Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Drgania i wibracje silnika


chudy11511

Rekomendowane odpowiedzi

witam ma następujące objawy

na biegu jałowym silnik dostaje dziwnych wibracji az odczuwalne są w całym samochodzie jak by palił na 3 gary obiawy wystopily po zakopaniu sie w śniegu

vag został podpiety i nie pokazalo żadnych błędów proszę o pomoc w tym temacie

adaptacja przepustnicy zrobiona obroty nie falują a silnik drga jak galaretka

[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 17:36_________________________________________________czy moze byc to dwumas ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najprostszej rzeczy - sprawdzenia stanu/wymiany świec. Jeśli nic się nie zmieni to następnie sprawdź kable/cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze na bank może to być zbyt niskie ciśnienie w którymś z cylindrów, do mechanika niech zbada ciśnie sprężania na cylindrach oraz zobaczyć poduszki i dokładnie je sprawdzić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki pod silnikiem

z tego co wiem jedna jest droższa (prawa strona) a druga tańsza,mam nadzieje ze se nie pomyliłem co do stron :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze nie ma cisniena na któryms cylindrze,watpie w to aby były to poduszki pod silnikiem...sprawdzałes czy Ci oliwy nie ubyło ?? na jałowym masz mocne drgania,a jak dodasz gazu to ustępuja one troche ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze nie ma cisniena na któryms cylindrze,watpie w to aby były to poduszki pod silnikiem...sprawdzałes czy Ci oliwy nie ubyło ?? na jałowym masz mocne drgania,a jak dodasz gazu to ustępuja one troche ??

nie stety nie ustepuja wzrastaja tak do 2000 obm to telepie cala furka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze nie ma cisniena na któryms cylindrze,watpie w to aby były to poduszki pod silnikiem...sprawdzałes czy Ci oliwy nie ubyło ?? na jałowym masz mocne drgania,a jak dodasz gazu to ustępuja one troche ??

nie stety nie ustepuja wzrastaja tak do 2000 obm to telepie cala furka

sprawdz najpierw te poduszki, jesli jeszcze tego nie zrobiłes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mi dzisiaj stało sie podobnie... Jakies porady szybkie rozwiażania?[br]Dopisany: 22 Styczeń 2009, 23:57_________________________________________________Aha... I mam to też w trakcie jazdy. Cały i drży i spora utrata mocy... Porażka :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doswiadczylem czegos podobnego.... tyle, ze zatrzymalem sie po 100 m i potem na polu naprawilem usterke ;P

Przyczyna byla upalona cewka na 3-m cylindrze ( nie bede pisal dlaczego, ale mechanik za to odpowie! :wallbash: )

Nie katujcie samochodu jezeli jest podejrzenie, ze ktorys z cylindrow nie dziala!!!

Jak sprawdzic czy pali na 4 gary?

Podczas pracy silnika kolejno odlaczac/podlaczac cewki/fajki . Jezeli po odlaczeniu danej cewki telepie sie jeszcze bardziej to znaczy, ze dzialal dobrze ten cylinder. Podlaczamy i nastepny. Jezeli po odpieciu ktorejs cewki nie bedzie zmiany w pracy motorowni to znaczy, ze ten cylinder nie pracuje!

Podepne sie pod temat bo chcialem zadac pytanie.

Czy praca silnika na 3/2 gary jest bardzo destrukcyjna? Mi tak pochodzil 20 sekund ale mimo wszystko chce sie upewnic, ze nie moglo zdarzyc sie nic zlego ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia. Ja na tej usterce musiałem przejechac jakies 80 km, bo mechanik kazal mi wyjechac cale paliwo, gdyz stwierdzil, ze zatankowalem jakiegos bubla! wypalilem do zera, zatankowalem vervy 98 i dalej to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz rozrzad. ja u siebie mialem podobny objaw przed wymianka. pare wyscigow na lotnisku i caly silnik zaczal latac jak galareta dodatkowo znaczny spadek mocy. okazalo sie ze pasek przeskoczyl o 3 zeby !!! na szczescie nic sie nie stalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...