Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też w halogenach jest biała normalna zamiast led i jestem mega zadowolony bo nie ma żadnego błędu jak to bywało z led a i kolorek jest biały:decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, trepek napisał:

Z nowości to wpadły postojówki Philips H6W White Vision.

Zapomniałeś dodać Xenon Effffect ! ?

One mają ten niebieski film, który zasadniczo wybiela deczko promień światła w osi cylindra reflektora naprzeciwko samochodom jadącym ale ......

 

 

zupełnie biały nie jest.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dekiel 13

Dlatego napisałem, że white led to to nie jest ? Ot, taka ciepła biel.

Musze zrobić zdjęcie aczkolwiek przy porównaniu do xenona jest żółtszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te white vision + żarówy tungsrama i taki plus, że barwa wszystkich jest zbliżona i nie jest kolorowo w reflektorze... ;) Ale długo już je mam i stwierdzam, że z czasem żółcieją... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil-vag napisał:

Ja mam te white vision + żarówy tungsrama i taki plus, że barwa wszystkich jest zbliżona i nie jest kolorowo w reflektorze... ;) Ale długo już je mam i stwierdzam, że z czasem żółcieją... 

 

Ty masz u siebie H7 + soczewka czy juz xenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamil-vag napisał:

H1 + H7 teraz :P ja mam zrobiony bihalo... 

Myślałem, że ostatnio rezałeś światła mijania ? Kurde, muszę się wziąć wkońcu za montaż Intemo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowości - chciałem zrobić jak mi świecą pozycję to zaczął mi migać lewy xenon :(

Samochód był na geometrii - o co chodzi z tym pochyleniem koła? Wina zwrotnicy?

geometria.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zwrotnica odpowiada za pochylenie koła. ale tak szczerze mówiąc to prawa strona też jest sporo pochylona tylko mieści się w przedziale.. Pamiętaj, że najlepiej żeby wartości np. z lewej były jak najbardziej zbliżone do prawej... wiadomo, że super jak są na środku ale jeśli się nie da... 

Tutaj masz wartości dla danych zawiasów

geo front.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrał Ci w ogóle odpowiednie zawieszenie ? Jaki macie w tym swoim Audi ? Ja jak byłem to musiałem sam mu mówić, bo widać, że nie mają pojęcia o tym, że zwykły Avant może mieć sportowe zawieszenie...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Kamil, a jakby nie było to deczko zmienia postać rzeczy:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest standard - 1BA.

Z tego, co @Adam87 wkleił a z wyników, które są z wydruku, są dość duże rozbieżności między zalecanymi wartościami pochylenia przednich kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe Q ? To i tak trochę inne wartości niż w tabeli z ELSA ? 

A miałeś coś grzebane z zawieszeniem ? Końcówki drążka, wahacze ? Nie masz żadnych luzów na sworzniach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże rozbieżności, tak ale jeśli z jednej strony będzie dużo na + a z drugiej dużo na - to choćby wartości były na zielono czyli ok to i tak różnica jest za duża, żeby było ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vag

U nas w B6 jest standardowy zawias (1BA) z Q. Tył nieco niżej siedzi. Osobiście nic w zawiasie nie robiłem ale pewnie kilka wahaczy jest wymienionych no i zwrotnice noszą ślady odkręcania śruby od górnych wahaczy. Generalnie zacząłem ogarniać co słychać w zawiasie aby mieć jakiś punkt odniesienia przed montażem talerzyków z b5.

@Adam87

Jeśli dobrze rozumuję gdyby przesunąć sanki o odrobinę w prawo to pochylenie lewego koła spadnie do -1.1* a prawego wzrośnie do -1.1*. To i tak wartości inne niż zalecane -0.55* ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, trepek napisał:

ale pewnie kilka wahaczy jest wymienionych no i zwrotnice noszą ślady odkręcania śruby od górnych wahaczy.

No i może to jest problem... ? Jak każdy z innej parafii...

A na sankach widać jakieś ślady, żeby śruby inaczej siedziały ? ? ? Może też być i krzywa zwrotnica... 

Swoją drogą ja się zastanawiam, czy po talerzykach z B5 też nie skoczyć na geometrię... bo te 1,5 cm też już pewnie wpłynęło na kąt pochylenia koła... 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vag

Mam jakis punkt odniesienia to bede dzialal w wolnym czasie ;) przy talerzykach z b5 jest roznica taka sama jak miedzy 1BA a 1BE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że porządny serwis robiąc tzw geometrię, powinien spróbować to ustawić, wytłumaczyć Ci co ma nato wpływ itd... ale to są lenie ! ! ! Najpierw powinien Ci sprawdzić czy nie masz właśnie luzów w zawiasie itd... Biorą kasę za to, że pokręcą śrubami przy drążkach i nara... zbieżność jest, jest... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vag

Ciężko o porządny serwis. Jakby nie to, że Wielkanoc idzie oraz jadę na weekend majowy nad morze to bym bardziej dochodzil co i jak. Teraz na spokojnie się tym zajmę.

Myślałem, że jeszcze przed majówką wsadzę 320'tki albo założę intemo ale z drugiej strony czasowo jestem ograniczony oraz trochę strach coś zamontować, dobrze nie przetestować i pchać się w trasę na drugi koniec kraju ?

Wymienię jedynie xenona i może jeszcze zdążę z poduszką pod skrzynią.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...