Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Powrót do rodziny A4 :) Do Audi A2 dołączył dzisiaj Avant w postaci 1.9 TDI AVF Q. Samochód poruszany w dziale kontrolowanego zakupu.

Do rzeczy:

- krajówka, dwóch właścicieli (lekarz i policjant), 201 tys przebiegu (tak jak wszyskie :D ), BIPy na trzech pompkach po 4-6, na jednej -8, korekcje od -30 do +30, żwawy silnik i mega spokój podczas jazdy, po pierwszej jeździe wiedziałem, że będzie mój. Taka ciekawostka - samochód kosztował 144 tys zł w dniu zakupu (mam wszystkie kwity).

Wyposażenie nawet całkiem dobre:

- komplet poduszek

- quattro

- 4 el szyby

- pakiet światło (z podświetleniem klamek wew włącznie) i chrom

- 9 głośników

- szary środek, dwa fotele z el. lędźwiami, sportowa kierownica

- fotochromatyczne lusterko wsteczne

- ori xenon z samopoziomowaniem i spryskiwaczami

- FIS

- servotronic

- i pewnie kilka jeszcze pierdółek o których jeszcze nie wiem :)

 

Plany

Samochód jako drugi w domu, do dalszych podróży. Zmiany jakie będą wprowadzone będą tyczyły się podnoszenia komfortu i bezpieczeństwa.

- marzę o sportowych, materiałowych fotelach w pełnej elektryce i z pamięciami

- kolorowy FIS

- może BOSE i RNS-E

- składane lusterka w chromowanej obudowie

 

Wady

Jak każdy samochód i ten ma wady. Pasowałoby obszyć kierownicę, gałkę i ręczny. Przycisk od awaryjnych do malowania. Prawe tylne koło bardziej się grzeje od pozostałych podczas jazdy. Przednia szyba wymieniana, rdza na przednim lewym błotniku i pod listwami dolnymi drzwi. Hamulce dosyć ciężko chodzą. Trzeba wszystko uprać a lakier wypolerować. Silnik wyczyścić, jak coś cieknie to powymieniać uszczelki. Perfecto musi być!

 

Kilka zdjęć tak totalnie na szybko:

 

IMG_1027nbb.jpg

IMG_1030.JPG

IMG_1033.JPG

IMG_1045.JPG

IMG_1046.JPG

 

Spis modyfikacji:

- 20.06.2017 - klubowe ramki i podświetlenie tablicy LED

53ba1e9d6314b3d13f1c2caf0c329b80.jpg

 

- 2.07.2017 - wymiana przycisku awaryjnych

IMG_1666.JPG

 

- 5.07.2017 - siatka bagażnika

714be4a1804e7746c4c7caff8ee94327.jpg

 

- 14.07.2017 - wymiana tarcz z tylu, regeneracja zaciskow, malowanie zaciskow, wymiana oleju i filtrów

IMG_1654.JPG 

IMG_1657.JPG

IMG_1663.JPG

 

- 30.07.2017 - zakup nowych OEM ramion wycieraczek Aero

 

IMG_1843.JPG

 

- 21.09.2017 - usuniecie sladow korozji oraz zarysowan

884BF442-4910-450C-9153-6A9726C400B0.jpeg

AF27B488-A231-4DB9-8014-728BFB67F24D.jpeg

E09B5936-4017-4A30-8F9B-433F58DE2B98.jpeg

 

- 8.10.2017 - wymiana gałki i ręcznego na perforowaną skórę, swing

a4-swing.jpg

 

- 22.10.2017 - montaż "macdonalda"

IMG_2340.JPG 8b106065cad1f968med.jpg

 

- 29.12.2017 - montaż tempomatu oraz nowej dolnej obudowy kierownicy

ea7d8a3c88a560a6ebddc20c472ca6e7.jpg IMG_2392.JPG

 

- 10.02.2018 - montaż kierownicy multifunkcyjnej

 

IMG_2434.JPG IMG_2435.JPG

 

 

- 29.03.2018 - montaż kubełków

IMG_2513.JPG IMG_2512.JPG

 

- 9.04.2018 - powiew wakacji

21cfc21e6265e8885cf761c549b577f4.jpg

 

- 13.06.2018 - montaż chromowanych przycisków w kierownicy

80AAE7DE-866D-4E33-9F66-AF3C674C62E1.jpeg

 

- 23.06.2018 - montaż Bose, stage 1

IMG_2642.JPG IMG_2643.JPG

 

- 27.08.2018 - wymiana siłownika schowka

F557CC55-C416-4203-982C-116DAB54BFCA.jpeg

 

 

- 29.09.2018 - wosk

F379A080-C9F2-47B7-92BF-C2AA86897B28.jpeg 6C9E9F16-2E99-4F13-95D1-DB09B36B911F.jpeg

 

- 12.11.2018 - wymiana tandempompy na Boscha, nowe oringi oraz kolanko kroćca płynu chłodzącego

 

IMG_2874.JPG

 

- 18.11.2018 - wymiana wygłuszenia pokrywy silnika

IMG_2888.JPG D4835F77-17A9-4E0E-80D9-D7C6A24903F5.jpeg

 

- 23.12.2018 - BBS RC326

6FF56EDB-EEC8-43FC-8D24-ED5A704ADA7A.jpeg

 

- 28.12.2018 - wymiana tylnego zderzaka na taki z PDC i pod dwierurki

ECDEB57B-3C8B-4B67-9BB2-8A1ADADEC85D.jpeg 8AF07B34-0634-431A-A798-36E6016B1116.jpeg

 

- 28.12.2018 - oklejenie dekorów szczotkowanym aluminium 3m

AB580775-DB18-4866-8386-65953C1088E8.jpeg 094F0401-0CB1-4F4C-AFD0-47E398F047C8.jpeg A9746414-E9A7-4517-8A4F-05467C54943D.jpeg

 

- 04.01.2019 - licznik z kolorowym FISem

EAB1C1B1-74CA-4AF8-B58C-489FDFB0FA8F.jpeg 8D80D1EA-48AC-45C2-A5C5-3A3CE3544087.jpeg

 

- 15.01.2019 - climatronic 2din

1F9BCF32-E011-4376-88E2-083C98C7B48D.jpeg

 

- 19.01.2019 - kolorowy FIS na pokładzie

4A6B0BA2-54B9-486E-BB8C-8DC32F75A68D.jpeg

 

- 19.01.2019 - nowe fotele, skóra z alcantara w pełnej elektryce

 

F75E7EC5-1F48-4F0C-8FBB-B1D184AA1EDA.jpegE28F0654-FD23-4D4A-AE2D-7DC15CF0DE41.jpeg AF517DB6-98E3-4439-A1D4-A5868A61A7AF.jpeg7BB5F25D-F7CF-4DD7-8145-3F8FD7B2EE76.jpeg

 

- 23.02.2019 - montaz koncowek wydechu

D05E0438-4169-4132-8BDD-F9D9688F9EB0.jpeg

 

- 27.02.2019 - montaz podnośników szyb w wersji HIGH oraz elektrycznie składanych lusterek

IMG_3240.JPG

IMG_3244.MOV

 

- 09.03.2019 - boczki z alcantarą i maskownicami BOSE w kolorze swing

IMG_3304.JPG

 

- 17.03.2019 - montaż RNS-E oraz cupholderów z chromem

F5A01A7B-C3CC-4C9E-9C79-A9C1DC41D390.jpeg

 

- 23.03.2019 - obklejona tylna i przednia popielniczka, montaż lodówki

9AB4B0A1-E0D4-48E3-8B20-868E74C15AA0.jpeg CBB96817-692B-464E-9045-34B4113DFB5A.jpeg 9BC218FB-2CFC-4A47-97A1-BD620E7E9EC3.jpeg F95C3E1A-86A4-4ACA-9440-502968C56038.jpeg

 

- 27.03.2019 - obicie klapy podłokietnika alcantarą

387DD2C0-665E-4DAE-8D0C-FC3B0D114D68.jpeg E6DEDCFC-C62F-4D7F-BD82-F400948D1FDB.jpeg D725F4A6-055F-4DC9-ADC1-6D939366853F.jpeg 

 

- 04.04.2019 - Bukowina 2019

 

IMG_6640.jpg

 

- 06.04.2019 - montaż BBSów w nowymi oponami 225/45/17 Debica UHP2

3D8A0B6C-7053-4CF2-A34D-9EA3051B3279.jpeg

 

- 27.04.2019 - wymiana poduszki skrzyni biegów Lemforder

39562662-79B4-4108-870D-5844DBB4BCDB.jpeg

 

- 29.05.2019 - uchwyt rowerowy Oem Audi

rowerki.jpg

 

- 24.06.2019 - montaż aluminiowego rygielka oraz klamki podłokietnika

2DAB1230-25E6-4DD1-AC1D-B8199CAC539E.jpeg 08EA43AA-3659-4C8C-A9D6-E65CBE1AF958.jpeg

 

- 25.06.2019 - swap przednich hamulcy na 320'tki, elastyczne przewody hamulcowe w oplocie

19CBD840-9E88-4122-A3B3-7BCF7C2C720F.jpeg DDB66328-64FA-4F3C-A79F-3F01121FB072.jpeg AA9BB2B7-0639-4A16-B1BC-664918140827.jpeg

 

- 26.06.2019 - dolne listwy drzwi s-line

69308941-5BEA-45A8-AF56-839ACE6E6C39.jpeg

 

- 05.08.2019 - weselnie

DSC_0090_kopia.jpg

 

- 07.10.2019 - zakup drugiego kompletu BBSow RC326 na zime

929B1D1F-1E25-46C2-84A7-D741C8053734.jpeg

 

- 02.11.2019 - zimowy setup z nowymi oponami Debica Frigo 225/45/17

23DBD1C4-C533-4DFE-86AA-475D9F586713.jpeg 16AE24EF-9ADC-4E51-9C5E-9B26A9461D6E.jpeg

 

- 20.11.2019 - przebieg 222222 o godzinie 4:44 :D

3ACAC43B-0BB5-406C-9D8F-F324347DD9AA.jpeg

 

- 07.12.2019 - montaż zmieniarki

1406887D-95EF-46B8-A276-A4AA62F56ECB.jpeg

 

- 08.02.2020 - zakup haka AL-KO oraz stabilizatorów 1BE

CE524777-A23B-4153-85EC-7852F3061CB2.jpeg

 

- 22.02.2020 - swap tylnich hamulcy na 288 + węże w oplocie

 

55961F72-7923-462A-AB6E-281108428A72.jpeg F872387E-8348-4C3A-AE4B-B314A23A9296.jpeg

 

- 28.02.2020 - remont tylnego zawieszenia: wymiana wszystkich tulei Meyle, wahacze górne Moog, wahacze prowadzące Mayle, piaskowanie sanek, nowe czujniki ABS, nowe Oem podładki gumowe dolne pod sprężyny, wymiana większości śrub na nowe z ASO

IMG_4750.JPG IMG_4765.JPG IMG_4769.JPG E13544D6-F892-428D-AF01-AC573796DEE4.jpeg 280DDB60-5BE6-4AD2-84F2-851DD9EBFF4E.jpeg5CBDAA3C-40E4-4F38-BCDA-E412371B5041.jpeg

 

 

- 13.03.2020 - geometria 3D

 

D903E8FB-EB50-4A37-9D25-1529E6D3E935.jpeg 187BA81F-D7FA-452D-9CE3-5E2D85B7993F.jpeg 89289593-1EC5-4CE4-BD1F-654699359409.jpeg 

 

- 16.04.2020 - montaż haka, czujnika do zegara radiowego, PDC z tyłu, wszystko zrobione zgodnie ze sztuką, jak fabryka

0CF19EEE-038D-4D86-A7FF-03FBA2002EFB.jpegBDF61B64-2A36-4279-AA76-6A18E05E1B4F.jpeg

A8C03C5F-E010-455F-8FAA-F0ABD185496B.jpeg

 

- 23.04.2020 - spinka tylnego siedziska oraz nowa rączka przednich drzwi z otworem pod składane lusterka, montaż otwieranej tylnej klapy z drzwi kierowcy

IMG_5090.JPG

 

- 06.06.2020 - wymiana oleju oraz filtrów

- 20.06.2020 - czujnik jakości powietrza

Edytowane przez trepek

Opublikowano

Trepek noi chip obowiązkowo! ?

Opublikowano
  • Autor

I chip!

A4 musi być szybsze od A2 ;-)

Opublikowano

Graty auta i powrót do kodu "B" :decayed: 

Jest jeszcze co porezać takze powodzenia :) 

P.s teraz trzeba będzie dzielić mody na dwie fury :decayed:  

Opublikowano
  • Autor

W A2 rezanie w większości zakończone ;-) Teraz jedynie pielęgnacja i utrzymywanie stanu technicznego na należytym poziomie. Jeszcze do A2 tylko szukam kubełków w materiale :)

A co do A4 to najpierw sprawy techniczne a później, jak czas pozwoli, doposażymy go nieco.

Opublikowano

Fajna baza do dopieszczenia :good:

Opublikowano

działaj, działaj ;) szkoda, że wnętrze nie jest czarne.. tzn szkoda i nie szkoda ;) ciężej będzie o graty :/

Opublikowano
  • Autor

Właśnie ciekawi mnie jak wyjdzie obszycie kierownicy, galki i recznego. Czy beda roznice w kolorze czy nie.

Opublikowano
Dnia 6.06.2017 o 23:36, trepek napisał:

BIPy na trzech pompkach po 4-6, na jednej -8, korekcje od -30 do +30

Coś pomieszałeś :P

Baza na mody naprawdę dobra ;) Teraz tylko działać :P

Czasami obserwowałem Wasz temat z 1.4 TDI :P Mam też takie drugie auto - Polo 9N3 i kurde ten silnik naprawdę daję radę do takich mniejszych aut.  Rzekłbym, że zbiera się lepiej od AVF :P Dlatego u Was CHIP musowo musi być, żeby mieć frajdę z jazdy jak A2 ;)

Opublikowano
  • Autor

W korekcjach nie dalem zera ;-) Powinno byc -0.30 do +0.30 ;-) Pisałem tamtego posta późno w nocy.

Powiem Ci, że A2 po chipie lepiej zbiera się od AVF'a przed chipem, ale myślę, że jak będzie 160KM i z 370NM to A4 będzie zwinniejsze. Tylko ciekawe, czy szybsze, bo A2 gnałem 210 km/h i jeszcze się rozpędzał.

Opublikowano

Właśnie wpadły nowe blachy :banan:  :naughty: 

Jaram się jak stodoła! :decayed:

Opublikowano

Temat o A2 się fajnie czyta , tutaj może być tylko lepiej , gratulacje nowego członka rodziny w garazu:hi:

Opublikowano
  • Autor

Narazie przeglądam jakie mody można w b6 zrobić. Myślałem, aby zacząć od:

- obszycie kierownicy/gałki/ręcznego, bądź

- nakładki na pedały sportowe, ale...

- żona mówi, że audio gra słabiej niż w A2. No tak... w A2 jest Bose. 

Opublikowano

Pierwszy mod! :kox: łuhu! 

IMG_1057.JPG

Opublikowano

Kolejny mod trepkowej:

6f9bd7ec5323c33ef78120274815d70b.jpg

 

Niedzielne foty:

7f19588c929f2931ceeddd639f0a8e30.jpg

 

A Trepek się bawi kompem [emoji12]

24d10e5a82b4a6516327ddb974fad484.jpg

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Opublikowano
  • Autor

Pobawiłem się kompem ale nic specjalnego nie znalazłem. No, kierunkowskaz prawy przod nie dziala i blad od prawego swiatla cofania (a dziala).

Opublikowano

Witam bardzo fajne B6 :thumbup1:  śledząc temat A2 jestem przekonany że tutaj też sie będzie działo :P   aha patrząc na lampy to tu jest bixenon więc podstawowy mod to soczewki z B8 :P 

Pozdrawiam i bezawaryjności życzę

 

Opublikowano
  • Autor

Jak będę miał wolną chwilę to muszę przejrzeć hamulce, czyli rozebrać, przeczyścić, nasmarować/wymienić uszczelnienia, pomalować, złożyć. Zauważyłem, że polskich warunkach serwis hamulcy polega jedynie na wymianie klocków, ewentualnie tarcz. A tak nie może być w moim samochodzie ;-)

No i pranie trzeba zrobić tapicerki bo chyba nigdy nie prana. No i silnik z komorą silnika trzeba cały umyć bo brudno. No i widziałem gdzieś wczoraj, że na niektórych elementach metalowych gdzieś się pojawia rdza - trzeba by wyjąć, obczyścić, zakonserwować i pomalować. Aaa... ja to mam pierdolca na punkcie detali ;-)

Powoli też rozmyślam nad modami :)

Opublikowano

Wpadły nowe mody: klubowe ramki i ledowe światełka do rejestracji [emoji57][emoji41]

I jak to mówią: "pic or didn't happen" więc dowody poniżej:

53ba1e9d6314b3d13f1c2caf0c329b80.jpg

e281a18f56610a18c70776437683e3c9.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Żona mnie uprzedziła :)

Powoli zaczynamy coś działać, małymi krokami. Zbieramy informacje co i jak. Następnie pewnie będą hamulce z tyłu (nowe tarcze i klocki) + rozebranie 4 zacisków (przód/tył), wymiana uszczelnien, nasmarowanie, pomalowanie i złożenie.

Wczoraj byłem u lakiernika z samochodem aby opowiedział co i jak można w nim zrobić oraz jaką mniej więcej miał przeszłość. Są wiadomości dobre i złe. Dobre - bez dzwona i mocno nie bite. Złe - szpachla na prawych drzwiach między środkową listwą o klamkami, doły drzwi nie były ruszane. Lewe tylne nadkole na rancie w okolicach progu również nosi ślady naprawy i jakiś placek na masce. Reszta - fabryka (tylna klapa nie malowana i bez rdzy). Do wymiany mam lewy przedni błotnik (rdza) i prawe przednie drzwi (szpachla, w niektórych miejscach ponad 1mm i rdza pod listwą). Powoli się ogarnie :)

 

A tak to samochód jeździ zajekurczebiście! Cichy, zrywny i mega trzyma się drogi w zakrętach :)

Edytowane przez trepek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.