Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony hak odpinany - nie można wyciągnąć kluczyka - b7


ziomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem, albo jest w stanie poradzić jak się "dobrać" do mechanizmu haka audi wpinanego/wypinanego? 

Okazuje się że koledzy zza Odry coś spierdzielili i sytuacja wygląda następująco:

- kluczyka nie można wyjąć, kluczyk nie daje się przekręcić lewo prawo (nie próbowałem na razie siłowo kombinerkami tego ruszyć żeby go nie złamać)

- gałka która zwalnia bolec który potem klinuje się w podwoziu rusza się w zakresie kilku mm

- gałka wygląda tak jakby "utknęła" między polem zielonym i czerwony - pośrodku 

Zalałem wszystko WD40, posiłowałem się - próbowałem odciągać gałkę, ruszać kluczami - nie mam już pomysłu jak odblokować - wyjąć te klucze tak żeby móc używać haka.

Może trzeba coś nawiercić, przywalić młotkiem w jakieś czułe miejsce, rozebrać plastik wokół klucza?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Marcin.

18816187_10213789503599954_1948694914_n.jpg

18763364_10213789503679956_1018167399_n.jpg

18788638_10213789503759958_1526326688_n.jpg

18817058_10213789503959963_178451718_n.jpg

18788545_10213789503999964_919621322_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Sprawa wygląda tak że aby wyjąć kluczyk to musisz zamontować hak w gnieździe i jak bolec wskoczy to dopiero jest możliwość przekręcenia kluczyka i jego wyjęcia. Takie zabezpieczenie aby nie zgubić kluczyka kiedy hak jest odpięty. Też z tym walczyłem i jak dość dawno nie był używany a w aucie jest trochę skorodowane gniazdo to trzeba na kilka razy dość mocno wepchnąć haka aby wskoczył i otworzył zabezpieczenie. 

Tak raczej nie wyjmiesz kluczyka, no bo i po co jest ci potrzebny.

Ewentualnie daj na PW nr tel to Ci opowiem co i jak.

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2017 o 14:42, fox60 napisał:

:hi: Sprawa wygląda tak że aby wyjąć kluczyk to musisz zamontować hak w gnieździe i jak bolec wskoczy to dopiero jest możliwość przekręcenia kluczyka i jego wyjęcia. Takie zabezpieczenie aby nie zgubić kluczyka kiedy hak jest odpięty. Też z tym walczyłem i jak dość dawno nie był używany a w aucie jest trochę skorodowane gniazdo to trzeba na kilka razy dość mocno wepchnąć haka aby wskoczył i otworzył zabezpieczenie. 

Tak raczej nie wyjmiesz kluczyka, no bo i po co jest ci potrzebny.

Ewentualnie daj na PW nr tel to Ci opowiem co i jak.

Duży zimny browar dla Ciebie  :beer:

Uderzyłem parę razy dość mocno hakiem w gniazdo w którym powinien się zaczepić i wszystko ruszyło. Kluczyk się przekręca i wyjmuje. Wszystko działa.

W życiu bym nie wpadł na to że tak ten mechanizm jest skonstruowany. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...