Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd przeładowania turbiny


fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od dłuższego czasu mamy problem z brakiem mocy, pojawia się to tylko przy prędkośći 120km/h , do 120 można ciągnąć na obrotach na kazdym biegu i nic się nie dzieje.Rozebrany był EGR i wszystko wygląda ok, gruszka od turbiny trzyma ciśnienie, myślimy o zmianie zaworu n75 na nowy, ale to ryzyko bo zwrócić nie będzie można jeśli to nie to, co można zrobić/sprawdzić ? ( mam vcds'a EN ,ale używałem go tylko do automatycznej diagnozy, nie znam tego oprogramowania, mogę jedynie poszukać gdzie co poklikać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na starcie wykonaj log dynamiczny 011 - porównanie wymaganego ciśnienia doładowania do rzeczywistego. W VCDS wchodzisz w Select (Select Control Module), 01 Engine, Fault Codes - 02 (tu powiedz nam jakie masz błędy), ale wracając w 01 Engine wybierz Meas. Blocks - 08 i wybierz grupę 011. Wybierz ścieżkę zapisu i rozpocznij log na 3 biegu od 1500obr/min, a jeśli masz możliwość to na 4 biegu przy 1500 obr/min na rozgrzanym silniku. Wtedy będziemy mysleć :) Ja najpierw stawiałbym na zabrudzone łopatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...