Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda z przodu pasażer


Rydzu93

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem wykładzine i uszczelniłem mam nadzieje że dobrze...uszczelniaczem dekarskim obudowe filtra kabinowego pod spodem i nadal leje mi się woda z przodu mały strumyczek po ściance.
Ktoś może ma pomysł gdzie szukać ?
jutro będę szukał dalej położe się w aucie i będę patrzył za deską rozdzielczą skąd leci bo już nie mam siły gdzie szukać ;F


PS:ktoś już wcześniej to uszczelniał przede mną obudowe filtra i przy rurkach od klimy ale uważam że nadal to jest obudowa bo tylko tam się pojawia woda i jest mokro...ale jeśli ktoś ma inne pomysły to dawać ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na podszybiu nie stoi ci woda?

pod akumulatorem i pod serwo masz takie gumki do odpływu wody może są zapchane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumki usunięte woda pod maską elegancko spływa pod kompem tak samo przepchany cały gnój,linka otwierania maski też spoko...słucham propozycji dalej ; (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. może ci przednia szyba puszcza

widziałem przypadek że korozja powstała pod szybą i trzeba było wyciąć i od nowa wkleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki problem ale po stronie kierowcy i pasazera za kierowca. Okazalo sie, ze woda lala sie pod uszczelka gdzie siedzi ECU. Nie pamietam, czy jest mozliwosc zeby woda przelewala sie tez na bok ale sprawdz na wszelki wypadek czy nie masz tez wody pod kierowca i pasazerem za kierowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to może wydać się śmieszne ale...też tak myślałem i szyba też wymieniona nawet na nową bo była uszkodzona...i dalej lało ewidentnie woda się leje tylko po stronie pasażera...dziś byłem na złomie kupiłem nową obudowe filtra kabinowego wraz z uszczelką i doje..ałem masą uszczelniająca jutro zobacze na myjni czy leje dalej.
Tapicerka ściągnięta więc na 100% leje od pasażera bo widać strumyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc czy ktoś może mi powiedzieć jak ściągnąć dmuchawę razem z tym koszyczkiem co jest pod filtrem kabinowym.
Może ktoś mi podesłać jakiś manual bo chce odkryć całkiem tzw. ściane i dowiedzieć się gdzie leci ta woda.

Ps.Schowek już odkręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się weźmiesz ściągnij przedni słupek przy szybie. Miesiąc temu przerabiałem wodę po stronie kierowcy, kapało z uchwytu otwierania maski. Uszczelniłem linkę, kompa, aż doszedłem, że sączy się w górnym rogu szyby, po kabelku od głośnika aż pod deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy polewałem wodą to raczej lałem po podszybiu i w okolicy filtra kabinowego i nadal leje ale spoko sprawdzę też i tą propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda zlokalizowana,ewidentnie leje tylko i wyłącznie w okolicy obudowy filtra kabinowego...uszczelniałem już go wiele razy ale dalej cieknie ktoś ma może pomysł jak go dobrze uszczelnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Potomnych:
Znalazłem już finalnie powód przecieku wody do samochodu więc jeżeli ktoś będzie szukał tak jak ja to od razu mówię co i jak zrobiłem...
A więc tak wywaliłem gumowe uszczelki z odpływów pod Akumulatorem i pod Serwem następnie Kompresorem przedmuchałem odpływ pod Komputerem (czarna skrzynka z parasolem)
Wymieniłem nawet przednią szybę z nadzieją że to to jednak nie...(i tak musiałem bo była strzelona w rogu)
/następnie:
Uszczelniłem filtr kabinowy w taki o to sposób:
https://zapodaj.net/762a42aa930ad.jpg.html
https://zapodaj.net/3bc735bc8d5d5.jpg.html
w miejscach starych szpilek (ponieważ uległy korozji i się połamały) wsadziłem nowe śrubki z nakrętkami i nałożyłem na nie uszczelki okrągłe takie jak do kranów,a obudowe wokół obkleiłem uszczelką do okien samoprzylepną.
dostęp jest ciężki ponieważ musiałem zdemontować schowek i rozerwać wygłuszenie (tzw szmate) z przodu żeby dostać się do tych szpilek od spodu (oczywiście nie mówiąc już o tym że miałem ściągniętą całą tapicerkę) 
Jednak okazało się to też nie to w końcu natknąłem się na szparkę grubości włosa przy łączeniach karoserii na starej masie uszczelniającej i stwierdziłem że to musi być już to wziąłem śrubokręt i zacząłem dłubać starą masę uszczelniająca nagle kawałek odszedł z łatwością.
Widok jaki zastałem przedstawiam wam na krótkim filmiku na Youtube.

Oczywiście oczyściłem to miejsce,uszczelniłem masą uszczelniającą Boll w tubie do łączeń karoserii itp.
I jak ręką odjął woda już się nie wlewa do środka!!!
Więc wniosek taki jeżeli nie macie już pomysłu skąd może lecieć to sprawdzajcie wszelkie łączenia karoserii czy przypadkiem nie rozszczelniła się w jakimś miejscu każda szparka szpareczka nie ma prawa bytu! :D
Pozdrawiam.
Teraz już tylko czeka mnie złożenie pół auta do kupy. ;P

Edytowane przez Rydzu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...