Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podlaczenie wzmacniacza pod seryjne audio

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanko czy moze ktos sie orientuje jak podlaczyc ze tak powiem normalny wzmacniacz pod seryjne audio. Mam orginalny zwykly subwoofer z jakims tam orginalnym wzmacniaczem a chcialbym podlaczyc wiekszy I do tego skrzynie. Problem polega na tym ze do tego orginalnego wzmacniacza podlaczona jest cala kostka z kilkoma czy tam kilkunastoma kablami a do zwyklego wzmacniacza wiemy ze wystarczy plus minus I chinche do radia. Sek w, tym ze w orginalnym radiu jakie mam 2din rns-e nie ma wyjscia na chinche a nie chcial bym zmieniac radia. Czy moze mi ktos pomoc ?

Opublikowano

Masz zwykłe nagłośnienie czy Bose.

Jeśli nie masz systemu BOSE to możesz podłączyć się centralnie pod oryginalny wzmacniacz, który musi zostać jeśli chcesz, aby tylne głośniki grały. RNSE nie ma bezpośredniego wyjścia na subwoofer tylko out line, jeśli masz wzmacniacz z filtrem niskoprzepustowym, to podłączasz się chichami pod pin nr 1 (prawy kanał), 3 (lewy kanał), 2 masa sygnałowa, pin 23 to stałe +12, 22 masa, pin 9 to tak zwany "Remote" (włącza wzmacniacz po włączeniu radia).

90_1284364908.jpg

Edytowane przez adrian242424

Opublikowano
  • Autor

Nie mam bose I nie wiem czy mam wzmaka z filtrem. Jak moge to sprawdzic ?

Opublikowano
4 godziny temu, Barti716 napisał:

Nie mam bose I nie wiem czy mam wzmaka z filtrem. Jak moge to sprawdzic ?

Chodzi o to czy we wzmacniaczu tym co dokładasz do tuby jest filtr, który odseparuje sam bass, żeby tuba nie grała jak tylny głośnik, możesz także po zastosowaniu dławika podpiąć się pod ori głośnik od subwoofera.

Opublikowano
  • Autor

Tak mam taki wzmachol a teraz mam podlaczone zamiast orginalnego glosnika w subie podlaczona skrzynie I poprostu orginalny wzmacniacz nie daje rady jej uciagnac gra jako tako ale to nie to ;)

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Możesz pociagnac sygnal z radia jako chinche remote z radia i kabel zasilający od aku i podlaczasz normalnie sub pod innym wzmakiem ale pamiętaj że pod seryjnym radiem nie masz zbyt dużej możliwości sterowania dźwiękiem basem itp możesz chyba nawet kupić od razu takie kostki mini iso z której wychodzą sygnaly w kable chinche żebyś nie miał problemu z podpięciem sygnalu

  • 1 rok później...
Opublikowano

A da się ten ori subufer ze wzmakiem podłączyć pod dołożone radio jvs? Mam  w tym radiu wyjście pod wzmacniacz i subufer czyli 6 wyjść chinch 

  • 3 lata później...
Opublikowano
W dniu 18.05.2017 o 19:39, adrian242424 napisał(a):

Masz zwykłe nagłośnienie czy Bose.

Jeśli nie masz systemu BOSE to możesz podłączyć się centralnie pod oryginalny wzmacniacz, który musi zostać jeśli chcesz, aby tylne głośniki grały. RNSE nie ma bezpośredniego wyjścia na subwoofer tylko out line, jeśli masz wzmacniacz z filtrem niskoprzepustowym, to podłączasz się chichami pod pin nr 1 (prawy kanał), 3 (lewy kanał), 2 masa sygnałowa, pin 23 to stałe +12, 22 masa, pin 9 to tak zwany "Remote" (włącza wzmacniacz po włączeniu radia).

http://obrazki.elektroda.net/90_1284364908.jpg

Hej!

Przepraszam za brak polskiej czcionki.

Twoja odpowiedz z 2017 roku i dolaczone zdjecie bardzo mi pomoglo. 

Jestem laikiem w tym temacie. Kilka razy czytalem i analizowalem.

Podlaczylem i wszystko dziala. Szacunek za wiedze i podziekowania.

Niestety mam jedno pytanie i bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.

Gdzie zamontowawac bezpiecznik?

Na wszystkich forach pisza ze bezpiecznik powinien byc zamontowany max 30 cm od akumulatora.

Czy jak zamontuje go na "kablu" od 23 pinu to bedzie ok?

Pozdrawiam!

 

Opublikowano

O jaki bezpiecznik pytasz? 

Opublikowano
18 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

O jaki bezpiecznik pytasz? 

Pytam o bezpiecznik na przewodzie zasilajacym wzmacniacz (stale 12V).

Teraz mam wzmacniacz dodatkowy (JBL Stage 3001a) podlaczony bezposrednio pod wzmacniacz seryjny.

Opublikowano

Wzmacniacz JBL musisz zasilić bezpośrednio z aku przewodem o odpowiednim przekroju. Bezpiecznik do tego wzmacniacza powinien znaleźć się ok 20-30 cm od plusowej klemy akumulatora. 

Opublikowano
3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Wzmacniacz JBL musisz zasilić bezpośrednio z aku przewodem o odpowiednim przekroju. Bezpiecznik do tego wzmacniacza powinien znaleźć się ok 20-30 cm od plusowej klemy akumulatora. 

Dzieki za odpowiedz. Co jesli zasilanie wzmacniacza (JBL) mam od seryjnego wzmacniacza w bagazniku?

Tak sie da i dziala.

Moje pytanie brzmi: gdzie wtedy zamontowac bezpiecznik?

Trzeba go zamontowac?

Moze na kablu zasilajacym od seryjnego wzmacniacza?

Moze seryjne okablowanie i zabezpieczenia daja rade?

 

Opublikowano

Przewód zasilający seryjny wzmacniacz nie jest wystarczającego przekroju aby zasilić ten JBL (niebezpieczeństwo pożaru). Musisz  przewód o odpowiednim przekroju podpiąć do klemy plusowej akumulatora. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Co będzie zasilał ten wzmacniacz JBL?

 

Ten wzmacniacz JBL ma moc 200 W RMS @ 4 Ohm lub 300 W RMS @ 2 Ohm.
Zakładając, że będzie napędzał subwoofer 300 Watowy o impedancji 2 Ohm, mamy zgodnie z prawem Ohma następujący rachunek:
300 W : 14 V = 21,42 A
Długość przewodu zasilającego z aku do wzmacniacza to ok 5 m, czyli musisz kupić i zastosować przewód o przekroju poprzecznym przynajmniej  16mm²
Przewód musi być koniecznie z pełnej miedzi czyli OFC.
Stosując tańsze przewody CCA  (aluminium pokryte miedzią), przekrój poprzeczny przewodu musi wynosić 1.6 razy więcej niż przewodu z miedzi.
Zwróć na to uwagę przy zakupie.
Aluminium jest gorszym przewodnikiem niż miedź, dlatego przekrój poprzeczny przewodów CCA musi być większy.
Bezpiecznik przy aku musi dla tego zestawu wynosić 25A.

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
W dniu 17.01.2023 o 20:07, Muskel1 napisał(a):

Co będzie zasilał ten wzmacniacz JBL?

 

Ten wzmacniacz JBL ma moc 200 W RMS @ 4 Ohm lub 300 W RMS @ 2 Ohm.
Zakładając, że będzie napędzał subwoofer 300 Watowy o impedancji 2 Ohm, mamy zgodnie z prawem Ohma następujący rachunek:
300 W : 14 V = 21,42 A
Długość przewodu zasilającego z aku do wzmacniacza to ok 5 m, czyli musisz kupić i zastosować przewód o przekroju poprzecznym przynajmniej  16mm²
Przewód musi być koniecznie z pełnej miedzi czyli OFC.
Stosując tańsze przewody CCA  (aluminium pokryte miedzią), przekrój poprzeczny przewodu musi wynosić 1.6 razy więcej niż przewodu z miedzi.
Zwróć na to uwagę przy zakupie.
Aluminium jest gorszym przewodnikiem niż miedź, dlatego przekrój poprzeczny przewodów CCA musi być większy.
Bezpiecznik przy aku musi dla tego zestawu wynosić 25A.

 

Dziekuje tobie Muskel!

Zrobie jak radzisz. 

Raz a dobrze.

Masz moze wiedze ktoredy moge przeprowadzic przewod od akumulatora do kabiny?

Mam juz bezpiecznik ale 30A. Bedzie za duzy?

Pozdrawiam.

Opublikowano

Bezpiecznik 30 A też będzie ok.

Przewód możesz po stronie kierowcy w podszybiu przeprowadzić. Biegną tam także inne wiązki. 

Opublikowano

Dzieki!!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.