Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o ocenę logów kanał 0091 2.0TFSI BPJ po wymianie napinacza i łańcucha


Denly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mechanik wymienił mi napinacz i łańcuch czyli słynny problem w 2.0TFSI (silnik BPJ). W pracy silnika za dużo się nie zmieniło, na początku zniknął problem z którym się zmagałem czyli przy odpalaniu na zimnym z okolic silnika wydobywało się dziwne grzechotanie/chrupanie przez mniej więcej 2 sekundy, ale tylko na zimnym silniku. Niestety po jakimś czasie problem znowu się pojawił. Sprzęgło, dwumasa itp. dobre, sprawdzałem różnymi sposobami, jak gwałtownie przyspieszę to jest szarpnięcie i płynnie przyspiesza, wszystkie testy jakie zrobiłem i wyczytałem przeszło pozytywnie. Nie wiem co jeszcze może być, rozrząd z pompą wody wymieniane. Do tego mam jeszcze jeden problem, ale to bardzo rzadki problem, niekiedy podczas ruszania z jedynki np. ze świateł prawie przy końcu gdy już puszczam powoli sprzęgło, samochód rusza z dziwnymi wibracjami/poślizgiem tak jakby się ruszało po zrywach, ale nic więcej się nie dzieje i to pojawia się bardzo rzadko. Czy to może jakaś poduszka pod silnikiem/skrzynią? Miał ktoś taki problem?

 

Tutaj logi związane z napinaczem, łańcuchem i wariatorem. Po odpaleniu samochodu (czy ciepły czy zimny silnik) skacze camshaft adjustment (act.) pomiędzy 28'KW/27.5'KW, pojechałem na autostradę, trochę ją przegoniłem i po przyjeździe na plac zrobiło się 26'KW/26,5'KW. Zastanawiam się czy wszystko dobrze zrobili. https://zapodaj.net/f283c5d926b92.jpg.html

 

Logi:  Grupa 091: http://vaglog.com/log-091_74WH6v.html

 

Edytowane przez Denly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...