Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka swiec zarowych


Przemysław Jankowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ostatnio zaswiecila mi się kontrolka świec zdrowych i auto straciło moc ,zgasiłem silnik i odpaliłem wszystko wróciło do normy ,ale martwi mnie co to mogło być 1 raz takie coś mialem,nie mam kompa aby sprawdzić laptop w naprawie :( ale może ktoś z was miał podobnie czy coś ? Mogła to być 1 razowa akcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kontrolka ogólnie sygnalizuje problemy z układem wtryskowym - całościowo.

U mnie co parę mcy się zapali i gasi auto z sekundę po uruchomieniu.

 

może coś nie łączy itp.

 

Ale to błąd trzeba odczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytam błąd i podzielę się z wami ,tylko odzyskam laptopa bo od pół roku uzytkuje auto zrobiłem już prawie 10k i tylko raz takie coś się zdarzylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrugającą kontrolka tak zwana spirala sygnalizuje błąd sinika i tu mogą być różne przyczyny. Odczytaj błędy i wszystko będzie wiadomo. Np. U mnie ta kontrolka sygnalizowała awarie przełącznika ciśnienia oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o sławnym problemie z kolektorem ? Bo mam ori 191k przebiegu to chyba już czas ,dam znać jak odczytam błędy :) jutro jadę do mechanika by zmienił filtr paliwa bo coś długo zaczęła palić vka ,tzw cały czas tak paliła jak się rozgrzeje to nawet z 2,5sek potrafi kręcić ,a jak u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Przemysław Jankowski napisał:

Mowa o sławnym problemie z kolektorem ? Bo mam ori 191k przebiegu to chyba już czas ,dam znać jak odczytam błędy :) jutro jadę do mechanika by zmienił filtr paliwa bo coś długo zaczęła palić vka ,tzw cały czas tak paliła jak się rozgrzeje to nawet z 2,5sek potrafi kręcić ,a jak u was ?

U mnie czy zimą czy latem zawsze odpala prawie od strzału. Nigdy nie zdążyło mi się żeby kręcił długo rozrusznikiem (nie mierzyłem czasu czy to sekunda czy dwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka (zolta spiralka) moze rowniez sygnalizowac blad w systemie wypalania DPF. U mnie pojawila sie gdy byl uszkodzony czujnik roznicy cisnien. Szybko to zdjagnozuj poniewaz moze nie wypalac filtra jesli jest jakis blad w tym ukladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...