189 ,podmień na sprawny.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie taki moge kupić?? ten F189 ? bo na allegro nie moge znależć ;/

 

 

 a ile ma być magnesów ? bo ktoś tam wcześniej dłubał i ta " gumowa osłona " jest rozcięta w pół tak jak widać na zdj , u mnie są 2 magnesy jeden u góry drugi na dole 

Edytowane przez DevilHools
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę mo Audi a4 b6 1.9 Multitronic potrzebuje wymiany oleju w skrzyni kogo polecacie w wielkopolsce i jakie są koszty tej wymiany. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...