Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moja kochana BDH 2.5 Quattro 2004 210KM 440Nm


Monsterro

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Karol1997 napisał:

Marcinie ciekawe jak bylo by w tiptronik-u. Mysle ze nie byloby tak duzej różnicy ale :banan: z twazy pewnie by nie schodził :decayed: 

Widze coraz wieksze zainteresowanie 2.5 TDI :kox:

Nie miałem okazji śmigać ale na pewno spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tip 5hp19 przenosi max. 420 Nm także  ta skrzynia to ograniczenie dla BAU  (oraz zablokowana pompa vp44).
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jednak nie obniżyć trochę mocy bo mimo w miarę normalnej jazdy autkiem rozerwało mi interkulery...pewnie przez chipa? Hmm...?

A przepływka denso raczej nie polecam bo niecałe 2 m-ce wytrzymała i musiałem kolejna zakupić a ta poszła na reklamację.

 

Edytowane przez Monsterro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale prawdziwe 100 to 109 z licznika, a mierzenie co do 0.1 sek "z filmiku" to duże nieporozumienie ;-)
Równie dobrze możesz mieć 7,7 albo 5,7...

220KM w quattro (straty w napędzie) i niecałe 7 do setki raczej jest fizycznie niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawelosinski83 napisał:

Nie żebym się czepiał, ale prawdziwe 100 to 109 z licznika, a mierzenie co do 0.1 sek "z filmiku" to duże nieporozumienie ;-)
Równie dobrze możesz mieć 7,7 albo 5,7...

220KM w quattro (straty w napędzie) i niecałe 7 do setki raczej jest fizycznie niemożliwe...

Taka mała różnica. Ty teoretyzujesz a ja tym jeżdżę. Mam co mam i zamykam temat. Dziękuję za zainteresowanie reszcie klubowiczów. Po prostu mam dość tego mękolenia. Jak bym miał 8 do 100 to bym tak napisał jak bym miał 10 do 100 też bym napisal. Dziwię się tylko że wszyscy na forum kombinują że swoimi audicami i zmieniają turbiny wtryski przeloty i maja po 7,5 do100 a ja nie dla tego tu zawitalem bo myślałem że się czegoś dowiem natomiast wszyscy czytają i piszą jak w przedszkolu że niemożliwe i bajki. Chciałem się tylko podzielić swoimi osiągami na oryginale bez przeróbek. Jak widać da się. ? a ż filmikiem dałem przykład bo stoper raczej odmierza czas prawidłowo. 

Edytowane przez Monsterro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne B6 widać zadbane autko :D Powodzenia w dalszej eksploatacji i bezawaryjnych kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Monsterro napisał:

Taka mała różnica. Ty teoretyzujesz a ja tym jeżdżę. Mam co mam i zamykam temat. Dziękuję za zainteresowanie reszcie klubowiczów. Po prostu mam dość tego mękolenia. Jak bym miał 8 do 100 to bym tak napisał jak bym miał 10 do 100 też bym napisal. Dziwię się tylko że wszyscy na forum kombinują że swoimi audicami i zmieniają turbiny wtryski przeloty i maja po 7,5 do100 a ja nie dla tego tu zawitalem bo myślałem że się czegoś dowiem natomiast wszyscy czytają i piszą jak w przedszkolu że niemożliwe i bajki. Chciałem się tylko podzielić swoimi osiągami na oryginale bez przeróbek. Jak widać da się. ? a ż filmikiem dałem przykład bo stoper raczej odmierza czas prawidłowo. 

Się tak nie unoś :decayed: Zakwestionowałem tylko Twoje metody pomiarowe :wink:
Pokaż pomiar z Racelogica albo jakiegokolwiek innego urządzenia opartego o 10Hz GPS albo o pomiar bezpośrednio z czujników ABS. Sam zobaczysz co wyjdzie :naughty:
Nie teoretyzuję, mówię na bazie własnych doświadczeń. Moja S4 przed rozrządem miała 7,3 0-100 (realne) a stoperem i odczytem z zegarów to 5,5 wychodziło...
To są tak małe różnice w czasie, że nie jesteś w stanie ich zmierzyć takimi metodami jak mówisz - i tylko to miałem na myśli.

Także z mojej strony życzę powodzenia w modach i jak najlepszch realnych :decayed: wyników.

PEACE ! :peace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że Max co widziałem po sofcie w 2.5.tdi 180 km to około 200-205 km, a drugim faktem że licznik ni jak ma sie do prawdziwej prędkości po gps, moje b7 3.0 tdi 344km/620nm realnie ma około  6 sekund do setki... 

Miałem też kiedyś  2.5 tdi bdh po sofcie na 200 km, i nie powiem fajnie to jeździło i mialo ciut ponad 7 do setki ( wszystko w manualu)

Co do bezawarayjnosci masz rację, zrobielm 100 tyś i naprawdę nie narzekalem, cisza w środku, elastyczność w stosunku do 1.9 przepaść, spalanie dalo sie około 6 na trasie osiagnac ;) swietne auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co tu się dzieje !

W dniu 2.06.2017 o 14:44, Monsterro napisał:

Miałem okazję się zmierzyć w KRK o 5 rano z takim BMW i sam byłem zdziwiony to było parę dni po zrobieniu mapy. Tu robotę robi moment obrotowy nie KM. BMW e65 w 4 litrowej benzynę ma niższy bo chyba 420-430nm więc nie wiem co w tym dziwnego. Mam 6.7 do 100. Ale Speed test zrobiłem kilka razy i czuć że samochód cierpi przez takie przeciążenie w związku z czym nie powtarzam tego.

 

Speed test na zegarku, a  killowanie w korku, :hi:

 

W dniu 3.06.2017 o 09:06, Monsterro napisał:

Znalazłem sobie prosty odcinek drogi i nagrywalem filmy od0do100 a potem mierzylem czas i tak wyszło przyznam że nie jest łatwo bo trzeba mieć wprawe by idealnie wyczuć moment zmiany biegu żeby nie przeciągnąć lub za wcześnie nie zmienić bo wszystko dzieje się tak szybko ale raz mi się udalo?  wczoraj zmieniłem koła na większe i trochę szersze i czuć różnicę , większy opór startu i hamowania ?więc już nie będzie tak kolorowo

Brak słów, przecież podczas wyprzedzania tira w gnojówce jest wystarczająco dużo czasu na zaparzenie herbaty więc nie rozumiem co tam się tak szybko dzieje, a silnik to kupa, nie pisz też, że szukałeś długo bo to nie prawda, taki się trafił bo był bardzo tani, nikt nie szuka auta z tym silnikiem, o ile jest zdrowy umysłowo.

lub za wcześnie nie zmienić bo wszystko dzieje się tak szybko ale raz mi się udalo

Pięknie to brzmi. mam nadzieję że nie POSZŁA ŁOPONA W HUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2017 o 14:44, Monsterro napisał:

Tu robotę robi moment obrotowy nie KM. BMW e65 w 4 litrowej benzynę ma niższy bo chyba 420-430nm więc nie wiem co w tym dziwnego

 

W dniu 2.06.2017 o 14:44, Monsterro napisał:

Miałem okazję się zmierzyć w KRK o 5 rano z takim BMW i sam byłem zdziwiony to było parę dni po zrobieniu mapy.

powodzenia w dalszych modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 impulse1 :Silnik wybieralem jak najbardziej świadomie tylko trzeba mieć pojęcie co i jak to się jeździ. Do tej pory zrobione kolejne 46tyś.km bez awarii. Silnik jak złoto. A co do modow jak już wcześniej pisałem poza mapa nic nie robię bo dla tego auta to wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170606_171053.thumb.jpg.be7b4965471d17e600a9cc20d1b4677d.jpg
20170603_154409-3024x2268.thumb.jpg.8d620102ec35f88267a4e0b16c4ac690.jpg
20170603_154424-3024x2268.thumb.jpg.f7cc9821250aeee0c0e7eab96d9f3f93.jpg
Jakie masz dystanse przód i tył przy tej feldze? Bo fajnie jest spasowane

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kufel26 napisał:

Jakie masz dystanse przód i tył przy tej feldze? Bo fajnie jest spasowane

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli mnie pamięć nie myli to 20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Namiot_N1 napisał:

Czyli jaką pompę zmieniłeś z jakiego silnika ?

Nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że masz zmieniana pompę paliwa , i że po chipe tyle km Ci wskoczyło z czego ja masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Namiot_N1 napisał:

Pisałeś że masz zmieniana pompę paliwa , i że po chipe tyle km Ci wskoczyło z czego ja masz ?

O pompie paliwa nic nie pisalem. Zmienialem pompę wody z rozrzadem.  A pompy paliwa nie ruszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki cudem masz z niego tyle km ? One mają blokadę na pompie więc po chipe to max 200~ z małym chaczykiem , jakoś mi się nie chce wierzyć masz wykres z chamowni  ?  Bo tak każdy może pisać że ma i 300km z 2.5tdi V6 a tak naprawdę serią jeździli :D

Edytowane przez Namiot_N1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...