Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki pod maska - silnik?


matieng

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zauważyłem, po dojechaniu do garazu ze tłucze się coś pod maska. Nie wiem dokładnie co to moze byc i zanim odpale samochod i pojade do mechanika chcialbym spytac czy ktos moze rozpoznaje dzwięk nagrany na filmiku? Czy to moze byc problem z silnikiem, paskiem, alternatorem?

 

Ktoś cos?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za silnik, uzupełnij profil. Wydaje mi się że to dwumas, bo dźwięki są nieregularne lub mocowanie silnika poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Audi A4 B6 1.8T 2002r.

Wczoraj odpaliłem ponownie samochód, na początku nic się nie tłukło dopiero po włączeniu klimatyzacji zaczęło coś grzechotać. Po wyłączeniu auta i ponownym odpaleniu, bez klimy dalej był dźwięk jak na filmiku powyżej. A moze to coś z alternatorem, łożyskiem albo jakies mocowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor klimy powoduje większe obciążenie silnika i mogło to uruchomić te stukanie. musisz sprawdzić i eliminować po kolei elementy. Zacznij od najprostszych, osprzęt, paski, zawieszenie silnika i skrzyni.

Edytowane przez Tobike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem samochód do warsztatu. Powiedzieli ze padła sprężarka klimatyzacji. Z uwagi na koszt nowej sprężarki chciałbym wstawić jakaś używana. Czy regenerowana tez bedzie dobra opcja No i ile trzeba za taka liczyć? Widziałem rożne między 350-700 za używane. Co brać? I druga sprawa, czy wraz z wymiana sprężarki układ trzeba koniecznie płukać? Co dodatkowo należy tam wymienić aby pozniej znowu wszystkiego szlag nie trafił? Dzieki z góry za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowana sprężarka to koszt w granicach 500zl i jesli nie ma opilkow w układzie to nie trzeba plukac. Jeśli opilki dostały się do układu to czeka Cię czyszczenie wszystkiego i calkowity koszt powinien zamknac się w około 1.5 tys. Obowiązkowo wymiana osuszacza przy każdym rozszczelnieniu układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...