Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, azure napisał:

Ponieważ bardzo łatwo uszkodzić lakier. Żagiel na dachu nie jest zły, a przy tym uchwyty są stosunkowo tanie, nawet  Thule.

Dlatego własnie będzie zabezpieczenie folią bezbarwną :) @trepkowa bardzo dobrze obkleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, trepek napisał:

Dlatego własnie będzie zabezpieczenie folią bezbarwną :) @trepkowa bardzo dobrze obkleja.

Znajomy kleił folię, a znad morza wrócił z wgniotkami i zdartym lakierem. Dlatego ja będę dalej upierał się, że to najgorszy z możliwych sposobów mocowania rowerów na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, azure napisał:

Znajomy kleił folię, a znad morza wrócił z wgniotkami i zdartym lakierem. Dlatego ja będę dalej upierał się, że to najgorszy z możliwych sposobów mocowania rowerów na samochodzie.

W którym miejscu mial te wgniotki? I napewno miał oem uchwyt? OEM ma punkty podparcia tak, że trudno o wgniotki (dwa punkty na gorze klapy, dwa punkty we wnece pod szyba, dwa punkty na dolnej krawedzi klapy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ladnej pogody wzielismy na weekendowy trip rowery (z bagaznikiem rowerowym w sumie pokonamy pod 250km). Z okazji tej @trepkowa zabezpieczyla lakier samochodu folia bezbarwna w miejscu styku bagaznika z klapa, o efektach napisze wieczorem :) odczucia jak do tej pory sa takie, ze do 120km/h wogole nie czuc tego ze wiezie sie rowery, nie lata tylek w szybkich i ciasnych zakretach i przy bocznym wietrze. Powyzej tej predkosci pojawia sie szum powietrza od rowerow.

0F4B8290-A45C-45DB-9DBC-D145D159BC61.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już rowerami to się nie pochwalili ?

Taka folia raczej spełni swoją rolę i zabezpieczy lakier ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil-vag napisał:

Ale już rowerami to się nie pochwalili ?

Taka folia raczej spełni swoją rolę i zabezpieczy lakier ?

Specjalnie dla Ciebie :)

8CCE24FB-F6AC-4A2E-BCD9-48B263665D32.jpeg

78F9D1D4-5047-43BD-9F08-791BA598CB1A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam wzrosło ale nie są to jakieś kosmiczne wartości, może z 0.5-1 l. Za dwa tygodnie rzucamy wszystko i jedziemy w Bieszczady więc zrobimy lepsze pomiary :)

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka zdjec z montazu aluminiowego rygla i klamki. Spasowanie idealne :) 

3C64B5F5-C76A-40B4-A34B-53C6E5030FC3.jpeg

2DAB1230-25E6-4DD1-AC1D-B8199CAC539E.jpeg

83F0B664-A347-4522-A588-9F89DDCEDD41.jpeg

08EA43AA-3659-4C8C-A9D6-E65CBE1AF958.jpeg

742B0FEC-63A8-46CF-808A-E8CD68595779.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i extra?

Ciężko się rozkleja ten podłokietnik??? 

Gdzie zamowiłeś ten rygiel???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kupować ten alu do podlokietnika, jak mi się plastikowy zepsuje... No ale zepsuć się nie chce :P

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil-vag napisał:

Też miałem kupować ten alu do podlokietnika, jak mi się plastikowy zepsuje... No ale zepsuć się nie chce :P

Ja nawet niewiem kiedy u mnie się to złamało.. Żonka mówi, że dawno temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam87

Na FB jakiś chłopak to dorabia. Pierw myślałem o rygielku z wydruku 3d ale jak zobaczyłem, że są aluminiowe to wybrałem aluminiowy - będzie trwalszy :) Podłokietnik nie jest klejony, bardzo łatwo się rozkleja ?

@kamil-vag

U mnie w podłokietniku wogóle nie było klamki :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum zajmował się tym @snajper007 . 

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj usiadłem do swapu przednich hamulcy. Już wiem, czemu tych tarcz nikt nie wymieniał - dwie śruby od jarzm puściły po potraktowaniu ich palnikiem (po wczesniejszym przecięciu jarzm kątówką i zdjęciu tarcz), dwie śruby pomimo palnika twardo siedziały - trzeba je było ciąć kątówką.

Zawias, prócz dwóch dolnych wahaczy z prawej strony - ori, gumy w wahaczach wydają się jeszcze całkiem całkiem, jak na ten wiek. No ale jak już widziałem, że nie są idealne to będą te gumy śnić mi się po nocach... ?

Ciekawe w jaką dziurę kto przyrąbal, że dwa dolne wahacze trzeba było zmienić? Banan oem 2008r, prosty TRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa strona juz siedzi :) lewa czeka na nowe sruby. Zobaczcie przy okazji jak lewa oslona drazka kierowniczego byla zwichrowana, niektorzy to sa fachowcy ? na szczescie nie zauwazylem uszkodzen gumy ani zabrudzen w samym drazku.

CD08A0E2-DCDA-425B-8F12-43284D6BAB24.jpeg

19CBD840-9E88-4122-A3B3-7BCF7C2C720F.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz hamulce konkret ;)

Heh guma wygląda jakby nią ktoś pół obrotu z drążkiem zrobił ? a wystarczyło popuscic opaskę i by sama wróciła to im się pewnie już  nie chciało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kamil-vag napisał:

No to teraz hamulce konkret ;)

Heh guma wygląda jakby nią ktoś pół obrotu z drążkiem zrobił ? a wystarczyło popuscic opaskę i by sama wróciła to im się pewnie już  nie chciało ?

Roznica miedzy zaciskiem z 320 a 288/312 jest znacza, jak nie zapomne to jutro zrobie zdjecie porownawcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to będzie hamowało...

A z gumą to tak jak Kamil pisze, odpuść opaskę i powinno wrócić. I faktycznie powinien zrobić to ten kto robił zbierzność.. ehh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...