Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam pytanie, miał ktoś z was do czynienia z zamiennikami baterii do laptopów?? Posiadam Asusa X57Vn, który po wymianie dysku na SSD chodzi dość żwawo, ale niestety jego bateria to już dramat i chciał bym ją wymienić , niestety nie mam pojęcia jaką baterię wybrać. Od razu mówię, że oryginalna nie wchodzi w grę bo jej cena to połowa wartości laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego starego Asusa wsadziłem jakąś baterie z allegro za 60 zł i od pół roku bez problemu działa i wytrzymuje w granicach 2.5h. Jedyny minus to taki ze po zejściu na 85% pokazuje żeby podłączyć laptopa do zasilania.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akumulator ze swojej Toshiby, wysłałem rok temu na regeneracje, koleś wymienił mi wszystkie ogniwa. Zapłaciłem...coś... 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cabanmat napisał:

Ja akumulator ze swojej Toshiby, wysłałem rok temu na regeneracje, koleś wymienił mi wszystkie ogniwa. Zapłaciłem...coś... 200zł

możesz napisać gdzie go dokładnie wysłałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TOM3K napisał:

Ja do mojego starego Asusa wsadziłem jakąś baterie z allegro za 60 zł i od pół roku bez problemu działa i wytrzymuje w granicach 2.5h. Jedyny minus to taki ze po zejściu na 85% pokazuje żeby podłączyć laptopa do zasilania.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

sprawdzałeś może jak ma się rzeczywista pojemność baterii do cyferek napisanych na baterii?? Bo z tego co czytam to, że akumulator na obudowie ma napisane np 6600mah, to w rzeczywistości ma np. 3200mah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojej Toshiby kupiłem zamiennik niestety różnice w długości pracy na baterii widać było już po miesiącu. Po 1,5 roku poszła na reklamacje bo pojemność bateri spadła do 40 % procent dostałem nowa bez problemu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zdecydowałem się na green cel 6600mah, póki co trzyma koło 2,5h

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, .Pablo. napisał:

Ja do mojej Toshiby kupiłem zamiennik niestety różnice w długości pracy na baterii widać było już po miesiącu. Po 1,5 roku poszła na reklamacje bo pojemność bateri spadła do 40 % procent dostałem nowa bez problemu :decayed:

Możesz napisać czym sprawdzałeś pojemność baterii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

Możesz napisać czym sprawdzałeś pojemność baterii??

W plikach systemowych wystarczy odpowiednie komendy wpisać. Najprościej wpisz w Google jak sprawdzić pojemność bateri laptopa tam masz krok po kroku jak to zrobić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, .Pablo. napisał:

W plikach systemowych wystarczy odpowiednie komendy wpisać. Najprościej wpisz w Google jak sprawdzić pojemność bateri laptopa tam masz krok po kroku jak to zrobić :decayed:

Jeśli chodzi o tą komendę: "powecercfg /batteryreport /output "C:\battery_report.html" to mam z nią problem bo po zmianie baterii na green cel w rubryce "pojemność" nie podaje nic tzn pokazuje pustą komórkę ;)

No chyba, że trzeba to sprawdzić dopiero po paru naładowaniach, bo ja sprawdzałem to prawie zaraz po kupnie (góra 2 ładowania)

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o ta komendę chodzi. Mi z tego co pamiętam po jednym ladowaniu juz pokazało pojemność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 16:45, cabanmat napisał:

BatteryMon

pokazuje mi 5603mAh, miało być 6600mAh ;)

Reklamować baterię???

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2017 o 18:17, Lukasz_mk2 napisał:

pokazuje mi 5603mAh, miało być 6600mAh ;)

Reklamować baterię???

Najpierw naladuj baterie kilka razy do pełna. Co do reklamacji to u mnie pisało ze uwzględnia reklamacje gdy pojemność bateri będzie poniżej ileś tam procent. Poczytaj warunki gwarancji bo może nie być uznana i stracisz kasę na wysyłkę bateri. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak oddawałem na wymianę ogniw, to w piśmie które dostałem.. było napisane że kilka razy muszę naładować baterię na max, później wejść w BIOS i zostawić do pełnego rozładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bios nic nie ma. ale jak jestes w biosie to system nie kontroluje baterii i sie rozladuje do minium.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...