Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 Allroad 2.0 TFSI (252 KM)


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że mamy bardzo podobne do siebie konfiguracje. Poniżej fotki :wink:

03.jpg

01.jpg

02.jpg

Teraz znajdź różnice :P

Dnia 14.06.2017 o 09:12, sowiq napisał:

Auto zamówione 23.03. do salonu przyjechało 31.05.

 

Ten egzemplarz zamówiony był 23.03, do salonu trafił 12.05 a odbiór odbył się 20.05

Dnia 14.06.2017 o 13:44, Kosmita napisał:

Nadkola i zderzaki w allroadzie muszą być czarne..

Zdecydowanie się z tym nie zgadzam, zależy kto co lubi. Stary konfigurator miał możliwość lakierowania elementów dodatkowych tylko w przypadku czterech kolorów w cenie 4.620zł - W nowym najprawdopodobniej pominęli tą opcję bo wiem, że w salonie jak najbardziej jest dostępna ta opcja.

Dnia 16.06.2017 o 11:53, sowiq napisał:

Przy spokojnej jeździe (przez pierwsze 1.5k km producent właśnie tak zaleca jeździć) po krajówkach i bez większych korków na mieście, w trybie Efficient średnie spalanie wynosi około 7.5 - 7.8.

 

Twierdze, że silnik w dzisiejszych czasach przechodzi odpowiednie testy i nie ma sensu głaskać gazu do 1500km. Z tego trybu jeszcze nie miałem okazji korzystać a spalanie z miasta wynosi 10 l/100km a trasy 8.5 l/100km.

Dnia 16.06.2017 o 22:07, sowiq napisał:

To był cały pakiet - powłoka Gtechniq na lakier, zabezpieczenie szyb, felg i środka auta. Do tego powłoka hydrofobowa na lakier. Całość 3,7k netto.

W Audi Gliwice zażyczyli sobie 4.5k netto. Ciekawostką było to, że odbiór samochodu był ustalony na sobotę godz. 10:00 a detailer dzwonił o godz. 18:00 w piątek... Moim zdaniem są to dla nich zbyt łatwo zarobione pieniądze na samochodzie którego praktycznie nie trzeba polerować. Wolałem to zrobić w zaprzyjaźnionym studio.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AdamekASZ napisał:

Zdecydowanie się z tym nie zgadzam, zależy kto co lubi. Stary konfigurator miał możliwość lakierowania elementów dodatkowych tylko w przypadku czterech kolorów w cenie 4.620zł - W nowym najprawdopodobniej pominęli tą opcję bo wiem, że w salonie jak najbardziej jest dostępna ta opcja.

To co ma konfigurator na stronie internetowej, to samo mają handlowcy w salonie. Nie mają innego systemu. Czasami coś nowego się pojawia w konfiguratorze, a czasami coś znika bo okazuje się być nieopłacalne dla producenta. Na ten moment nie ma możliwości w allroadzie pokolorowania nadkoli. Co nie znaczy, że takiej możliwości nie było..

4 minuty temu, AdamekASZ napisał:

Twierdze, że silnik w dzisiejszych czasach przechodzi odpowiednie testy i nie ma sensu głaskać gazu do 1500km. Z tego trybu jeszcze nie miałem okazji korzystać a spalanie z miasta wynosi 10 l/100km a trasy 8.5 l/100km.

Tu się zgodzę choć nie do końca. Głaskać nie można ale pałować do oporu też nie polecam. Najlepiej wykorzystywać cały zakres obrotów. Testy po produkcji to jedno a dotarcie się silnika przez pierwsze kilometry i ułożenie wszystkiego to drugie.. Mimo, iż faktycznie w dzisiejszych czasach części są o wiele lepiej spasowane niż kilka lub kilkanaście lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AdamekASZ napisał:

Widzę, że mamy bardzo podobne do siebie konfiguracje. Poniżej fotki :wink:

Teraz znajdź różnice :P

Poza kolorem, pełną powłoką i HUD - chyba niewiele ;)

Gdzie zamawiałeś, że auto przyjechało 2 tygodnie wcześniej od mojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sowiq napisał:

Gdzie zamawiałeś, że auto przyjechało 2 tygodnie wcześniej od mojego?

Chodzi o to czy dealer "podmienił" Twoja konfigurację z zamówioną wcześniej przez siebie czy Twój samochód zaczął być w kolejce od samego końca. A nawet jak dodał to dużo zależy od tego, od kiedy konfiguracja dealera czekała w systemie.. Takie smaczki zamówienia nowego samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kosmita napisał:

To co ma konfigurator na stronie internetowej, to samo mają handlowcy w salonie. Nie mają innego systemu. Czasami coś nowego się pojawia w konfiguratorze, a czasami coś znika bo okazuje się być nieopłacalne dla producenta. Na ten moment nie ma możliwości w allroadzie pokolorowania nadkoli. Co nie znaczy, że takiej możliwości nie było..

Tu się zgodzę choć nie do końca. Głaskać nie można ale pałować do oporu też nie polecam. Najlepiej wykorzystywać cały zakres obrotów. Testy po produkcji to jedno a dotarcie się silnika przez pierwsze kilometry i ułożenie wszystkiego to drugie.. Mimo, iż faktycznie w dzisiejszych czasach części są o wiele lepiej spasowane niż kilka lub kilkanaście lat temu.

Nissan QQ+2 od nowości pałowany, nigdy nie studziłem turbiny po jeździe autostradą ( a kazdy zanjomy mi mówił zebym odczekał pare minut na stacji zanim zgasze... jak jechał ze mna..) Przejechało 230k 5 lat i sprzedałem. Nic sie nie działo oprócz jakies drobnej elektryki

Skoda VrS przejachane 90k pałowane juz w drodze powrotnej juz z Lodzi saolonu do Wawy, narazie przejechane 88k 3 lata nic sie nie dzieje

Audi domyślam się ze znowu będzie pałowane od razu...

Jeśli się wymienia auto regularnie mysle , że nie ma to znaczenia... jeśli ktos kupuje auto na 10-15 lat to pewnie dmucha i oszczedza.. Pozaty ja podchodzę do tego jest gwarancja to mnie to za bardzo nie interesuje ...

Ale to tylko moje zdanie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kosmita napisał:

To co ma konfigurator na stronie internetowej, to samo mają handlowcy w salonie. Nie mają innego systemu. Czasami coś nowego się pojawia w konfiguratorze, a czasami coś znika bo okazuje się być nieopłacalne dla producenta. Na ten moment nie ma możliwości w allroadzie pokolorowania nadkoli. Co nie znaczy, że takiej możliwości nie było..

W poniedziałek odbierałem twardy dowód rejestracyjny i poruszyłem ten temat w ramach oczekiwania na wymianę. Być może sprzedawca korzysta jeszcze ze starej wersji konfiguratora ale w poniedziałek była możliwość zamówienia nadkoli w kolorze. Zauważ, że jak dziś wpiszesz w internet konfigurator audi to wyskoczy ci nowa jak i stara wersja. Co ciekawe ciągle jest aktualizowana! Na dowód tego podam, że w marcu była dostępna tylko jedna wersja 2.0TDI 190KM a dziś są dwie 190KM i 150KM. Oczywiście mi to już nie robi różnicy, tylko raportuję co wiem.

34 minuty temu, sowiq napisał:

Poza kolorem, pełną powłoką i HUD - chyba niewiele ;)

Gdzie zamawiałeś, że auto przyjechało 2 tygodnie wcześniej od mojego?

Audi Centrum Gliwice. Kolor jest ten sam. Manhattan metalik.  Masz Audi Side Assist z Audi Pre Sense Rear?

Interesuje mnie cały komplet pakietów u Ciebie. Piszesz, że razem wyszło o wiele taniej, co zaznaczyłeś w konfiguratorze?

1) Pakiet systemów wspomagających kierowcę na trasie - 7 240 PLN

2) Pakiet systemów wspomagających kierowcę w ruchu miejskim  7 240 PLN

3) Pakiet systemów wspomagających kierowcę w ruchu miejskim i systemów wspomagących parkowanie - 11 360 PLN

4) Asystent parkowania - 1 320 PLN

Czy pozycja 2 + 4 (Cena 8 560 PLN) = 3 (11 360 PLN) ???

W moim egzemplarzu jest tylko Pakiet systemów wspomagających kierowcę na trasie, reszty nie brałem bo uważam to za zbędne.  Jednego czego nie dodałem i "chyba" żałuję to Układ regulacji amortyzatorów. Do tej pory jeździłem samochodami z twardymi zawieszeniami a teraz jest tak wygodnie, że jak zapomnę z przyzwyczajenia ominąć jakąś dziurę to i tak nie czuję, że w nią wpadłem i czasami można by te zawieszenie utwardzić np. na autostradzie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AdamekASZ napisał:

Interesuje mnie cały komplet pakietów u Ciebie. Piszesz, że razem wyszło o wiele taniej, co zaznaczyłeś w konfiguratorze?

1) Pakiet systemów wspomagających kierowcę na trasie - 7 240 PLN

2) Pakiet systemów wspomagających kierowcę w ruchu miejskim  7 240 PLN

3) Pakiet systemów wspomagających kierowcę w ruchu miejskim i systemów wspomagących parkowanie - 11 360 PLN

4) Asystent parkowania - 1 320 PLN

Czy pozycja 2 + 4 (Cena 8 560 PLN) = 3 (11 360 PLN) ???

Już nie pamiętam o co dokładnie chodziło (mogę sprawdzić jeśli chcesz), ale byłem zainteresowany ACC (wymaga rozpoznawania znaków), Line Assist, Side Assist i Top View. Z tego co pamiętam, jak pozaznaczałem te opcje osobno to wyszło mi, że wzięcie pakietów trasa + miasto + parkowanie wyszło taniej / niewiele drożej. Więc wziąłem te 3 pakiety.

 

6 minut temu, AdamekASZ napisał:

Jednego czego nie dodałem i "chyba" żałuję to Układ regulacji amortyzatorów.

Znajomy dealer odradził mi tę opcję.

 

Ja za to trochę żałuję, że nie dodałem HomeLinka, chociażby zamiast Smartphone Interface. Podobno jest ciężko dogadać Home Linka z bramami wjazdowymi do garaży podziemnych, ale szukanie pilota po kieszeniach (Keyless) jest trochę słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamekASZ mam pytanie odnośnie twardego dowodu? Ja wczoraj odebrałem swój i mam wpisane A4 Avant B8 ?! Jak to wygląda u Ciebie?

- jak zapytałem czemu tak jest i czy to nie pomyłka to twierdzili że "importer" tak oznacza. 

 

Edytowane przez WojoBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WojoBe napisał:

@AdamekASZ mam pytanie odnośnie twardego dowodu? Ja wczoraj odebrałem swój i mam wpisane A4 Avant B8 ?! Jak to wygląda u Ciebie?

- jak zapytałem czemu tak jest i czy to nie pomyłka to twierdzili że "importer" tak oznacza. 

 

Mam też wpisane b8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również B8.

Koleś z ASO wyjaśnił mi, że urzędy nie aktualizują zbyt często swoich baz danych i po prostu nie mają na liście modelu B9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2017 o 10:26, WojoBe napisał:

@AdamekASZ mam pytanie odnośnie twardego dowodu? Ja wczoraj odebrałem swój i mam wpisane A4 Avant B8 ?! Jak to wygląda u Ciebie?

- jak zapytałem czemu tak jest i czy to nie pomyłka to twierdzili że "importer" tak oznacza. 

 

Również mam wpisane B8. Jak wyszedłem to zauważyłem i z automatu już byłem załamany ile będzie cyrku z odkręcaniem tego błędu. W sumie zapomniałem o tym więc jeżeli też tak macie to chrzanić to :-)

Edytowane przez AdamekASZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A być może, bo jechałem tam o tej porze. Ale żadnego Allroada B9 nie widziałem za sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, zacznę chyba przygodę na tym forum:)

Piękny, gratuluję. Jak się sprawuje?

Nie mogę doczekać się swojego (mam odbiór po Świętach). Jestem mocno zaintereseowany opinią dot. powłoki Gtechniq. Co dokładnie było nakładane? jak Ci się ta powłoka utrzymuje, jak się brudzi, jak czyści.

Felgi zakupiłem od RS już zrobiłem ceramikę W5 - czekają na autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3/25/2018 o 07:57, tomader napisał:

Piękny, gratuluję. Jak się sprawuje?

Dzięki. Auto sprawuje się bardzo dobrze, w zasadzie nie mam za bardzo na co narzekać. Z perspektywy czasu zmieniłbym kilka drobnych rzeczy w wyposażeniu, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyboru opcji.

 

W dniu 3/25/2018 o 07:57, tomader napisał:

Jestem mocno zaintereseowany opinią dot. powłoki Gtechniq. Co dokładnie było nakładane? jak Ci się ta powłoka utrzymuje, jak się brudzi, jak czyści.

Nakładali mi Crystal Serum. Szczerze mówiąc nie wiem ile dało to obecnie, bo nie mam za dużego porównania - nie wiem jak auto brudziłoby się i czyściło bez tej powłoki ;) Mi zależało raczej na tym, żeby po kilku latach lakier dalej był w dobrej kondycji. W czerwcu będę jechał na odnowienie powłoki, może wtedy dowiem się czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać fotek, tak mnie zauroczyło. Aż nie chce się z niego wysiadać?

a4_081913_HDR.jpg

a4_100119.jpg

a4_100417.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...