Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy po wymianie rozrządu


Mlody33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem dotyczy braku mocy po wymianie rozrządu. Po podłączeniu się pod komputer wyskakuje taki błąd: obwód czujnika pozycji wału rozrządu, sygnał zbyt niski.  Strasznie wchodzi w obroty. Czy wymiana tego czujnika by odmuliła samochód? Miał ktoś taki już problem?

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Mlody33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozrząd na pewno dobrze złożony? Jedź do majstra niech kombinuje, powiedz mu, że jak oddałeś auto to przed wymianą było sprawne..

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stawiam autko do mechanika który mi wymieniał rozrząd, ma znaleźć przyczynę. Wczoraj wymieniłem czujnik położenia walka rozrządu ( zamiennik) ale błąd ten ciągle wywala i na nowym. Dlaczego? Czy źle ustawiony rozrząd ma wpływ na ten błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank źle ustawiony rozrząd. Niech poprawiają. Miałem taki przypadek w polo ojca. Łańcuszek o dwa ząbki przeskoczyl i nie szło jechać i cały czas błąd od czujnika wałka rozrządu. Po ustawieniu idealnie. Także radzę najpierw sprawdzić ustawienie rozrządu.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, autko stoi u mechanika, jak będzie miał czas to juto zajrzy czy dobrze ustawił go. Też miałem tak że jak chcesz zmienić biegi to taki muł że ciężko je zmieniało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiesz moze co było wtedy przyczyną tej utraty mocy po wymianie rozrządu? Mam teraz taki sam problem mój mechanik wymienił rozrząd, termostat i pompę wody. Wyskoczył check i błąd 14868 i 14867. Auto rozbierane dwa razy żeby sprawdzić czy na pewno jest dobrze założony łańcuch i reszta podzespołów. 

Audi a4 b8 Avant 1.8 tfsi cjeb 170km 2012r

 

received_937739290039316.jpeg

received_373436946988550.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo777 na początek to patrz dokładnie gdzie się podczepiasz bo temat dotyczy a4b5 a do Twojej b8 to przepaść i zupełnie inne silniki. A najczęściej w takich przypadkach to źle złożony rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pieterb napisał:

Mateo777 na początek to patrz dokładnie gdzie się podczepiasz bo temat dotyczy a4b5 a do Twojej b8 to przepaść i zupełnie inne silniki. A najczęściej w takich przypadkach to źle złożony rozrząd.

Sory jestem tu nowy i dopiero teraz dodałem poprawnie post w b8 1.8tfsi.

Rozrząd jest założony poprawnie z konretnymi blokadami. Sprawdzana była synchronizacja wszytsko się zgrywa. 

IMG-20200909-WA0005.jpg

IMG-20200909-WA0004.jpg

IMG-20200909-WA0006.jpg

IMG-20200909-WA0007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...