Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czujnik temperatury, skacząca dawka paliwa


czachapll

Rekomendowane odpowiedzi

 

51 minut temu, czachapll napisał:

Wałek trochę wytarty to raz a dwa przełożyłem 4 pd na 3 i korekcja poszła za nim.

Jak dałeś na te dwie pompki co zamieniałeś miejscami nowe uszczelniacze i nowe podkładki termiczne, dokładnie wyczyściłeś z nagaru powierzchnie do których przylega podkładka termiczna ( w głowicy i na pompce ) i dopracowałeś powierzchnie gniazd pompek do takiego stanu że na pewno nie uszkodziły nowych uszczelniaczy, śruby mocujące pompki poszły nowe i montaż zrobiony zgodnie ze sztuką, to powodem wysokich korekcji teraz na trzecim cylindrze powinna być uszkodzona pompka.

Jest tylko jedno małe ale.

Opisujesz wcześniej że korekcje na czwartym zmieniały się w bardzo szerokim zakresie, co w większości przypadków wyklucza winę pompki, zazwyczaj te uszkodzone swoimi parametrami cały czas podczas obserwacji parametrów odbiegają od normy o stałą wartość.

Dla tego podejrzewam że któryś z punktów pierwszego zdania nie został potraktowany z odpowiednią starannością albo został pominięty ?:decayed::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś mi na PW że nie zmieniłeś uszczelniaczy na nowe :naughty:

Który z punktów mojego pierwszego zdania z poprzedniego posta nie został jeszcze spełniony ?

Nie zachowując wszystkich zawartych w tym zdaniu zaleceń na raz, nie mamy żadnej pewności że jak wynik korekcji pójdzie za pompką to będzie wina pompki, czyli cała wykonana przez Ciebie praca jest bez sensu .....:decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze tak, że gdy jadę i daję na luz to dawka nie zmienia się i obroty na vag są stałe 882, a na postoju na luzie już skaczą. Ktoś wie jak to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...