Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Syczenie i piszczenie z okolic zaworu EGR


pnaklicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Od dłuższego czasu mam taki problem, że gdy przycisnę mocno silnik i dam mu się dobrze rozgrzać to na biegu jałowym i ogólnie na niskich obrotach można usłyszeć głośny pisk (coś jakby gwizdanie przez źdźbło trawy). Sporadycznie wyskakuje też check engine z błędami o zbyt ubogiej mieszance lub za wysokich obrotach biegu jałowego. Na zimnym silniku słychac z okolic zaworu EGR syczenie, jakby uciekało gdzieś powietrze. Po ściśnięciu jednej z gumowych rurek po prawej stronie silnika syczenie ustępuje. Ustępuje wówczas też zasysanie korka wlewu oleju, którego normalnie nie mogę wyjąć. Dodatkowo po mocniejszym przycisnięciu auta z włączonego nawiewu czuć zapach spalin. Sonda lambda była wymieniana, MAF i przepustnica ok. Stawiam na problem z okolicach tego zaworu EGR, tylko pytanie czy on jest walnięty, czy po prostu coś się przy nim poluzowało. Miał ktoś może podobny problem? Nie chcę wyciągać całego zaworu bo to dużo pracy, a zanim zacznę chciałbym być pewny co jest przyczyną.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pnaklicki napisał:

zasysanie korka wlewu oleju, którego normalnie nie mogę wyjąć

To raczej wskazuje na problem z odmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma była robionam jak wspominałem po zaciśnięciu tego wężyka syczenie z okolic EGR ustaje i korek można wyjąć, więc to raczej nie odma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego ten grzybek na gorze to element odmy problem jest w odpowietrzaniu skrzyni korbowej ktory znajduje sie pod kolektorem dolotowym w trojniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...